Rozdzielnica SM AirSeT otrzymuje wyróżnienie na targach Energetab 2023
Rozdzielnica SM AirSeT, innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej, została nagrodzona podczas targów Energetab 2023, które odbyły się w dniach 12-14 września w Bielsku-Białej. Otrzymane wyróżnienie potwierdza znaczący wkład firmy Schneider Electric w rozwijanie zrównoważonych technologii w sektorze energetycznym.
Energetab to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, które jest poświęcone sektorowi energetycznemu. Targi gromadzą przedstawicieli branży, dostawców technologii oraz ekspertów z różnych dziedzin, którzy mają możliwość poznania najnowszych rozwiązań, produktów i usług związanych z produkcją, przesyłem oraz dystrybucją energii elektrycznej. Ponadto Energetab to doskonała okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń między przedstawicielami firm, instytucji rządowych i organizacji branżowych.
Technologia bez gazu SF6
SM AirSeT to zaawansowana technologicznie rozdzielnica średniego napięcia w izolacji powietrznej bez gazu SF6 do wtórnego rozdziału energii. Charakteryzuje się ona innowacyjną konstrukcją, która łączy możliwości izolacyjne czystego powietrza oraz zdolność technologii próżniowej do przerywania łuku elektrycznego, eliminując potrzebę stosowania gazu SF6 lub gazów alternatywnych. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na eliminację substancji izolującej opartej na gazach fluorowanych na rzecz przyjaznej dla środowiska alternatywy – czystego powietrza.
Wyróżnienia dla Schneider Electric
Podczas tegorocznych targów Energetab rozdzielnica SM AirSeT została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.
– Cieszymy się, że przyjazna środowisku technologia bez gazu SF6 zyskała uznanie Komisji Konkursowej. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to ogromny krok naprzód w dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej i ochrony środowiska – powiedział Adam Lizończyk, Wiceprezes Pionu Power Systems na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric, który miał zaszczyt odebrać nagrodę.
Wcześniej w tym roku firma Schneider Electric także zdobyła nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej za produkt „Rozdzielnica SM AirSeT do wtórnego rozdziału energii elektrycznej w izolacji gazowej bez gazu SF6”. Konkurs ten został zorganizowany w ramach Polskiego Kongresu Klimatycznego pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Każda otrzymana nagroda stanowi uznanie dla innowacyjności i zaangażowania Schneider Electric w tworzenie przyszłości energetyki. Firma kontynuuje swoją misję dostarczania ekologicznych i efektywnych rozwiązań dla sektora energetycznego, przyczyniając się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.