Lampy owadobójcze w przemyśle - bezpieczne rozwiązanie dla każdej branży
Jednym z wyzwań, z jakimi zmagać musi się współczesny przemysł, jest obecność owadów, które negatywnie wpływają na procesy produkcyjne oraz higienę miejsca pracy. Ich towarzystwo jest szczególnie niepożądane w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie mogą zagrażać bezpieczeństwu wyrobów. W celu ochrony miejsca pracy przed owadami niezastąpionym narzędziem są lampy owadobójcze - bezpieczne rozwiązanie dla każdej branży.
Owady, takie jak muchy, komary i inne, mogą stać się poważnym problemem w różnych gałęziach przemysłu. Nie tylko zakłócają procesy produkcyjne poprzez rozprzestrzenianie się na obszarach produkcyjnych i magazynowych, ale także stanowią zagrożenie dla jakości produktów. Mogą one przenosić drobnoustroje chorobotwórcze, zanieczyszczać produkty, prowadząc do dużych strat na produkcji. Dlatego ważne jest znalezienie skutecznych metod kontroli insektów, które jednocześnie będą bezpieczne dla pracowników oraz środowiska.
Lampy owadobójcze są innowacyjnym produktem, które może znacząco przyczynić się do rozwiązania problemu owadów w zakładach produkcyjnych. Urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, aby przyciągać do siebie insekty poprzez system świetlówek, a następnie skutecznie je eliminować - w tym celu stosowana jest siatką z prądem o wysokim napięciu, który je razi.
Takie sprawdzone rozwiązania dostarcza marka Vayox, która od przeszło 20 lat specjalizuje się w elektronice. W ich ofercie znajdują się lampy owadobójcze z funkcją packi przeznaczone do użytku domowego, jak i profesjonalne urządzenia doskonałe do zakładów produkcyjnych, magazynów, sklepów, szkół czy biur. Lampy owadobójcze Vayox, z możliwością postawienia lub zawieszenia, dostępne są w mocy od 11W do 40W. Ta różnorodność w ofercie pozwala na dobranie najbardziej optymalnego narzędzia w zależności od wielkości pomieszczenia. Dla przykładu lampa, taka jak model IKL-11W, skutecznie działa w pomieszczeniach o powierzchni do 50 mkw., więc doskonale nadaje się do pokoi biurowych, korytarzy czy stołówek. Z kolei model IKL-40W ma zasięg skuteczny 180 mkw., ale w zamkniętych pomieszczeniach może chronić prze owadami nawet 370 mkw. Vayox w swoich produktach wykorzystuje świetlówki UVA o żywotności do 8000 godzin. Wydzielają one światło o spektrum 365nm, które jest atrakcyjne dla owadów i skutecznie je wabi.
-
Oferujemy wysokiej klasy urządzenia, które są chętnie stosowane przez różne branże. Nasze produkty, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod kontroli populacji owadów, takich jak insektycydy, nie wykorzystują szkodliwych substancji chemicznych - mówi Bogdan Kowalczyk, właściciel firmy Vayox.
Lampy owadobójcze mogą być stosowane w zakładach produkujących żywność i w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie. Dzięki temu znajdują zastosowanie w spektrum branż, tworząc bezpieczne i higieniczne warunki.
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.