Inter Europol zwiększa moce produkcyjne za pomocą systemu CMMS
Producent pieczywa mrożonego i produktów do samodzielnego odpieku wyposażył swój dział utrzymania ruchu w nowoczesny system CMMS, renomowanego polskiego dostawcy rozwiązań dla produkcji – firmy Queris. Celem inwestycji była poprawa efektywności zasobów technicznych oraz zwiększenie bezawaryjności, które bezpośrednio przekładają się na dostępność maszyn.
Wykorzystanie zaawansowanego systemu dla utrzymania ruchu skutkuje przede wszystkim lepszą organizacją pracy działu technicznego i niższymi kosztami eksploatacji zasobów produkcyjnych. Jednak w przypadku Inter Europolu podczas planowania i wdrożenia tego rozwiązania istotną rolę odegrały także inne aspekty.
Rozwój nowoczesnej piekarni
– Do tej pory działania utrzymania ruchu organizowaliśmy bez wsparcia systemu CMMS, co przy dynamice rozwoju naszego zakładu zaczęło być boleśnie odczuwalne. Postanowiliśmy zoptymalizować funkcjonowanie działu, a także znacznie poprawić wybrane wskaźniki właśnie za pomocą tego typu rozwiązania informatycznego. Wdrożenie systemu CMMS wpisuje się w naszą ścieżkę rozwoju, którą dążymy do bycia w czołówce najnowocześniejszych producentów produktów mrożonych w Polsce i Europie – wyjaśnia Piotr Przyborowski, Kierownik Zespołu Automatyki w Inter Europol S.A.
Mniej awarii i większa dostępność maszyn
Jak podaje przedstawiciel firmy, implementacja systemu CMMS miała na celu przede wszystkim usprawnienie komunikacji interpersonalnej pomiędzy działami produkcji oraz utrzymania ruchu, a także wzrost dostępności maszyn i obniżenie liczby występujących awarii.
– Zależało nam na tym, żeby znacząco zmniejszyć ilość awarii i przestojów wynikających z przyczyn, które łatwo można wyeliminować dzięki podejściu prewencyjnemu. System firmy Queris, który wybraliśmy nieprzypadkowo, daje możliwość stworzenia optymalnych planów konserwacyjnych oraz prowadzenia skutecznej prewencji w utrzymani ruchu. Ponadto zapewnia nam pełną kontrolę nad stanem technicznym maszyn, poprawia komunikację i pozwala nam znacznie skrócić zarówno czas reakcji na zdarzające się przestoje, jak i czas ich usuwania. Tym samym zwiększymy dostępność zasobów produkcyjnych i finalnie wydajność zakładu – dodaje Radosław Chodkowski, Kierownik ds. produkcji w Inter Europol S.A.
Nowoczesny CMMS jako wsparcie utrzymania ruchu
Rozwiązanie Queris CMMS polskiej produkcji to powszechnie wykorzystywany system CMMS, który znajduje szerokie uznanie wśród polskich i europejskich fabryk. Dzięki swojej funkcjonalności wprowadza zakłady produkcyjne w świat nowoczesnej produkcji, zgody z takimi podejściami jak Przemysł 4.0, IoT czy lean manufacturing.
– Naszą przewagą jest fakt, że oprócz typowego rozwiązania programistycznego, dostarczamy klientom niezwykle cenne know-how o produkcji i utrzymaniu ruchu. Dzięki temu nasze wdrożenia nie polegają jedynie na instalacji oprogramowania, ale są kompleksowym zredefiniowaniem całego funkcjonowania utrzymania ruchu. Pracownicy otrzymując równocześnie narzędzie i wiedzę dokładnie wiedzą jak je wykorzystać, żeby osiągnąć zamierzone cele. Takie podejście sprawia, że wdrożenie systemu CMMS nie jest celem samym w sobie, ale elementem szerszej optymalizacji. Ta dostarczana wiedza pozwala klientom osiągać znacznie lepsze wyniki, często przekraczające ich oczekiwania, a ponadto skraca czas zwrotu z inwestycji – tłumaczy Michał Laskowski, Sales & Project Manager w Queris.
Lider produkcji pieczywa
Inter Europol to lider w produkcji pieczywa w Polsce. Producent oferuje szeroką gamę produktów takich jak chleby, bułki, bagietki oraz inne wypieki, które są dystrybuowane do hiper i supermarketów, hoteli, restauracji, stacji benzynowych i wielu sklepów w całej Polsce. Spółka szczyci się jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie oraz bardzo wysokim stopniem robotyzacji oraz automatyzacji procesów wytwórczych.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.