Queris rozpoczyna kampanię "MESOZOIK. Nowa era produkcji"
Producent i dostawca systemu Queris MES oraz innych rozwiązań dla produkcji, rozpoczął szeroką kampanię kierowaną do producentów branży spożywczej i FMCG. W ramach działań podejmowane będą zagadnienia związane z optymalizacją procesów produkcyjnych specyficznych dla zakładów tych sektorów.
Kampania przebiega pod hasłem „MESOZOIK. Nowa era produkcji”, nawiązującym do wykorzystania systemów MES, jako skutecznego narzędzia pozwalającego nie tylko zwiększyć produktywność zakładu, ale także zbudować nowego rodzaju przewagę konkurencyjną.
– Funkcjonujemy w czasach trudnych dla produkcji. Po serii kryzysów wszyscy oczekiwaliśmy ożywienia, tymczasem z rynku napływają niepokojące sygnały o znacznym zmniejszeniu czy wręcz ponownym załamaniu sektora produkcji. W tej sytuacji odwaga i wizja zdigitalizowanych procesów odegra jeszcze większą rolę w rozwoju przedsiębiorstw – mówi Tomasz Zieliński, prezes spółki Queris i dodaje – Motyw kampanii nieprzypadkowo nawiązuje do zmiany epoki, ponieważ żyjemy w czasach zupełnie innych niż te, do których byliśmy przyzwyczajeni jeszcze kilka lat temu.
Analogię do dziejów Ziemi dostawca rozwiązań IT uzasadnia również tym, że samo wdrożenie systemu MES to dla firmy często wydarzenie przełomowe. Zmienia się kultura pracy, rośnie wydajność produkcji, a producenci sektora FMCG mogą za jego pomocą zidentyfikować rzeczywiste wąskie gardła produkcji i znacznie zwiększyć jej strumień.
Chociaż kampania skierowana jest głównie do firm branży spożywczej i FMCG, to promowany system Queris MES z powodzeniem wykorzystują także producenci innych sektorów.
Działania promocyjne skupiają się na zwiększaniu produktywności i zysków z produkcji za pomocą systemu MES (z ang. Manufacturing Execution System). Aspekty zmiany podejścia do procesów wytwarzania, optymalizacji produkcji i zwiększania zyskowności przedstawiono w interesujący sposób, wplatając je w terminologię charakterystyczną dla opisów historii Ziemi.
Punktem kulminacyjnym dla każdej zainteresowanej firmy jest indywidualna wyprawa do Parku Piekarskiego. Czym jest, jakie atrakcje czekają na uczestników i jak się na nią dostać można sprawdzić na dedykowanej stronie kampanii – MESOZOIK. Nowa era produkcji - https://queris.pl/nowa-era-produkcji/
Kampania będzie realizowana poprzez działania online, aktywność w social mediach, publikacje na portalach branżowych oraz promocję outdoorową w ramach wizyt w Parku Piekarskim. Za koncepcję kreatywną kampanii i koordynację jej realizacji odpowiada agencja Cucaburra.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.