Schneider Electric 12. raz w rankingu 100 najbardziej zrównoważonych firm
- Ranking Corporate Knights plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w grupie przedsiębiorstw o podobnym rozmiarze oraz na miejscu nr 7 w ujęciu ogólnym na świecie w 2023 r.
- Wyróżnienie to efekt ogłoszonych w grudniu ocen za realizację celów ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.
Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spólek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.
Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & Poor's, CDP i Moody's ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi's Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.
Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.
– Rozpoczęcie nowego, 2023 roku od takich osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bardzo ekscytujące – mówi Gwenaelle Avice-Huet, Chief Strategy & Sustainability Officer w Schneider Electric. – Pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i wpływ działań, które podejmujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie pozostają niezauważone. Służy także jako przypomnienie, że firmy takie jak nasza i te operujące podobnie długo na rynku, które znalazły się w rankingu Global 100, są w stanie dokonać realnych zmian na wszystkich poziomach, zarówno w biznesie, jak i poprzez wpływ na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.