Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie spróbować specjałów lokalnej kuchni, które piętrzą się na hotelowych stołach? Mamy dla ciebie kilka rad, jak utrzymać wypracowaną sylwetkę i nie stracić dotychczasowych efektów! Zapraszamy do lektury!
Wyznacz sobie realistyczne cele. Jeśli postawisz sobie nierealistyczne cele, doświadczysz spadku motywacji, gdy wyniki, których oczekujesz, nie będą widoczne. Upewnij się, że Twoje cele w zakresie odchudzania podczas wakacji są osiągalne. Ustal, ile kilogramów chcesz tracić w ciągu tygodnia lub jaką wagę chcesz utrzymać na urlopie. Na koniec zapisz kroki, które będą konieczne do osiągnięcia tego celu. Na przykład: jeśli uwielbiasz napoje gazowane, możesz ograniczyć się do jednej puszki dziennie, aby z czasem zacząć sięgać po napoje dietetyczne, a ostatecznie po soki owocowe lub wodę.
Śledź swoje postępy. Istnieje wiele sposobów śledzenia postępów. Najpopularniejszym jest oczywiście ważenie. Możesz się na początku szybko zniechęcić, dlatego warto śledzić i wyłapywać najmniejsze postępy. Zapisywanie postępów poczynionych z tygodnia na tydzień czy miesiąca na miesiąc pozwoli Ci uświadomić sobie przebytą drogę, nawet jeśli zachodzące zmiany wydawały się minimalne. Nie waż się też codziennie. Pamiętaj, że nasza waga może się zmieniać codziennie z różnych powodów - i nie mamy tu na myśli przejedzenia na skutek hotelowych pyszności. Wahania mogą być spowodowane np. wzdęciami, gromadzeniem się wody w organizmie czy cyklem menstruacyjnym u kobiet. Wniosek? Nie demotywuj się nieustannym sprawdzaniem wagi.
Czerp motywację od innych. Nie musisz zmagać się z wakacyjnym odchudzaniem na własną rękę! Staw czoła wyzwaniu z przyjaciółmi lub rodziną, z którymi akurat wybierasz się na wakacje. Wyniki badań wskazują, że jesteśmy bardziej skłonni do realizowania planu żywienia, jeśli mamy wsparcie ze strony innych. Wspólnie trzymajcie się ustalonego planu i motywujcie do działania, w końcu w grupie siła!
Nie zbaczaj z wyznaczonej drogi i jedz rozsądnie! Staraj się trzymać założonego wakacyjnego planu. Wiedz, że możesz bez większych problemów jeść smacznie i zdrowo podczas urlopu. Hotele często oferują tzw. szwedzki stół, czyli bufet zapełniony po brzegi różnymi daniami i składnikami do samodzielnego skomponowania posiłku. Jedz zatem dużo warzyw, w każdym posiłku zadbaj o dobre źródło białka (chude mięso, twaróg, nasiona strączkowe), unikaj smażonych na głębokim oleju dań. Staraj się wybierać wodę lub niesłodzoną kawę oraz herbatę i ogranicz spożywanie alkoholu. Jeżeli masz ochotę na coś słodkiego, wybieraj świeże owoce, które zawierają sporo wody i błonnika- dzięki temu zachowasz sytość na dłużej niż po zjedzeniu ciasta. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą na wakacje zdrowych przekąsek np. batonów Huel (https://pl.huel.com/?utm_source=poland-media&utm_medium=pr&utm_campaign=polandpr-april24-pl&utm_content=all)). Łasuchy mają w czym wybierać, bo produkty dostępne są w kilku wariantach smakowych m.in. brownie, orzeszki ziemne i karmel, czekolada i karmel czy gorzka czekolada i maliny. A co najważniejsze - zawierają nieco mniej niż 200 kalorii oraz zbilansowany miks węglowodanów, białek, niezbędnych tłuszczów, błonnika, fitoskładników i wszystkie z 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. To smaczna, zdrowa, sycąca i kompletna odżywczo przekąska, która zaspokoi mały głód i zapewni nam energię na wakacyjne szaleństwa!
Knorr: 186 lat kulinarnej rewolucji, której serce bije w Poznaniu
Lantmannen Unibake, dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie w Polsce
Producenci napojów zawiązali spółkę akcyjną KAUCJA.PL
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.