Rohlig Suus Logistics z serwisem drobnicowym łączącym Polskę z południem
Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, uruchomił nową linię drobnicową łączącą Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Nowy 24-godzinny serwis skierowany jest zarówno do eksporterów, jak i importerów.
Auta Rohlig Suus Logistics, które obsługują nowe, codzienne połączenie LTL, rozpoczynają swoją trasę w Sosnowcu, następnie zatrzymują się w Karvinie pod Ostrawą (Czechy), Żylinie (Słowacja) i w Budapeszcie (Węgry). Kolejnego dnia wracają tą samą drogą do Polski. Czas tranzytu w jedną stronę wynosi 24 godziny.
Uruchomienie tego serwisu jest następnym krokiem w ekspansji polskiego operatora logistycznego, który w zeszłym roku otworzył nową siedzibę na Słowacji i w Słowenii. Firma ma również trzy oddziały w Czechach i jeden na Węgrzech.
– Sukcesywnie staramy się rozszerzać nasze portfolio usług, oferując jednocześnie naszym klientom możliwości rozwoju ich biznesów. Otwarcie nowej linii oznacza dla nas większe wykorzystanie potencjału zagranicznych biur, które zlokalizowane są w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Nie tylko ułatwi nam to rozwój w tym regionie, ale także umożliwi rozszerzenie obsługi południowych rynków – powiedział Patryk Świderski, Dyrektor produktu drobnicy międzynarodowej w Rohlig Suus Logistics.
To kolejna w tym miesiącu informacja o rozszerzeniu usług Rohlig Suus Logistics. Niedawno operator logistyczny komunikował o uruchomieniu nowego połączenia kolejowego LCL z Xi’an do Małaszewicz. Pierwszy pociąg z chińskiego miasta wyjechał 4 maja, a czas tranzytu do Polski wynosi jedynie 12 dni. Dzięki możliwości połączenia usługi kolejowej i drogowej, firma będzie mogła zapewnić kompleksowy serwis drobnicowy dla regionu Centralnej i Południowej Europy, także w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.