Santander Consumer Multirent wprowadził leasing motocykli nierejestrowanych
Jak wynika z danych wewnętrznych Santander Consumer Multirent, leasing jednośladów zyskuje na popularności. Tylko w I kwartale br. firma udzieliła o 32 proc. więcej umów leasingowych na nowe pojazdy z tej kategorii niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Widząc zainteresowanie taką formą finansowania jednośladów przez klientów oraz partnerów biznesowych, Santander Consumer Multirent zdecydował się dodać do swojej oferty leasing motocykli nierejestrowanych. Produkt jest już dostępny u wybranych dealerów współpracujących z leasingodawcą.
Wrocław, 14 czerwca 2022 r. Santander Consumer Multirent wzbogacił swoją ofertę o kolejny produkt – leasing jednośladów nierejestrowanych. Poza motocyklami daje on możliwość sfinansowania takich przedmiotów jak quady, skutery śnieżne oraz wodne. Jest to całkowita nowość w ofercie leasingodawcy, wprowadzona w odpowiedzi na zapytania partnerów biznesowych i klientów.
- Produkt charakteryzuje prosta, szybka procedura z minimum formalności – komentuje Rafał Biegański z Santander Consumer Multirent. – Uważamy wiosnę i nadchodzące lato za doskonałe pory na skorzystanie z tego rodzaju leasingu i oddanie się jeździe rekreacyjnej na skuterze, quadzie czy motocyklu. Warto wiedzieć, że jednoślady nierejestrowane nie posiadają tablic, a co za tym idzie i dowodu rejestracyjnego, który daje pojazdom prawo poruszania się po drogach publicznych i im podobnych. Najczęściej więc pojazdy te wykorzystuje się do rozwijania swoich pasji na różnego rodzaju bezdrożach i miejscach trudno dostępnych dla motocykli zarejestrowanych.
Jak złożyć wniosek o jednoślad nierejestrowany? Można to zrobić przy wsparciu pracownika salonu dealerskiego współpracującego z Santander Consumer Multirent. Po wyborze jednośladu i dopasowanego do swoich potrzeb leasingu, wniosek trafia do akceptacji za pomocą programu sprzedażowego platformy DigiCar. Co ciekawe, w przypadku jednośladu nierejestrowanego procedura oczekiwania na akceptację i wydanie przedmiotu jest krótsza, ponieważ odchodzi konieczność rejestracji pojazdu w urzędzie wydziału komunikacji. Nie trzeba też czekać na otrzymanie tablic rejestracyjnych i dowodu. Przyspieszony proces może okazać się dużym atutem dla tych, którzy potrzebują jednośladu głównie do rekreacji.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.