Komunikaty PR

SCM: 4 korzyści leasingu operacyjnego dla JDG

2023-11-23  |  11:45
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Mikrofirmy stają się coraz bardziej popularne. Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko w pierwszym kwartale br. do rejestru CEIDG wpłynęło 80,1 tys. wniosków dotyczących założenia jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG). To o ponad 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Prowadzenie firmy często wiąże się z koniecznością zakupu samochodu. Czy w tym celu warto zainteresować się leasingiem operacyjnym? W poniższym materiale ekspert Santander Consumer Multirent przedstawia 4 zalety takiego finansowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

 

Wrocław, 23 listopada 2023 r. – INFORMACJA PRASOWA

Prowadzenie działalności gospodarczej często wymaga korzystania z samochodu, który jest niezwykle przydatny np. podczas podróży służbowych czy transportu towaru. W związku z tym przedsiębiorca może zdecydować się na kupno samochodu na firmę. Nie wszyscy wiedzą, że nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność bez wieloletniego doświadczenia na rynku mogą w tym celu skorzystać z leasingu operacyjnego. Rozwiązanie to wiąże się z szeregiem korzyści, które prezentujemy poniżej.

 

  1. Łatwa dostępność

 

Jednoosobowe firmy mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu, szczególnie gdy nie mogą jeszcze pochwalić się wieloletnim stażem. Poza tym bankowe procedury udowadniania wiarygodności płatniczej i sprawdzania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa bywają czasochłonne i skomplikowane. Inaczej jest w przypadku leasingu operacyjnego, gdzie JDG mają szansę na zdobycie finansowania nawet bez wieloletniego doświadczenia na rynku i wysokiej zdolności kredytowej.

 

- Mali przedsiębiorcy mogą ubiegać się o leasing na samochód nawet jeśli nie mają jeszcze za sobą wielu lat prowadzenia działalności – komentuje Paweł Dymowski, Business Development Manager z Santander Consumer Multirent. – Pod względem elastyczności jest to więc zdecydowanie lepszy wybór dla młodej firmy niż kredyt bankowy. Dzięki możliwości skorzystania z leasingu operacyjnego, przedsiębiorca nie musi też ponosić jednorazowego, dużego wydatku na zakup auta. Zyskuje za to możliwość zainwestowania zaoszczędzonej gotówki w rozwój swojego biznesu.

 

  1. Korzyści podatkowe

 

Leasing operacyjny samochodu na firmę jednoosobową to usługa objęta podatkiem VAT w wysokości 23 proc. Dodaje się go więc do czynszu inicjalnego oraz comiesięcznej raty leasingowej. Przedsiębiorca ma jednak prawo do jego odliczenia – o ile jest czynnym płatnikiem VAT.

 

- Duże znaczenie ma tutaj sposób korzystania z samochodu – mówi Paweł Dymowski z Santander Consumer Multirent. - Jeśli auto z leasingu jest używane jedynie w celach służbowych, przedsiębiorca może odliczyć 100 proc. wartości podatku VAT. Z kolei osoby, które korzystają z pojazdu zarówno służbowo, jak i prywatnie, mogą odliczyć 50 proc. VAT. Nieodliczona połowa może być jednak zaliczona do kosztów uzyskania przychodu. W takie koszty można wrzucić też wydatki eksploatacyjne np. wymianę płynów czy opon, co jest dodatkową korzyścią dla przedsiębiorcy.

 

  1. Możliwość zmiany

 

Kolejną zaletą leasingu operacyjnego w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jest opcja regularnej wymiany samochodu na nowy. W tym celu wystarczy zrezygnować z wykupu, zwrócić pojazd do leasingodawcy i podpisać nową umowę po zakończeniu dotychczasowej. Dzięki temu, jeśli lubimy zmiany albo czujemy, że auto, którego dotąd używaliśmy nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań, nie musimy przywiązywać się do niego na siłę albo tracić czasu na jego sprzedaż.

 

  1. Oszczędności i wygoda

 

Leasing dla jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się też z oszczędnościami, ponieważ leasingodawcy są w stanie uzyskać znaczne rabaty u dealerów samochodowych. W efekcie leasingobiorca płaci niewielką ratę, a więcej pieniędzy może włożyć w rozwój swojej działalności. Poza tym leasingodawcy często oferują dodatkowe usługi w pakiecie – np. serwis, ubezpieczenie lub wymianę opon. Dzięki temu użytkownik auta unika kolejnych wydatków i oszczędza również czas, który musiałby poświęcić na poszukiwanie usługodawców. Takie rozwiązanie daje klientowi duże poczucie komfortu.

 

- Przykładowo, w Santander Consumer Multirent, poza korzystnymi warunkami leasingu z opłatą wstępną nawet od 0 proc. wartości pojazdu i elastycznym finansowaniem, oferujemy naszym leasingobiorcom szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych m.in. OC, AC, NNW i assistance, możliwość wyrobienia karty paliwowej i pełną opiekę w procesie likwidacji szkody w przypadku kolizji – komentuje Paweł Dymowski z Santander Consumer Multirent. – Taki wachlarz usług pozwala naprawdę docenić rozwiązanie, jakim jest leasing operacyjny, zwłaszcza w przypadku małych przedsiębiorców, którzy nie mogą jeszcze pochwalić się wieloletnim stażem i nie posiadają dużego kapitału.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.