„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF
„Puls Biznesu” rusza z porannym podcastem PB BRIEF
W czwartek, 17 października, zostanie wyemitowany premierowy odcinek podcastu PB BRIEF, przygotowany przez zespół „Pulsu Biznesu”. Audycję poprowadzi Marcin Dobrowolski, gospodarz programu. Podcast będzie dostępny dla słuchaczy od poniedziałku do piątku od godz. 7 rano.
PB BRIEF w skrócie
PB BRIEF to poranny program gospodarczy z syntetyczną dawką najważniejszych wydarzeń dnia i eksperckimi rozmowami na tematy, którymi żyje rynek.
— Formuła PB BRIEF jest unikatowa, ponieważ łączy w sobie walory szybkiego serwisu informacyjnego, od którego warto zacząć dzień, oraz audycji, w której jest miejsce na pogłębioną analizę bieżących i interesujących zagadnień — mówi Marcin Dobrowolski, prowadzący poranny program i redaktor odpowiedzialny za podcasty „Pulsu Biznesu”.
Goście PB BRIEF
Gośćmi podcastu będą dziennikarze grupy Bonnier Business Polska: „Pulsu Biznesu”, Bankier.pl, SpotData i PRNews.pl, którzy będą dzielić się ze słuchaczami ekspercką wiedzą oraz insiderskimi informacjami zdobytymi podczas pracy.
— W PB BRIEF będziemy omawiać najważniejsze tematy, o których piszemy w „Pulsie Biznesu”, przedstawiając ich szerszy kontekst. Dostęp do tekstów będących podstawą rozmów będzie otwarty w ramach naszej oferty freemium — mówi Eugeniusz Twaróg, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu” i członek zespołu podcastowego.
W premierowym odcinku PB BRIEF będzie można wysłuchać rozmowy z gościem specjalnym, Michaiłem Chodorkowskim, niegdyś najbogatszym Rosjaninem, a obecnie — po dziesięcioletnim pobycie w łagrze — emigracyjnym przywódcą rosyjskiej opozycji. Rozmowa została nagrana podczas Warsaw Security Forum, którego medialnym partnerem był „Puls Biznesu”.
Gdzie słuchać PB BRIEF?
Najnowsze wydania podcastu będą do odsłuchania na stronie głównej pb.pl. Wszystkie będą dostępne również w zakładce Podcasty oraz na platformach takich jak Spotify.
Nowa odsłona podcastów
PB BRIEF jest częścią nowej strategii podcastowej „Pulsu Biznesu”, która zakłada uruchomienie jeszcze kilku tematycznych audycji.
— W październiku będzie jedna podcastowa premiera, następna w listopadzie. Chcemy, żeby w naszej ramówce był codzienny podcast informacyjny i kilka podcastów tematycznych emitowanych co tydzień. Pracujemy nad tym, żeby w weekendy udostępniać słuchaczom podcasty long read, zawierające nagrania naszych magazynowych reportaży przygotowywanych w ramach w sekcji PB Po godzinach. Mamy unikatowe na rynku zasoby, jeśli chodzi o treści, oraz zespół wysokiej klasy dziennikarzy, którzy chętnie podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą — mówi Eugeniusz Twaróg.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.