Sescom rozszerzył współpracę z międzynarodową marką paliwową o rynek czeski
Sescom, świadczący usługi z zakresu efektywności energetycznej, podpisał umowę z jedną z największych marek paliwowych. Dotyczy ona zainstalowania układów telemetrycznych w 145 stacjach benzynowych na terenie Czech i świadczenia usługi Energy Management przez kolejne 3 lata. To już trzeci rynek po Polsce i Słowacji, gdzie Sescom świadczy usługi zarządzania efektywnością energetyczną dla tego klienta.
– Nasza współpraca z klientem trwa od 2019 r. W ramach projektu objęliśmy usługą Energy Management prawie 400 stacji w całej Polsce. W tym czasie udało nam się wypracować oszczędności na poziomie 6% w 2020 roku, a w 2021 na poziomie 11%. W 2022 r. rozpoczęliśmy kolejny projekt z zakresu efektywności energetycznej dla tego klienta. Naszym zadaniem była optymalizacja zużycia energii w prawie 80 stacjach paliw na terenie Słowacji. W tym celu podobnie, jak w projekcie polskim, wykorzystaliśmy nasz autorski system telemetryczny SES Control, wykonaliśmy szereg działań i pomiarów, które pozwoliły nam wypracować najlepszą strategię dla tego klienta i określić obszary, w których istniał potencjał do redukcji kosztów i wolumenu zużycia energii – mówi Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu, Sescom S.A.
Sescom przedłużył też umowę z marką paliwową w Polsce. Obecna krótkoterminowa umowa otwiera obustronne okno czasowe do tego, aby wypracować nową ofertę dla klienta, która z jednej strony będzie kontynuacją dla usługi dotychczasowej, a z drugiej będzie ujmowała nowe usługi z obszaru zarządzania zużyciem mediów w obiektach.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.