Kompaktowa kartoniarka zapewnia szybkość i jakość pakowania przekąsek
14/09/2023, Warszawa Informacja prasowa od marki Ishida
Ishida Europe wprowadziła na rynek nową wersję automatycznych systemów pakowania w kartony (ACP) serii ACP-700 przeznaczonych do pakowania przekąsek i innych suchych produktów. To szybkie, elastyczne i wysoce kompaktowe rozwiązanie dla szerokiej gamy opakowań i kartonów o różnych rozmiarach i formatach.
Jak informuje Ishida, ACP-722 RRP wyróżnia to, że jest to kartoniarka w jednym z najmniejszych dostępnych obecnie rozmiarów – jest o nawet 50% mniejsza niż inne tego typu modele. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić cenną przestrzeń zakładową, ale także umożliwia szybką i łatwą instalację maszyny oraz bezproblemową integrację z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Konstrukcja z jednokierunkowym przepływem zapewnia oszczędny i kompaktowy układ linii, który może również z łatwością pomieścić linie podwójne. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 20 kartonów na minutę.
Maszyna swoje niewielkie rozmiary zawdzięcza połączeniu funkcji podawania i wyrównywania kartonów, sortowania i pakowania worków, a także zamykania i zgrzewania kartonów. Uwzględnienie wszystkiego w jednym kompaktowym urządzeniu eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych przenośników. Dodatkowo, wszystkie funkcje mogą być kontrolowane z jednego ekranu dotykowego HMI. Zmiana produktu jest inicjowana jednym naciśnięciem przycisku. Proces ten jest całkowicie automatyczny i wykonywany w mniej niż trzy minuty, bez konieczności angażowania wykwalifikowanego technika. W porównaniu, podobnym maszynom pakującym zajmuje to nawet godzinę.
Zaawansowany interfejs HMI z dotykowym ekranem umożliwia wyświetlanie łatwych w obsłudze, intuicyjnych ustawień maszyny i jej monitorowanie. Umożliwia też przechowywanie do 500 ustawień wstępnych, w tym zdjęć każdego formatu opakowania, aby zminimalizować błędy operatora. Może również alarmować operatorów o potencjalnych problemach, umożliwiając podjęcie natychmiastowych działań w celu zminimalizowania strat i nieplanowanych przestojów.
ACP-722 RRP może stanowić część w pełni zintegrowanej linii pakującej do przekąsek, opracowanej przez firmę Ishida, składającej się z naważarki wielogłowicowej, maszyny pakującej, testera szczelności, wagi kontrolnej, systemu kontroli rentgenowskiej i kartoniarki. Przy wykorzystaniu oprogramowania Ishida ITPS 2 konfiguracja i regulacja całej linii mogą odbywać się w dowolnym miejscu na linii z jednego interfejsu HMI.
Jako część zintegrowanej linii, ACP-722 RRP Ishida zbiera dane dotyczące stopnia napełnienia powietrzem z testera uszczelnień Ishida, umożliwiając dokonywanie natychmiastowych regulacji. Dzięki temu proces pakowania odbywa się w sposób płynny i niezawodny, przy zachowaniu wysokich prędkości, niezależnie od poziomu umiejętności operatora.
Dzięki monitorowaniu liczby opakowań na linii produkcyjnej można mieć pewność, że do każdego kartonu trafi ich odpowiednia liczba.
Seria kartoniarek ACP-700 jest w stanie obsługiwać opakowania o szerokości od 108 do 330 mm i długości do 375 mm. Może obsługiwać opakowania typu pillow, gusset, flat bottom, oraz HEM. Można je pakować w różnych konfiguracjach i ułożeniu, w tym jako gotowe do sprzedaży detalicznej gabloty, bez konieczności wymiany części maszyny. Oprócz opcji zamknięcia taśmą, dostępne są również opcje zamknięcia bocznego i typu push lock.
"Rynek przekąsek pozostaje wysoce konkurencyjny, dlatego firmy muszą maksymalizować wydajność w każdej sferze swojej działalności" - powiedział Jim McGregor, inżynier ds. zastosowań w Ishida Europe.
"Model ACP-722 RRP został zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej przepustowości bez uszczerbku dla jakości i estetyki opakowania, zapewniając maksymalny zwrot na minimalnej powierzchni".
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria.
Tel: 22 715 52 53
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
Źródło: Ishida
Pytania dla mediów:
Kamila Szlezyngier
Senior PR Manager
M. 784 398 072
E-Mail: kamila@all4comms.com
www.all4comms.com
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.