Komunikaty PR

Delecta z najwyższą jakościową certyfikacją na rynku

2023-11-30  |  19:18
Biuro prasowe
  • FoodWell, do którego należą marki Bakalland, Delecta i Purella, potwierdza jakość swoich produktów kolejnymi certyfikatami.
  • Po miesiącach pracy i spełnieniu rygorystycznych kryteriów fabryka Delecta otrzymała najbardziej wymagającą certyfikację jakościową na świecie – BRC GS z najwyższą możliwą oceną AA.
  • Główny zakład produkcyjny w Janowie Podlaskim pracuje w systemie jakości BRC już od 2010 roku.
  • W 2023 roku FoodWell dołączył również do grona firm certyfikowanych w Rainforest Alliance, a na przyszły rok zapowiada certyfikację w systemie Fairtrade.
     

- Foodwell to w 100% polski kapitał. Możemy pochwalić się 200-letnią historią produkcyjną fabryki Delecta we Włocławku, a to także zobowiązuje nas do wyznaczania najwyższych standardów i dostarczania wyłącznie najlepszych produktów na krajowy i zagraniczny rynek. Najwyższe noty w wymagających systemach certyfikacji BRC i IFS potwierdzają, że działamy na światowym poziomie. Dla nas jakość to świętość. We wszystkim, co robimy, na każdym etapie produkcji i dystrybucji. Od kontroli surowców, przez opakowania, na poważnym podejściu do terminów ważności kończąc – mówi Marian Owerko, Prezes Zarządu w FoodWell.

FoodWell jako producent towarów pod marką własną dla czołowych sieci w Polsce i Unii Europejskiej przechodzi regularne, restrykcyjne audyty i kontrole prowadzone przez sieci handlowe lub na ich zlecenie. Co roku w akredytowanych zewnętrznych laboratoriach firma wykonuje 1 tys. badań produktów. Poza tym każdego miesiąca przeprowadza 10 tys. wewnętrznych kontroli jakościowych. Równolegle współpracuje z organami administracji, o czym świadczy 150 kontroli, które Sanepid wykonuje rocznie i które zamyka bez zastrzeżeń.

Certyfikat Fairtrade w planach FoodWell na 2024 rok

Marki FoodWell już od 20 lat bazują na normach ISO 9001. Od 2010 roku również na ISO 22000 oraz międzynarodowej normie bezpieczeństwa żywności BRC, w której firma uzyskuje najwyższą możliwą notę AA. Poniżej lista odnawianych corocznie, rozpoznawanych międzynarodowo certyfikatów posiadanych przez każdą z fabryk firmy:

  • Janów Podlaski (BRC GS z wynikiem AA),
  • Włocławek (BRC GS z wynikiem AA oraz FSSC),
  • Białystok (IFS Food z wynikiem 98,03%).

Do strategicznie ważnych dla FoodWell obszarów należy także troska o zrównoważony rozwój. Potwierdzają ją certyfikaty BIO oraz uzyskany w 2023 roku Rainforest Alliance, które odnoszą się do najlepszych standardów i wymagań na każdym etapie pozyskania i dystrybucji surowców.

Udział w tych programach to dodatkowe potwierdzenie jakości naszych produktów, ale też realne zaangażowanie na rzecz środowiska, właściwego rozwoju rolnictwa oraz poprawy poziomu życia i pracy lokalnych społeczności, które są zaangażowane w pozyskiwanie surowców na potrzeby naszych produktów. Systematycznie oceniamy dostawców, pracujemy tylko z tymi, którzy spełniają nasze wyśrubowane wymagania. A do produkcji dopuszczamy wyłącznie surowce, które odpowiadają oczekiwanym przez nas specyfikacjom – tłumaczy Marian Owerko.

Uzupełnieniem posiadanych standardów jakości i kolejne wyzwanie, jakie FoodWell stawia przed sobą na III kw. 2024 roku, jest certyfikacja w systemie Fairtrade, który wspiera równość i sprawiedliwość w międzynarodowym handlu. To jeden z najlepiej rozpoznawanych wśród klientów standardów jakości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.