Komunikaty PR

Kolejna odsłona kampanii „Łączy nas coś dobrego” dobiegła końca

2024-03-19  |  12:00
Biuro prasowe

Stowarzyszenie Producentów Pieczywa, zrzeszające największe piekarnie w kraju, promowało pieczywo w trakcie akcji „Łączy nas coś dobrego”. Konsumenci byli edukowani o właściwościach pieczywa i jego istotnym udziale w codziennym, zbilansowanym jadłospisie. Upowszechniano również wiedzę na temat wysokiej jakości wyrobów piekarniczych, oferowanych przez sieci handlowe czy dyskonty. 

Kampania spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i w ciągu ośmiu miesięcy osiągnęła planowane zasięgi: reklamy w digitalu zostały wyświetlone prawie 28 milionów razy, a w mediach pojawiło się prawie 700 publikacji dotyczących akcji. Szczegóły przedstawione są na załączonej infografice.

Od kilku lat Stowarzyszenie Producentów Pieczywa edukuje na temat właściwości i jakości odżywczych wyrobów piekarniczych. My, Polacy, lubimy chleb, dlatego niezmiennie przypominamy o tym, jakie są jego właściwości odżywcze, że jest częścią zdrowej i zbilansowanej diety, również tej, która ma doprowadzić nas do redukcji masy ciała. Jednocześnie uświadamiamy konsumentów, że pieczywo wypiekane w sklepach to produkt z krótkim składem, po który możemy sięgać z pełną świadomością, że wybraliśmy dobrą jakość dla siebie i naszej rodziny. Edukacja to długofalowy proces, rosną nam kolejne pokolenia konsumentów, więc nasze działania będziemy kontynuować z myślą o tym, żeby w przyszłym roku przeprowadzić wysokozasięgową kampanię, która dotrze do jeszcze większej grupy odbiorców – skomentował Jacek Górecki, prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa.

Ambasadorem tej edycji kampanii był Andrzej Polan – osobowość telewizyjna, znany restaurator i kucharz – który nie tylko przybliżał konsumentom właściwości pieczywa, ale także poprzez swoją aktywność inspirował do eksperymentowania z nim w kuchni i tworzenia apetycznych przepisów na bazie różnych rodzajów chleba i bułek.  Z jego pomysłami na niebanalne posiłki z pieczywem w roli głównej można było zetknąć się zarówno w jego social mediach, jak i na kanałach społecznościowych kampanii.

Dodatkowo na stronie internetowej www.LaczyNasCosDobrego.pl odbiorcy mogli zapoznać się 
z przygotowanymi materiałami edukacyjnymi, obejrzeć spot przybliżający proces produkcji pieczywa, a także pobrać rozszerzoną wersją e-booka pt. „Bułka i spółka” - kierowanego do nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci w różnych przedziałach wiekowych.

Stowarzyszenie Producentów Pieczywa od kilku lat regularnie przybliża konsumentom zalety pieczywa i korzyści wynikające z jego spożywania, ale też walczy z błędnymi przekonaniami o tym, że np. pieczywo tuczy, a gluten jest ogólnie szkodliwy. SPP opiera się na wynikach badań i ekspertyzach, wprowadzając do dyskursu społecznego merytoryczne argumenty i fakty, zwłaszcza te dotyczące pieczywa produkowanego w technologii do wypieku. Dotychczas odbyły się dwie edycje kampanii i obie miały na celu zwiększenie poziomu spożycia pieczywa wśród polskich konsumentów.  

Kampania „Łączy nas coś dobrego” została zrealizowana przez agencję Ancymony, która odpowiadała za strategię komunikacji, koncepcję kreatywną, stworzenie kreacji digital, prowadzenie profili w social mediach oraz działania z zakresu public relations, a za kampanię mediową w digitalu odpowiedzialne było Value Media.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności Biuro prasowe
2024-07-11 | 10:00

Zapewnienia bezpieczeństwa żywieniowego wyzwaniem Światowego Dnia Ludności

39% dorosłych Polaków i 41% matek w imieniu swoich dzieci deklaruje zaangażowanie w ograniczenie zmian klimatycznych[1] – wynika z badania „Talerz Polaka – Nawyki
Przemysł spożywczy Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?
2024-07-10 | 17:00

Z jakimi wyzwaniami mierzą się producenci czekolady?

  Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu
Przemysł spożywczy DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO
2024-07-09 | 16:40

DANONE w grupie ekspertów tworzących normy ISO

Grupa spółek DANONE dołączyła do Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Tym samym stała się częścią Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO[1]) i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.