Rozważasz korzystanie z urządzeń drukująco-aplikujących?
Urządzenia drukująco-aplikujące, znane również jako Print&Apply, to ważne usprawnienie i krok ku niezawodności w procesie drukowania oraz nanoszenia etykiet. Zastosowanie automatu typu Print&Apply na linii produkcyjnej, pozwala znacząco zwiększyć efektywność oraz ograniczyć koszty, co sprawia, że tego typu urządzenia cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw. Co takiego wyróżnia urządzenia drukująco-aplikujące i dlaczego warto z nich korzystać? Okazuje się, że z co najmniej 10 powodów.
1.Dokładność
Urządzenie przeznaczone do zainstalowania bezpośrednio na linii produkcyjnej musi cechować się powtarzalną precyzją działania. Automat typu Print&Apply bezwzględnie spełnia ten warunek. Tego typu urządzenie na bieżąco drukuje na etykiecie zmienne informacje, takie jak data produkcji czy numer partii, po czym nanosi ją na opakowanie w ściśle określonym miejscu. Dokładność naklejania etykiet wynosi ±0,8 mm, co gwarantuje precyzję na najwyższym poziomie.
2. Optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji
Urządzenie Print&Apply może być przystosowane do nanoszenia etykiet na opakowania różnego typu. Dzięki oferowanej w ten sposób różnorodności możliwych aplikacji, automat typu Print&Apply cechuje się dużą elastycznością zastosowań. Umożliwia aplikację etykiet na opakowaniach jednostkowych i na kartonach zbiorczych, jak również na produktach o zaokrąglonej powierzchni. – wylicza Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w firmie Etisoft.
3. Niezawodność
W odróżnieniu od człowieka pracującego przy taśmie produkcyjnej, maszyna nie ulega znużeniu ani nieoczekiwanym niedyspozycjom. Automat może działać całodobowo przez siedem dni w tygodniu, zapewniając tym samym stabilność i ciągłość obsługiwanych procesów.
4. Szybkość
Urządzenie Print&Apply jest w stanie nanosić etykiety na produkty poruszające się z wysokimi prędkościami. Szybkość działania automatu, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji aplikacji oraz estetycznego wyglądu naklejonej etykiety, przekłada się na znaczny wzrost wydajności.
5. Uniwersalność
Moduły drukujące urządzeń Print&Apply wykorzystują technologię druku termotransferowego, który umożliwia drukowanie na różnych rodzajach materiałów, z których wykonane są etykiety w sposób gwarantujący trwałość druku. – Ponadto moduły drukujące są przystosowane do drukowania różnych rodzajów formatów etykiet, w tym etykiet zawierających teksty, numeratory, kody kreskowe, kody 2D oraz kodowanie znaczników RFID. Tak szeroki zakres możliwości druku zapewnia istotną uniwersalność urządzenia. – zauważa ekspert z Etisoft.
6. Integracja sprzętu
Urządzenia drukująco-aplikujące są projektowane w sposób umożliwiający integrację z innymi urządzeniami i z systemami biorącymi udział w procesie produkcji. Jeden z przykładów takiej integracji może stanowić funkcjonalność umożliwiająca bezpośrednie drukowanie etykiet generowanych w formacie PDF przez system ERP.
7. Większa wydajność
Dzięki szybkości działania a jednocześnie zachowaniu precyzji, urządzenia typu Print&Apply pozwalają na uzyskanie zwiększonej wydajności, która w tym przypadku oznacza aplikację do 100 etykiet na minutę.
8. Niższe koszty
Automatyzacja umożliwia optymalne gospodarowanie zasobami ludzkimi i ograniczenie nakładów finansowych związanych z zatrudnieniem pracowników.
9. Bezpieczeństwo pracy
Warto zauważyć, że urządzenie drukująco-aplikujące może działać w strefach niedostępnych dla operatora ze względu na obowiązujące przepisy BHP. W szczególności dotyczy to obszarów pracy robotów, przenośników i suwnic, gdzie pracownicy nie mogą przebywać z uwagi na potencjalnie grożące im niebezpieczeństwo.
10. Przyjazna obsługa
Z myślą o przyjaznej obsłudze, moduł drukujący w urządzeniu typu Print&Apply wyposażono w kolorowy dotykowy panel sterujący, który cechuje duża intuicyjność. Panel sterujący pozwala na łatwe konfigurowanie parametrów etykiet oraz na szybką diagnostykę ewentualnych błędów w celu ich wyeliminowania.
Nie sposób przecenić korzyści wynikających z wdrożenia urządzeń drukująco-aplikujących na linii montażowej. Jednak przed sfinalizowaniem jakichkolwiek zakupów warto zasięgnąć opinii eksperta, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania, dopasowanego do konkretnych potrzeb oraz zapewni pełną obsługę posprzedażową, od montażu po naprawę, dla maksymalnej wygody użytkowników urządzeń.
ETISOFT
To firma zdobywająca doświadczenie w branży od 25 lat, która nieustannie rozwija się w celu zaspokajania potrzeb odbiorców w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów. Kompleksowa obsługa klientów korporacyjnych oraz dynamiczny rozwój ugruntowały pozycję firmy jako kwalifikowanego dostawcy etykiet i elementów funkcyjnych o zasięgu globalnym dla wielu branż. Wdrożone w firmie modele obsługi pozwalają dostosować zasady współpracy do każdego rodzaju odbiorcy, również w zakresie konsolidacji dostaw produktów do fabryk klienta zlokalizowanych w wielu miejscach świata. Zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów dały firmie impuls do rozwoju i budowy kompetencji z zakresu automatyzacji procesów, dlatego oferta firmy została poszerzona o nowe urządzenia AutoID, systemy aplikujące etykiety, systemy intralogistyczne oparte o wózki AGV, systemy wizyjne oraz rozwiązania z zakresu technologii RFID.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.