Traysealer QX-500 – rewolucja w technologii zgrzewania tacek
Ishida Europe wprowadza na rynek traysealer - nowy model stanowi przełom zarówno pod względem wydajności, jak i korzyści dla środowiska.
QX-500 został opracowany w oparciu o szczegółowe informacje zwrotne, jakie globalni klienci i partnerzy przekazywali Ishidzie W efekcie powstał kompaktowy traysealer, który łatwo dopasować zarówno do nowych jak i istniejących linii pakowania. Nowy model łączy w sobie doskonałą jakość zgrzewu i wysoką przepustowość, co ułatwia firmom realizację celów związanych w zakresie zrównoważonego rozwoju.
QX-500 zapewnia 66% wzrost prędkości cyklu, 44% redukcję masy, 46% redukcję rozmiaru i 50% redukcję zużycia energii. Oznacza to, że nowy traysealer pozwala znacząco zmniejszyć ilość strat produktowych i zapewnia skokową zmianę wydajności - podaje Ishida.
Traysealer Ishida oferuje wiele opcji wysokiej jakości zgrzewania— samo zgrzewanie, pakowanie próżniowe z przepłukiwaniem gazem, pakowanie w atmosferze ochronnej MAP, pakowanie w folię stretch i skinpack — w szerokim zakresie wzorów i materiałów tacek, w tym tacek wykonanych z tworzyw sztucznych, kartonu, a także nadających się do recyklingu oraz innowacyjnych formatów folii papierowych, aby wspierać stosowanie zrównoważonych opakowań. W przypadku tylko zgrzewania, nowy traysealer jest w stanie wykonywać do 25 cykli na minutę. W przypadku pakowania map prędkość wynosi 17 cykli na minutę. Model jest dostępny ze zintegrowanym systemem kodowania folii, mieszania gazów i zintegrowanym systemem próżniowym.
„Globalny rynek żywności pozostaje niezwykle konkurencyjny, a firmy każdego dnia muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom” — powiedziała Tara O’Connor, product manager w Ishida Europe, odpowiedzialna za traysealery. „Dzięki wartościowym rozmowom z naszymi klientami i partnerami byliśmy w stanie w pełni zrozumieć ich wymagania związane z procesem zgrzewania tacek. Model QX500 został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wydajność i przepustowość linii, bez uszczerbku na jakości produktu lub opakowania i przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływu produkcji na środowisko."
Oprócz wysokiej wydajności, QX-500 zawiera nowy system Ishidy "IntelliSeal" (technologia zgłoszona do opatentowania), który zapewnia doskonałą integralność zgrzewu. Wpływa to na przedłużenie okresu przydatności produktu do spożycia, zapewniając jednocześnie łatwość otwierania dla użytkownika końcowego. System stale mierzy siłę z jaką traysealer zgrzewa tacki, aby zoptymalizować ciśnienie, temperaturę i czas dla każdego cyklu. Dzięki temu QX-500 może dostosować się do każdego formatu opakowania, gwarantując najwyższą jakość, spójność i integralność opakowania.
Unikalny system umożliwia wymianę narzędzi w ciągu 10 minut, bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu do obsługi ręcznej. Nowy system podawania i przenoszenia tacek w sposób bezkonkurencyjnie płynny obsługuje się zarówno z tackami jak i z produktem, zapewniając maksymalną dokładność zgrzewania i przenoszenie produktów bez rozlewania.
Na etapie projektowania QX-500, dla każdego elementu maszyny został indywidualnie obliczony ślad węglowy, w razie potrzeby wybrano także alternatywne materiały, k†óre wpływają na zmniejszenie wpływu na środowisko. Zastosowanie wysoce wydajnej technologii serwomotorów minimalizuje zużycie energii i koszty eksploatacji. QX-500 monitoruje też zużycie energii podczas produkcji, aby upewnić się, że działa na ustawieniach zapewniających największą energooszczędność.
Kolejnym zidentyfikowanym przez Ishidę wyzwaniem było dostosowanie nowego modelu do dostępnych przestrzeni zakładowych. Dodatkowym celem projektu QX-500 stało się zmniejszenie rozmiaru i wagi wszystkich głównych podsystemów traysealera, aby zapewnić wysoką wydajność przy minimalnej powierzchni zajmowanej przez maszynę. Pozwala to firmom uzyskać wysoki zwrot z inwestycji na często ograniczonej powierzchni.
Stworzenie pełnowymiarowej makiety maszyny na wczesnym etapie jej rozwoju zaowocowało rozwiązaniami poprawiającymi dostęp do maszyny i usprawniającymi poruszanie się wokół niej. Usprawniono również usługi tras serwisowych i wdrożenie głównych operacji konserwacyjnych.
Ponieważ długoterminowa niezawodność, dla każdej operacji zgrzewania tacek, jest niezbędna, wszystkie platformy technologiczne dla QX-500 zostały przetestowane na 17 milionach cykli, co odpowiada wielu latom pracy linii produkcyjnej. Co 1 milion cykli platformy były sprawdzane. Nadal działają, na bieżąco dostarczając informacji umożliwiających Ishidzie dalsze ulepszenia, np. te dotyczące oferty konserwacji predykcyjnej i zapobiegawczej.
Źródło: ishidaeurope.pl
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.