Inter Europol zwiększa moce produkcyjne za pomocą systemu CMMS
Producent pieczywa mrożonego i produktów do samodzielnego odpieku wyposażył swój dział utrzymania ruchu w nowoczesny system CMMS, renomowanego polskiego dostawcy rozwiązań dla produkcji – firmy Queris. Celem inwestycji była poprawa efektywności zasobów technicznych oraz zwiększenie bezawaryjności, które bezpośrednio przekładają się na dostępność maszyn.
Wykorzystanie zaawansowanego systemu dla utrzymania ruchu skutkuje przede wszystkim lepszą organizacją pracy działu technicznego i niższymi kosztami eksploatacji zasobów produkcyjnych. Jednak w przypadku Inter Europolu podczas planowania i wdrożenia tego rozwiązania istotną rolę odegrały także inne aspekty.
Rozwój nowoczesnej piekarni
– Do tej pory działania utrzymania ruchu organizowaliśmy bez wsparcia systemu CMMS, co przy dynamice rozwoju naszego zakładu zaczęło być boleśnie odczuwalne. Postanowiliśmy zoptymalizować funkcjonowanie działu, a także znacznie poprawić wybrane wskaźniki właśnie za pomocą tego typu rozwiązania informatycznego. Wdrożenie systemu CMMS wpisuje się w naszą ścieżkę rozwoju, którą dążymy do bycia w czołówce najnowocześniejszych producentów produktów mrożonych w Polsce i Europie – wyjaśnia Piotr Przyborowski, Kierownik Zespołu Automatyki w Inter Europol S.A.
Mniej awarii i większa dostępność maszyn
Jak podaje przedstawiciel firmy, implementacja systemu CMMS miała na celu przede wszystkim usprawnienie komunikacji interpersonalnej pomiędzy działami produkcji oraz utrzymania ruchu, a także wzrost dostępności maszyn i obniżenie liczby występujących awarii.
– Zależało nam na tym, żeby znacząco zmniejszyć ilość awarii i przestojów wynikających z przyczyn, które łatwo można wyeliminować dzięki podejściu prewencyjnemu. System firmy Queris, który wybraliśmy nieprzypadkowo, daje możliwość stworzenia optymalnych planów konserwacyjnych oraz prowadzenia skutecznej prewencji w utrzymani ruchu. Ponadto zapewnia nam pełną kontrolę nad stanem technicznym maszyn, poprawia komunikację i pozwala nam znacznie skrócić zarówno czas reakcji na zdarzające się przestoje, jak i czas ich usuwania. Tym samym zwiększymy dostępność zasobów produkcyjnych i finalnie wydajność zakładu – dodaje Radosław Chodkowski, Kierownik ds. produkcji w Inter Europol S.A.
Nowoczesny CMMS jako wsparcie utrzymania ruchu
Rozwiązanie Queris CMMS polskiej produkcji to powszechnie wykorzystywany system CMMS, który znajduje szerokie uznanie wśród polskich i europejskich fabryk. Dzięki swojej funkcjonalności wprowadza zakłady produkcyjne w świat nowoczesnej produkcji, zgody z takimi podejściami jak Przemysł 4.0, IoT czy lean manufacturing.
– Naszą przewagą jest fakt, że oprócz typowego rozwiązania programistycznego, dostarczamy klientom niezwykle cenne know-how o produkcji i utrzymaniu ruchu. Dzięki temu nasze wdrożenia nie polegają jedynie na instalacji oprogramowania, ale są kompleksowym zredefiniowaniem całego funkcjonowania utrzymania ruchu. Pracownicy otrzymując równocześnie narzędzie i wiedzę dokładnie wiedzą jak je wykorzystać, żeby osiągnąć zamierzone cele. Takie podejście sprawia, że wdrożenie systemu CMMS nie jest celem samym w sobie, ale elementem szerszej optymalizacji. Ta dostarczana wiedza pozwala klientom osiągać znacznie lepsze wyniki, często przekraczające ich oczekiwania, a ponadto skraca czas zwrotu z inwestycji – tłumaczy Michał Laskowski, Sales & Project Manager w Queris.
Lider produkcji pieczywa
Inter Europol to lider w produkcji pieczywa w Polsce. Producent oferuje szeroką gamę produktów takich jak chleby, bułki, bagietki oraz inne wypieki, które są dystrybuowane do hiper i supermarketów, hoteli, restauracji, stacji benzynowych i wielu sklepów w całej Polsce. Spółka szczyci się jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie oraz bardzo wysokim stopniem robotyzacji oraz automatyzacji procesów wytwórczych.
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.