Lampy owadobójcze w przemyśle - bezpieczne rozwiązanie dla każdej branży
Jednym z wyzwań, z jakimi zmagać musi się współczesny przemysł, jest obecność owadów, które negatywnie wpływają na procesy produkcyjne oraz higienę miejsca pracy. Ich towarzystwo jest szczególnie niepożądane w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie mogą zagrażać bezpieczeństwu wyrobów. W celu ochrony miejsca pracy przed owadami niezastąpionym narzędziem są lampy owadobójcze - bezpieczne rozwiązanie dla każdej branży.
Owady, takie jak muchy, komary i inne, mogą stać się poważnym problemem w różnych gałęziach przemysłu. Nie tylko zakłócają procesy produkcyjne poprzez rozprzestrzenianie się na obszarach produkcyjnych i magazynowych, ale także stanowią zagrożenie dla jakości produktów. Mogą one przenosić drobnoustroje chorobotwórcze, zanieczyszczać produkty, prowadząc do dużych strat na produkcji. Dlatego ważne jest znalezienie skutecznych metod kontroli insektów, które jednocześnie będą bezpieczne dla pracowników oraz środowiska.
Lampy owadobójcze są innowacyjnym produktem, które może znacząco przyczynić się do rozwiązania problemu owadów w zakładach produkcyjnych. Urządzenia te są zaprojektowane w taki sposób, aby przyciągać do siebie insekty poprzez system świetlówek, a następnie skutecznie je eliminować - w tym celu stosowana jest siatką z prądem o wysokim napięciu, który je razi.
Takie sprawdzone rozwiązania dostarcza marka Vayox, która od przeszło 20 lat specjalizuje się w elektronice. W ich ofercie znajdują się lampy owadobójcze z funkcją packi przeznaczone do użytku domowego, jak i profesjonalne urządzenia doskonałe do zakładów produkcyjnych, magazynów, sklepów, szkół czy biur. Lampy owadobójcze Vayox, z możliwością postawienia lub zawieszenia, dostępne są w mocy od 11W do 40W. Ta różnorodność w ofercie pozwala na dobranie najbardziej optymalnego narzędzia w zależności od wielkości pomieszczenia. Dla przykładu lampa, taka jak model IKL-11W, skutecznie działa w pomieszczeniach o powierzchni do 50 mkw., więc doskonale nadaje się do pokoi biurowych, korytarzy czy stołówek. Z kolei model IKL-40W ma zasięg skuteczny 180 mkw., ale w zamkniętych pomieszczeniach może chronić prze owadami nawet 370 mkw. Vayox w swoich produktach wykorzystuje świetlówki UVA o żywotności do 8000 godzin. Wydzielają one światło o spektrum 365nm, które jest atrakcyjne dla owadów i skutecznie je wabi.
-
Oferujemy wysokiej klasy urządzenia, które są chętnie stosowane przez różne branże. Nasze produkty, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod kontroli populacji owadów, takich jak insektycydy, nie wykorzystują szkodliwych substancji chemicznych - mówi Bogdan Kowalczyk, właściciel firmy Vayox.
Lampy owadobójcze mogą być stosowane w zakładach produkujących żywność i w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie. Dzięki temu znajdują zastosowanie w spektrum branż, tworząc bezpieczne i higieniczne warunki.

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.