Różowy transformator Hitachi Energy wspiera Miesiąc Świado-mości Raka Piersi
Z okazji Różowego Października łódzka fabryka Hitachi Energy wyprodukowała dla Stoen Operator nietypowy transformator, który nie tylko zapewni niezawodność dostaw energii dla tysięcy gospodarstw domowych, ale także wesprze lokalne działania na rzecz walki z rakiem piersi.
Czy wiesz, że każdego roku na całym świecie raka piersi rozpoznaje się u 1,7 mln? W Polsce stanowi on około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory[1]. Od wielu lat, aby promować profilaktykę, październik uznawany jest za Miesiąc Świadomości Raka Piersi, popularnie określany jako „Różowy Październik”. W tym roku Hitachi Energy, w partnerstwie ze Stoen Operator, operatorem sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej na terenie Warszawy, który obsługuje ponad milion klientów w stolicy Polski, dołączyła do wspierania inicjatywy produkując transformator w kolorze różowym, kolorze wstążeczki symbolizującej Miesiąc Świadomości Raka Piersi.
Łódzki kampus Hitachi Energy to zaawansowane technologicznie centrum badawcze i produkcyjne, które ma na koncie dostawy niezliczonych zamówień na transformatory mocy oraz rozdzielcze dla klientów z całego świata - m.in. do zakładów energetycznych, centrów danych czy farm wiatrowych. Transformatory są kluczowym elementem systemów elektroenergetycznych.
Ponieważ symbolami Miesiąca Świadomości Raka Piersi jest różowa wstążka i kolor różowy, w łódzkich zakładach Hitachi Energy wyprodukowany został wyjątkowy transformator dystrybucyjny o mocy 630 kVA w kolorze różowym, aby wesprzeć akcję. Firma od lat angażuje się we wspieranie lokalnych społeczności, a tym razem przekaże część dochodów ze sprzedaży transformatora na rzecz „Łódzkiego Klubu Amazonka”. Stowarzyszenie to stanowi samopomocową grupę wsparcia kobiet dotkniętych rakiem piersi i edukuje w zakresie profilaktyki.
‒ Jesteśmy zaszczyceni mogąc wspierać Miesiąc Świadomości Raka Piersi pomagać lokalnej społeczności i promować zdrowy styl życia wśród naszych pracowników. Cieszymy się, że firma Stoen Operator włączyła się w realizację tej szlachetnej inicjatywny i zamówiła transformator w tak wyróżniającym się kolorze. Ta inicjatywa pokazuje też moc leżącą w biznesowych partnerstwach – w tym wypadku w szczególnej, słusznej sprawie. – mówi Mateusz Kowalczykiewicz, dyrektor ds. operacyjnych w Hubie Europejskim Transformatorów Suchych, Dystrybucyjnych i Trakcyjnych w Hitachi Energy.
Ten wyjątkowy, różowy transformator będzie zamontowany przy jednym z oddziałów Stoen Operator w Warszawie.
– Nasza inicjatywa z Hitachi Energy ma znaczenie nie tylko biznesowe. Podczas gdy sektor energetyczny jest tradycyjnie uważany za zdominowany przez mężczyzn, nasza organizacja, Stoen Operator, z dumą zatrudnia również wiele kobiet. Poprzez symboliczny kolor transformatora wyrażamy nasze zaangażowanie we wspieranie naszych koleżanek nie tylko w ich pracy zawodowej, ale także w życiu osobistym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu. – Tomasz Żuraw, dyrektor Usług Sieciowych w Stoen Operator.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.