SHEIN otworzy duże centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem
GLP, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, wynajęła 40 tys. mkw. powierzchni w GLP Wrocław V Logistics Centre. Najemcą jest SHEIN, globalna firma e-commerce, która do końca roku planuje otwarcie centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią.
SHEIN to założona w 2012 roku międzynarodowa firma e-commerce, sprzedającą produkty modowe i lifestylowe. Obecnie SHEIN zatrudnia blisko 10 tys. pracowników w ponad 150 krajach. Firma korzysta z rozwiązań technologicznych, które ułatwiają komunikację z dostawcami, usprawniając łańcuch dostaw i zmniejszając zużycie surowców w procesach produkcyjnych.
"Jesteśmy w pełni zaangażowani w budowę nowego centrum dystrybucyjnego, w którym do połowy 2023 roku chcemy zatrudnić ponad tysiąc osób. Zgodnie z misją SHEIN – uczynić piękno mody dostępnym dla wszystkich – zamierzamy poszerzać naszą obecność na różnych rynkach na świecie, aby zapewnić jeszcze lepsze usługi konsumentom i przyczyniać się do rozwoju lokalnych gospodarek” – deklarują przedstawiciele SHEIN.
Centrum dystrybucyjne SHEIN w GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się na skrzyżowaniu tras ułatwiających dostarczanie produktów do klientów w Polsce, Niemczech i Czechach. Pobliski węzeł drogi S8 zapewnia łatwy dojazd do autostrad A4 i A8, a także do dróg ekspresowych S3 i S5. Pracownicy skorzystają z dogodnych połączeń autobusowych i kolejowych z centrum Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.
Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt mówi: „Z radością witamy SHEIN we Wrocławiu. Nasz budynek będzie wspierał działalność firmy oraz jej rozwój i sieć dystrybucji w regionie. To ważna transakcja dla rynku e-commerce w Polsce, a zarazem kolejny etap udanej, długofalowej współpracy GLP z SHEIN – firmą, która korzysta już z naszej przestrzeni logistycznej m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach.”
GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki dodatkowym świetlikom dachowym. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.
Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.
Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie. Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki elektrycznych samochodów i e-rowerów.
GLP Wrocław V Logistics Centre to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Docelową powstaną tu budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw., certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.