Schneider Electric rozszerza partnerstwo z Compass Datacenters
- Umowa między firmami jest rozszerzeniem istniejącego porozumienia w zakresie produkcji prefabrykowanych modułowych rozwiązań dla centrów danych.
- Integracja łańcuchów dostaw między firmami pozwoli dostarczać gotowe produkty szybciej, w bardziej przewidywalny sposób i po niższych kosztach.
Gwałtownie rosnące generowanie i konsumpcja danych, w dużej mierze spowodowane rozwijającym się rynkiem sztucznej inteligencji, wymagają nowoczesnych centrów danych, które powinny być ustandaryzowane w swojej konstrukcji, wydajnie produkowane i dostarczane szybciej po niższych kosztach.
Od momentu zawarcia wstępnej umowy między firmami, Schneider Electric wyprodukował i dostarczył firmie Compass około 150 modułowych centrów danych z zakładu w West Chester w stanie Ohio. W odpowiedzi na wzrost popytu na rozwiązania dla centrów danych, obie firmy uruchomiły wspólny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych w Red Oak w Teksasie, co wspólnie ogłosiły latem 2023 roku. Lokalizacja ta będzie wykorzystywana do wspierania przewidywanego wzrostu zapotrzebowania na centra danych.
– Jesteśmy wdzięczni za niezrównaną wiedzę oraz nieustanne wsparcie, jakie Schneider Electric już zapewnił, dostarczając nam prefabrykowane pomieszczenia do zasilania centrów danych – mówi Chris Crosby, dyrektor generalny Compass Datacenters. – Wspólne działania pozwolą nam w innowacyjny sposób sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań dla centrów danych.
– Jesteśmy dumni, że Compass wybrał Schneider Electric jako partnera w zakresie budowy centrów danych, ponieważ możemy zapewnić infrastrukturę, której potrzebują w przewidywalny i niezawodny sposób – przekonuje Aamir Paul, prezes Schneider Electric North America. – Przedłużenie naszej umowy w celu kontynuowania innowacji pozwoli sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie obsługi klientów z różnych branż, od chmury i dostawców usług po półprzewodniki i pojazdy elektryczne, opiekę zdrowotną i telekomunikację.
Dzięki 5-letniej umowie, Schneider Electric i Compass Datacenters mogą spełnić obietnicę utworzenia wyskalowanych, modułowych centrów danych, które oferują uproszczoną konstrukcję, usprawnioną produkcję i możliwość łatwego wdrożenia w wielu środowiskach.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.