Znamy trzy nowe smaki sałatek makaronowych od marki Pełna Dobra
Asortyment wiodącego europejskiego producenta hummusu, Perla Polska, poszerzył się o kolejne sałatki makaronowe. Już od 27 kwietnia klienci sklepów Dino będą mogli spróbować nowości od marki Pełna Dobra:
-
sałatka makaronowa z sosem pomidorowym (dla miłośników penne z pomidorowym akcentem),
-
sałatka makaronowa z czosnkiem i słonecznikiem (z serową posypką),
-
sałatka makaronowa z sosem szpinakowym (z dodatkiem marynowanych suszonych pomidorów).
Producent podkreśla, że sałatki makaronowe są doskonałym uzupełnieniem oferty hummusów, antipasti (wśród nich nadziewane papryczki, suszone pomidory i oliwki w marynacie) oraz wrapów, którymi od dawna zajadają się polscy konsumenci. Wszystkie makarony zamknięte są w 150-gramowych pojemniczkach, stanowiąc apetyczną, pożywną przekąskę, wygodną do zabrania do szkoły czy pracy. Wprowadzenie tych pozycji to kolejna nowość w intensywnie rozwijającym się asortymencie marki. W kategorii sałatek Pełna Dobra znajdziemy także m.in. noodle z kurczakiem w sosie teriyaki, farfalle ze szpinakowym pesto i serem mozzarella czy sałatkę bulgur z pomidorem i hummusem klasycznym.
Smak zaczyna się od mięsa
Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.