100% cocoa i 100% smaku w nowej tabliczce z Wawelu
Do portfolio marki Wawel dołączył wyjątkowy produkt - Extra Gorzka 100% cocoa 80g, oparta tylko na jednym surowcu: certyfikowanym ziarnie kakaowca odmiany Forastero z plantacji w Ghanie.
Extra Gorzka 100% cocoa Wawel została stworzona z myślą o koneserach intensywnie głębokich smaków i aromatów pochodzących z natury. Poza miazgą kakaową i tłuszczem kakaowym z ziaren kakaowca nie zawiera żadnych innych składników i dodatków.
Subtelna i cienka tabliczka z wytłoczonymi motywami ziaren kakaowca powstała w wyniku długiego, starannego procesu konszowania. Gładka struktura i charakterystyczny połysk podkreślają jej naturalny skład. Warto spróbować Extra Gorzkiej w towarzystwie mocnego espresso lub przełamując jej wytrawny smak dodatkiem miodu.
„Wawel jest liderem w segmencie gorzkich czekolad premium. Polscy konsumenci utożsamiają naszą markę z wysoką jakością, stale zatem podnosimy sobie poprzeczkę i zaskakujemy nowościami” – mówi Dorota Piwowarska, Category Manager w firmie Wawel, odpowiedzialna za czekolady. “Przykładowo, w minionym roku zmieniliśmy opakowania naszych Czekolad Premium na kartonikowe oraz wprowadziliśmy kolekcję „Ziarna Świata”. Extra Gorzka z kolei to produkt o najwyższej zawartości ziarna kakaowego w naszym portfolio” - dodaje.
Wyjątkowość 100% cocoa Extra Gorzkiej podkreśla elegancki kartonik z atrakcyjnym designem i subtelnymi uszlachetnieniami, nawiązujący do tradycji marki Wawel - historycznego elementu grafiki z archiwalnych źródeł firmy. Co więcej, czarne opakowanie wyróżnia się na półce, kusi wzrok i podkreśla unikatowość i wysoką jakość produktu.
Extra Gorzka 100% cocoa powstała wyłącznie z jednego surowca - ziarna kakaowego z Ghany, certyfikowanego znakiem Rainforest Alliance™. Certyfikacja oznacza, iż surowiec ten pochodzi z upraw prowadzonych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a pozyskanie surowca nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne i sytuację ludzi zatrudnionych przy jego wytwarzaniu. Produkt nie zawiera żadnych innych dodatków, barwników, aromatów czy emulgatorów. Nie zawiera również cukru.
Nowa Extra Gorzka to jedyny w portfolio marki Wawel i jeden z niewielu na rynku produktów o 100% zawartości ziaren kakaowca. W gronie czekolad gorzkich producenta znajdziemy m.in. rodzinę Czekolad Premium o 70% i 90% zawartości cząstek ziarna kakaowego oraz limitowaną kolekcję “Ziarna Świata” z 74% cocoa z regionalnych plantacji Kamerunu, Wenezueli i Ghany.
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.