Kompaktowa kartoniarka zapewnia szybkość i jakość pakowania przekąsek
14/09/2023, Warszawa Informacja prasowa od marki Ishida
Ishida Europe wprowadziła na rynek nową wersję automatycznych systemów pakowania w kartony (ACP) serii ACP-700 przeznaczonych do pakowania przekąsek i innych suchych produktów. To szybkie, elastyczne i wysoce kompaktowe rozwiązanie dla szerokiej gamy opakowań i kartonów o różnych rozmiarach i formatach.
Jak informuje Ishida, ACP-722 RRP wyróżnia to, że jest to kartoniarka w jednym z najmniejszych dostępnych obecnie rozmiarów – jest o nawet 50% mniejsza niż inne tego typu modele. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić cenną przestrzeń zakładową, ale także umożliwia szybką i łatwą instalację maszyny oraz bezproblemową integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Konstrukcja z jednokierunkowym przepływem zapewnia oszczędny i kompaktowy układ linii, który może również z łatwością pomieścić linie podwójne. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 20 kartonów na minutę.
Maszyna swoje niewielkie rozmiary zawdzięcza połączeniu funkcji podawania i wyrównywania kartonów, sortowania i pakowania worków, a także zamykania i zgrzewania kartonów. Uwzględnienie wszystkiego w jednym kompaktowym urządzeniu eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych przenośników. Dodatkowo, wszystkie funkcje mogą być kontrolowane z jednego ekranu dotykowego HMI. Zmiana produktu jest inicjowana jednym naciśnięciem przycisku. Proces ten jest całkowicie automatyczny i wykonywany w mniej niż trzy minuty, bez konieczności angażowania wykwalifikowanego technika. W porównaniu, podobnym maszynom pakującym zajmuje to nawet godzinę.
Zaawansowany interfejs HMI z dotykowym ekranem umożliwia wyświetlanie łatwych w obsłudze, intuicyjnych ustawień maszyny i jej monitorowanie. Umożliwia też przechowywanie do 500 ustawień wstępnych, w tym zdjęć każdego formatu opakowania, aby zminimalizować błędy operatora. Może również alarmować operatorów o potencjalnych problemach, umożliwiając podjęcie natychmiastowych działań w celu zminimalizowania strat i nieplanowanych przestojów.
ACP-722 RRP może stanowić część w pełni zintegrowanej linii pakującej do przekąsek, opracowanej przez firmę Ishida, składającej się z naważarki wielogłowicowej, maszyny pakującej, testera szczelności, wagi kontrolnej, systemu kontroli rentgenowskiej i kartoniarki. Przy wykorzystaniu oprogramowania Ishida ITPS 2 konfiguracja i regulacja całej linii mogą odbywać się w dowolnym miejscu na linii z jednego interfejsu HMI.
Jako część zintegrowanej linii, ACP-722 RRP Ishida zbiera dane dotyczące stopnia napełnienia powietrzem z testera uszczelnień Ishida, umożliwiając dokonywanie natychmiastowych regulacji. Dzięki temu proces pakowania odbywa się w sposób płynny i niezawodny, przy zachowaniu wysokich prędkości, niezależnie od poziomu umiejętności operatora.
Dzięki monitorowaniu liczby opakowań na linii produkcyjnej można mieć pewność, że do każdego kartonu trafi ich odpowiednia liczba.
Seria kartoniarek ACP-700 jest w stanie obsługiwać opakowania o szerokości od 108 do 330 mm i długości do 375 mm. Może obsługiwać opakowania typu pillow, gusset, flat bottom, oraz HEM. Można je pakować w różnych konfiguracjach i ułożeniu, w tym jako gotowe do sprzedaży detalicznej gabloty, bez konieczności wymiany części maszyny. Oprócz opcji zamknięcia taśmą, dostępne są również opcje zamknięcia bocznego i typu push lock.
"Rynek przekąsek pozostaje wysoce konkurencyjny, dlatego firmy muszą maksymalizować wydajność w każdej sferze swojej działalności" - powiedział Jim McGregor, inżynier ds. zastosowań w Ishida Europe.
"Model ACP-722 RRP został zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej przepustowości bez uszczerbku dla jakości i estetyki opakowania, zapewniając maksymalny zwrot na minimalnej powierzchni".
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria.
Tel: 22 715 52 53
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
Źródło: Ishida
Pytania dla mediów:
Kamila Szlezyngier
Senior PR Manager
M. 784 398 072
E-Mail: kamila@all4comms.com
www.all4comms.com
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.