Komunikaty PR

Sebastian Balcerak nowym szefem Agreena na Europę Środkową

2023-02-21  |  18:00
Biuro prasowe

Agreena – firma, która opracowała pierwszy w Europie program certyfikacji węgla w glebie posiadający międzynarodową akredytację – rozszerza zespół zarządzający, mianując Sebastiana Balceraka na stanowisko Market Lead na Europę Środkową. Agreena działa obecnie w 14 krajach, wspierając lokalnie rolników w ich w przejściu na rolnictwo regeneracyjne poprzez połączenie zasobów informacyjnych i nowego źródła dochodu dzięki sekwestracji węgla w glebie.

Sebastian Balcerak ma ponad 20 lat doświadczenia w agrobiznesie i dołączy do zespołu Agreeny w marcu. Jego głównym zadaniem będzie rozwój i rozszerzenie działalności firmy na rynkach Polski, Czech, Węgier i Niemiec.

 

W obecnym środowisku makroekonomicznym, w którym zarówno łańcuchy dostaw, jak i podmioty regulacyjne desperacko poszukują rozwiązania motywacyjnego zapewniających wsparcie finansowe dla rolników przechodzących na uprawy regeneracyjne, wiarygodny i rzetelny program węglowy Agreeny jest zaproszeniem do działania dla wszystkich graczy na rynku. Uważam, że stworzy on dodatkową pulę dochodów dla osób pracujących na roli, natomiast unijnym firmom produkcyjnym – będzie oferował wysokiej jakości certyfikaty węglowe pochodzące z rynku o najwyższych standardach produkcji regeneracyjnej. Cieszę się, że mogę wspierać ten proces w regionie Europy Środkowej – komentuje Sebastian Balcerak.

Sebastian Balcerak, posiada wykształcenie w dziedzinie prawa rolnego, które wykorzystywał przez prawie dziesięć lat na różnych stanowiskach rządowych ds. rolnictwa, w tym na wysokich stanowiskach zarządzania płatnościami obszarowymi dla roślin uprawnych i pastwisk. Pracował również jako konsultant dla prawie 15 rządów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w zakresie krytycznych reform dotyczących e-rolnictwa, organizacji producentów, usług doradztwa rolniczego i rozwoju systemów jakości. Specjalizując się w programach pomocowych i ulgach podatkowych skierowanych do przemysłu spożywczego, kierował także działaniami zabezpieczającymi instrumenty zachęt dla flagowych inwestycji w Europie Wschodniej realizowanych przez Cargill, największą na świecie prywatną firmę z branży rolniczej.

Połączenie kompetencji Sebastiana – dużej znajomości agrobiznesu z wieloletnim doświadczeniem w polityce rolnej to silne wzmocnienie zespołu Agreena. Jego doświadczenie idealnie wpisuje się w naszą polityki ekspansji w Polsce, która jest ważnym rynkiem dla rolnictwa. Uważamy, że będzie on bezcennym źródłem informacji dla rolników, którzy przechodzą na praktyki rolnictwa regeneracyjnego w świecie, w którym zmiany klimatyczne stanowią impuls do nowych sposobów prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej – mówi Niels Vittrup, dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w firmie Agreena.

Sebastian dołącza do firmy w ważnym momencie, tuż po wzmocnieniu Agreena na Węgrzech, gdzie do zespołu dołączył Attila Kökény. Kökény to założyciel i główny animator tamtejszego Stowarzyszenia Rolników Regeneratywnych oraz autor sukcesu programu LENs – inicjatywy Nestle wspieranej przez węgierski rząd, upowszechniającej praktyki regeneracyjne wśród dostawców firmy. Agreena wkrótce ogłosi również rozszerzenie zespołu w tym regionie o kierownika ds. kluczowych klientów w Czechach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Eksperci rynku rolnego apelują: Nie cofajmy polskiego rolnictwa do zeszłego stulecia Biuro prasowe
2025-07-24 | 09:00

Eksperci rynku rolnego apelują: Nie cofajmy polskiego rolnictwa do zeszłego stulecia

Zdaniem ekspertów rynku rolnego polskie rolnictwo powinno istotnie zwiększyć efektywność ekonomiczną polskich gospodarstw, by nadążyć za innymi krajami Unii Europejskiej.
Rolnictwo Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.