Sokołów Solidnym Pracodawcą
Bezpieczeństwo i stabilność
Celem konkursu „Solidny Pracodawca Roku 2020” jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce. Kapituła Konkursowa dokonuje weryfikacji działań firmy w wielu obszarach. Konieczne do spełnienia wymogi obejmują m.in. odpowiednie warunki pracy i socjalne oraz terminowość wypłat. „Solidni Pracodawcy” muszą ponadto wykazać się dobrze prowadzoną polityką rozwoju pracowników, inwestycjami w podnoszenie ich kwalifikacji, programami motywacyjnymi, ścieżką kariery i awansu.
Sokołów zdobył to ważne wyróżnienie czwarty rok z rzędu. – Czujemy ogromną radość i satysfakcję z przyznania nam już po raz czwarty tytułu „Solidnego Pracodawcy” – mówi Sylwia Miszczuk, Dyrektor ds. HR w Sokołów S.A. – Znaczenie tego wyróżnienia jest dla nas ogromne, zwłaszcza w tym trudnym, pandemicznym roku. Zdajemy sobie sprawę, iż ten czas stał się swojego rodzaju egzaminem dla pracodawców. Z wielkim zaangażowaniem podjęliśmy wszelkie możliwe działania, których celem było zapewnienie stabilności zatrudnienia oraz zwiększenie bezpieczeństwa naszych pracowników. Czujemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nas jako pracodawcy, dlatego otrzymane wyróżnienie ma dla nas tak szczególną wartość.
Rozwój i motywacja
Sokołów przywiązuje niezmiennie ogromną wagę do zapewnienia jak najlepszych warunków pracownikom. Podstawowymi standardami są bezpieczne środowisko pracy, wzajemny szacunek, przyjazna atmosfera. Pracownicy Grupy mogą liczyć na wiele dodatkowych benefitów, takich jak m.in. dofinansowanie do wypoczynku, talony świąteczne, zapomogi, możliwość przystąpienia do programu Multisport i korzystania z szerokiego wachlarza usług, motywacyjny system premiowy czy pakiety opieki medycznej. – Głęboko wierzymy, że fundamentem sukcesu każdej firmy są jej pracownicy – ich wiedza, doświadczenie, zaangażowanie, ale też zadowolenie i satysfakcja z wykonywanej pracy – podkreśla Sylwia Miszczuk. – Mocno wspieramy naszych pracowników w rozwoju zawodowym, oferując wiele możliwości i narzędzi w tym zakresie. Takim programem jest m.in. „Leadership pipeline”, czyli program przywództwa na danym poziomie zarządzania dla wszystkich liderów firmie. Wdrożone zostały również zasady Grupy, których przestrzeganie stanowi solidną podstawę sukcesu firmy oraz wszystkich procesów zarówno w obszarze pracowniczym, jak i biznesowym. Sokołów jest również otwarty na ludzi młodych, wychodząc z propozycją międzynarodowego dwuletniego Graduate Programme, który doczekał się już 4. edycji i z sukcesem kształci absolwentów na przyszłych liderów. Firma współpracuje ponadto z lokalnymi szkołami średnimi i zawodowymi, dając szansę na pomoc stypendialną i przyszłą kooperację. – Cieszymy się, że wszystkie nasze działania są doceniane również przez naszych pracowników – zaznacza Sylwia Miszczuk. – Potwierdzeniem tego są wyniki corocznego badania Check, w którym osoby zatrudnione w firmie dokonują oceny jej funkcjonowania. W ubiegłorocznej edycji badania, w odniesieniu do wszystkich kluczowych obszarów, takich jak satysfakcja, motywacja, zaangażowanie, poczucie stabilności i bezpieczeństwa - osiągnęliśmy wyniki zdecydowanie wyższe w porównaniu do benchmarkingu rynkowego.
Pracodawca społecznie odpowiedzialny
Kapituła konkursu „Solidny Pracodawca” ocenia także zaangażowanie firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. - Wizja naszej firmy jest nieodłącznie związana z ambitnym zobowiązaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi Sylwia Miszczuk. - Naszym hasłem przewodnim jest: „Razem tworzymy bardziej zrównoważoną przyszłość dla żywności”. Celem działań, które podejmujemy jest znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych, prowadzenie biznesu w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, włączając w to zrównoważoną hodowlę i rolnictwo, odpowiedzialną produkcję, monitorowanie zmian klimatu oraz dobrą pracę w naszej Grupie. Firma implementuje wiele innowacyjnych rozwiązań, których celem jest ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Sokołów inwestuje w efektywne technologie, które podnoszą wydajność i produktywność, a jednocześnie mają znikomy wpływ na środowisko. Stale ulepszana jest infrastruktura – przeprowadzane są termomodernizacje budynków i instalacji energetycznych.
Sokołów w szczególny sposób wspiera społeczności lokalne w rejonach funkcjonowania zakładów Grupy. W ubiegłym roku objął je szeroką pomocą w ramach akcji Sokołów Pomaga. We współpracy z takimi organizacjami jak Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, firma przekazała ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób potrzebujących. Sokołów zaangażował się również w pomoc dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych przekazując sprzęt medyczny i żywność do szpitali oraz wspierając finansowo akcję Fundacji TVN na rzecz pomocy szpitalom. Standardowo firma wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz środowiska i społeczności lokalne, w których operują nasze zakłady.
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.