Marka SLODKIE z nowoczesną maszyną drukującą FujiFilm Revoria Press PC1120
W Polsce dostępne są tylko cztery drukarki tego typu, a wyłącznie jedna użytkowana jest w branży słodyczy reklamowych. Ten zakup to kolejny milowy krok polskiej marki SLODKIE na drodze rozwoju technologicznego i zupełnie nowa jakość w segmencie kreatywnych nadruków i personalizacji produktów reklamowych.
Revoria Press PC1120 to inteligentne urządzenie, łączące w sobie nie tylko wyjątkową jakość druku i elastyczność w personalizacji, ale umożliwiające również zupełnie nowy zakres rozwiązań poligraficznych. Jak wskazuje Robert Zwierzchowski, kierownik drukarni w firmie SLODKIE, który już od kilku dni może swobodnie korzystać z zalet nowego sprzętu: Szukając urządzenia do naszego parku maszynowego, priorytetem był wydruk najwyższej jakości oraz możliwość tworzenia jeszcze ciekawszych produktów. Właśnie to umożliwia wydruk z maszyny Fujifilm Revoria Press PC1120. Od teraz mamy możliwość drukowania kolorem białym na podłożach typu kraft oraz kartonach barwionych w masie (np. czarny karton), co pozwala na niemal nieograniczone możliwości tworzenia kreatywnych opakowań. Wcześniej uszlachetnienie złotem było dla nas nieosiągalne, obecnie dzięki Fujifilm Revoria Press 1120 jesteśmy w stanie drukować tonerem o pięknej, złotej barwie. I to już od minimalnego nakładu! Co więcej, urządzenie wykorzystuje 10-bitową głębię kolorów, odwzorowując tym samym ponad miliard barw!
Dla porównania, obecnie standardem w branży są drukarki wykorzystujące tylko 8-bitową głębię kolorów. Dzięki stosowaniu Super EA-Eco tonerów, Revoria drukuje ostrzej małe litery, znaki i cienkie linie. Dodatkowo do utrwalenia toneru potrzebuje niższej temperatury niż przy tradycyjnych rozwiązaniach, dzięki czemu drukowanie jest bardziej przyjazne dla środowiska. Muszę przyznać, że możliwość pracy na tak zaawansowanym technologicznie urządzeniu to prawdziwa przyjemność i ogromna satysfakcja – dodaje Robert Zwierzchowski.
Fujifilm Revoria Press PC1120 posiada aż sześć stacji drukujących i wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznej korekty obrazów. Co ciekawe, maszyna zdobyła nagrodę „Buyers Lab 2022 Pro Award” w kategorii wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+.
CEO firmy SLODKIE, Anna Garmada, zapytana o zakup nowoczesnego osprzętowania, wskazuje, że: inwestycja w zaawansowaną technologię druku to dla nas kluczowy krok w rozwoju firmy. Dzięki temu możemy zapewniać naszym klientom światowej klasy rozwiązania, co z pewnością zostanie przez nich docenione. Cieszymy się, że jako pierwsi wprowadzamy tę innowację do środowiska polskiego, przyczyniając się tym samym do profesjonalizacji sektora, w którym działamy już od ponad ćwierćwiecza.
Podążanie za zmieniającym się środowiskiem technologicznym, wdrażanie innowacji w zakresie produkcji oraz śledzenie trendów konsumenckich są koniecznością w świecie reklamy. Wprowadzanie do Polski rozwiązań cenionych w skali światowej to dobry krok w kierunku przyszłości naszej rodzimej branży.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.