Premierowy smak od stycznia w sklepach: chrzan z jalapeno!
Dla producentów FMCG nowy rok to nie tylko czas wytężonych podsumowań i planowania działań, ale także wprowadzenia do oferty kolejnych propozycji smakowych. Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” debiutuje z prawdziwą perełką dla kochających ostrość na talerzu.
Chrzan Luksusowy z jalapeno 180 g, bo o nim mowa, to nieoczywista nowość, która może znaleźć szerokie grono wielbicieli. Wyraziste smaki wybierane są coraz chętniej przez młodych, ale to nie reguła – podobne nowości odkrywane są także przez starszych konsumentów, ceniących eksplozję smaków.
Wyrób świetnie komponuje się z wszelkiego rodzaju mięsami, wędlinami, kanapkami, zupami oraz sosami czy marynatami. Może być wykorzystywany również jako dodatek do warzyw ponadto, jest odpowiedni dla wegan i wegetarian.
Podobnie, jak pozostałe wyroby firmy WSP „Społem”, Chrzan Luksusowy z jalapeno nie zawiera sztucznych barwników. Za piękną barwę sosu odpowiada rozdrobniona papryczka jalapeno (17%), połączona z dużą ilością tartego chrzanu (aż 40%). To ona wzmacnia efekt ostrości, oferując konsumentom prawdziwe pikantne doznania. Informuje o tym specjalny znak: „Extra ostry”.
Opracowany w ubiegłym roku produkt trafi już w styczniu 2024 na sklepowe półki. Początkowo będzie dystrybuowany w rejonie Kielc, następnie w kolejnych miastach i online.
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.