Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie spróbować specjałów lokalnej kuchni, które piętrzą się na hotelowych stołach? Mamy dla ciebie kilka rad, jak utrzymać wypracowaną sylwetkę i nie stracić dotychczasowych efektów! Zapraszamy do lektury!
Wyznacz sobie realistyczne cele. Jeśli postawisz sobie nierealistyczne cele, doświadczysz spadku motywacji, gdy wyniki, których oczekujesz, nie będą widoczne. Upewnij się, że Twoje cele w zakresie odchudzania podczas wakacji są osiągalne. Ustal, ile kilogramów chcesz tracić w ciągu tygodnia lub jaką wagę chcesz utrzymać na urlopie. Na koniec zapisz kroki, które będą konieczne do osiągnięcia tego celu. Na przykład: jeśli uwielbiasz napoje gazowane, możesz ograniczyć się do jednej puszki dziennie, aby z czasem zacząć sięgać po napoje dietetyczne, a ostatecznie po soki owocowe lub wodę.
Śledź swoje postępy. Istnieje wiele sposobów śledzenia postępów. Najpopularniejszym jest oczywiście ważenie. Możesz się na początku szybko zniechęcić, dlatego warto śledzić i wyłapywać najmniejsze postępy. Zapisywanie postępów poczynionych z tygodnia na tydzień czy miesiąca na miesiąc pozwoli Ci uświadomić sobie przebytą drogę, nawet jeśli zachodzące zmiany wydawały się minimalne. Nie waż się też codziennie. Pamiętaj, że nasza waga może się zmieniać codziennie z różnych powodów - i nie mamy tu na myśli przejedzenia na skutek hotelowych pyszności. Wahania mogą być spowodowane np. wzdęciami, gromadzeniem się wody w organizmie czy cyklem menstruacyjnym u kobiet. Wniosek? Nie demotywuj się nieustannym sprawdzaniem wagi.
Czerp motywację od innych. Nie musisz zmagać się z wakacyjnym odchudzaniem na własną rękę! Staw czoła wyzwaniu z przyjaciółmi lub rodziną, z którymi akurat wybierasz się na wakacje. Wyniki badań wskazują, że jesteśmy bardziej skłonni do realizowania planu żywienia, jeśli mamy wsparcie ze strony innych. Wspólnie trzymajcie się ustalonego planu i motywujcie do działania, w końcu w grupie siła!
Nie zbaczaj z wyznaczonej drogi i jedz rozsądnie! Staraj się trzymać założonego wakacyjnego planu. Wiedz, że możesz bez większych problemów jeść smacznie i zdrowo podczas urlopu. Hotele często oferują tzw. szwedzki stół, czyli bufet zapełniony po brzegi różnymi daniami i składnikami do samodzielnego skomponowania posiłku. Jedz zatem dużo warzyw, w każdym posiłku zadbaj o dobre źródło białka (chude mięso, twaróg, nasiona strączkowe), unikaj smażonych na głębokim oleju dań. Staraj się wybierać wodę lub niesłodzoną kawę oraz herbatę i ogranicz spożywanie alkoholu. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego, wybieraj świeże owoce, które zawierają sporo wody i błonnika- dzięki temu zachowasz sytość na dłużej niż po zjedzeniu ciasta. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą na wakacje zdrowych przekąsek np. batonów Huel (https://pl.huel.com/?utm_source=poland-media&utm_medium=pr&utm_campaign=polandpr-april24-pl&utm_content=all)). Łasuchy mają w czym wybierać, bo produkty dostępne są w kilku wariantach smakowych m.in. brownie, orzeszki ziemne i karmel, czekolada i karmel czy gorzka czekolada i maliny. A co najważniejsze - zawierają nieco mniej niż 200 kalorii oraz zbilansowany miks węglowodanów, białek, niezbędnych tłuszczów, błonnika, fitoskładników i wszystkie z 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. To smaczna, zdrowa, sycąca i kompletna odżywczo przekąska, która zaspokoi mały głód i zapewni nam energię na wakacyjne szaleństwa!

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.