7 nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze!
Chcesz osiągnąć sukces, a może zależy Ci, aby mieć lepszą jakość życia? Nie stanie się tak, tylko dlatego, że 1 stycznia zapisałeś cele na 2024 rok w nowym kalendarzu. To, co jest niezbędne w utrzymaniu postanowień, to wypracowanie dobrych nawyków. Przedstawiamy siedem codziennych nawyków, które warto rozwijać, aby zwiększyć swoją szansę na sukces! Wypróbuj te, które przemawiają do Ciebie najbardziej, a kto wie, może już wkrótce odczujesz pierwsze efekty.
1. Dobrze zacznij dzień!
To, co robisz rano i jak wykorzystujesz poranek, ma w dużym stopniu wpływ na to, jak będzie wyglądała dalsza część Twojego dnia. Dlatego po przebudzeniu, zamiast scrollować smartfon i przeglądać media społecznościowe, postaw na poranek w stylu slow. 10 minut czytania książki, 5 minut zapisywania myśli w kalendarzu, kolejne 10 minut poświęć na rozciąganie lub ćwiczenia oddechowe, a do tego pół godziny porannej przebieżki. Taki schemat uwolni Twoją głowę od pracy i sprawi, że poranek stanie się lepszy!
2. Zjedz śniadanie!
Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powód? Jest prosty, to nie tylko paliwo na resztę doby, ale przede wszystkim lepsze skupienie i osiąganie lepszych wyników. Staraj się wybierać lekkostrawne opcje bogate w tłuszcze, białko i węglowodany, np. jajecznicę z pełnoziarnistym tostem, wędzonym łososiem i awokado. Dobrym pomysłem może być przyrządzenie sobie odżywczego koktajlu np. ready to drink od Huel, który dostarczy odpowiednio zbilansowanych 26 najważniejszych składników odżywczych i witamin do sprawnego funkcjonowania organizmu.
3. Wejdź w tryb treningowy.
Wycisz się przed treningiem, odetnij od wszelkich rozpraszaczy i mentalnie staraj się wejść w tryb treningowy. Nie spiesz się - spokojnie rozpakuj torbę treningową i wybierz ulubioną piosenkę, która doda Ci energii. Każdą czynność, tuż przed właściwym treningiem, wykonuj spokojnie i metodycznie, rozładowując napięcie i oczyszczając umysł.
4. Wizualizuj marzenia.
Jeśli twoje marzenia wydają ci się nieosiągalne niczym księżyc, czas zmienić to przekonanie. Wizualizuj swoją przyszłość poprzez spisywanie celów, a potem staraj się podporządkowywać im wszystko co robisz. Twój mózg nie widzi różnicy między wizualizacją przyszłości a przeżywaniem tego naprawdę. Gdy każdego dnia wizualizujesz swoje cele jako już osiągnięte, w twojej podświadomości powstaje konflikt między tym, co sobie wyobrażasz, a tym co rzeczywiście masz. Dzięki temu Twoja podświadomość, próbuje wpływać na osiągnięcie celów zgodnie z Twoją wizualizacją marzeń.
5. Doceniaj swoje ciało.
Oczywiście zdarzają się dni, kiedy brakuje ochoty na trening. W momentach rezygnacji, staraj się zmotywować do ruchu, tym, że możliwość uprawiania sportu to ogromny przywilej. Często też zaczynamy doceniać to wszystko, na co pozwala nam nasze ciało, gdy spotykamy się z osobą z niepełnosprawnością. Widzimy wtedy, że dla kogoś innego coś, co dla nas jest zwyczajne i proste, może być czymś nieosiągalnym lub bardzo trudnym. Nie czekajmy na takie momenty. Nauczmy się doceniać swoje ciało tu i teraz!
6. Trzymaj się mantry.
W utrzymaniu długofalowego i rygorystycznego planu treningowego pomoże Ci mantra złożona z trzech słów: konsekwencja, zaangażowanie i zobowiązanie. Jeśli do treningu i odżywiania podchodzisz konsekwentnie, szybko zobaczysz efekty. Zaangażowanie pomaga wytrwać w postanowieniu na długo po tym, jak opadnie pierwotny zapał. A podejmując zobowiązanie, bierzesz odpowiedzialność za swoje wybory i nie zniechęcasz się potknięciami — tylko wtedy masz optymalne warunki do osiągnięcia sukcesu.
7. Nie zapominaj odpoczywać.
Pamiętaj - odpoczynek należy się każdemu! Możesz poświęcić ostatni dzień weekendu na reset i przygotowanie się na nadchodzący tydzień. W tym dniu określ swoje cele na dany tydzień i zaplanuj treningi, dzięki temu utrzymasz wysoki poziom motywacji. Dzień w stylu “off” pomoże Ci wejść w nowy tydzień wypoczętym i z czystą głową. Taki nawyk pozytywnie wpłynie na Twoje nastawienie, a do tego przełoży się na lepsze samopoczucie i osiągnięcia sportowe.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.