SM Mlekpol laureatem „Nagrody Gospodarczej Żagle Warmii i Mazur”
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
7 października w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii in. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala rozdania „Nagród Gospodarczych Żagle Warmii i Mazur”. Laureatem tegorocznej edycji została SM Mlekpol – jeden z liderów branży mleczarskiej
w Polsce. Nagrodę w imieniu Spółdzielni odebrał Marcin Piwowarczyk, Dyrektor Zakładu w Mrągowie.
Celem przyznawania Nagród Gospodarczych Żagle Warmii i Mazur jest uhonorowanie firm z ugruntowaną pozycją na rynku, które znacząco przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie lokalnej społeczności. Przy wyborze laureatów Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na cztery istotne cechy funkcjonowania przedsiębiorstwa:
- przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności ekonomicznej i społecznej;
- otwartość na wdrażanie innowacyjnych technologii;
- stosowanie kluczowych założeń odpowiedzialnego biznesu;
- rozwój innowacyjnych produktów i usług.
Wszystkie te elementy sprawiły, że laureatem tegorocznej edycji została Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, która od 40 lat funkcjonuje na polskim rynku.
Jestem niezwykle dumny, że mogę odebrać tę nagrodę w imieniu całej SM Mlekpol. Wyróżnienie to pokazuje, że nasza Spółdzielnia na stałe wpisała się w życie Warmii i Mazur oraz nieustannie przyczynia się do rozwoju regionu. Nie byłoby to możliwe bez producentów mleka i naszych pracowników, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu umacniają pozycję SM Mlekpol na polskim i zagranicznym rynku. Z tego miejsca bardzo serdecznie im dziękuję. Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem, zachętą i motywacją do dalszej wytężonej pracy – komentuje Marcin Piwowarczyk, Dyrektor Zakładu SM Mlekpol w Mrągowie.
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to jeden z największych producentów mleka
i wyrobów mleczarskich w Polsce. W ubiegłym roku Spółdzielnia skupiła od hodowców rekordową ilość surowca – do zakładów przetwórczych SM Mlekpol trafiły blisko 2 miliardy litrów mleka. Tym samym, dzienny skup wyniósł ok. 5,5 miliona litrów, a w okresie letnim blisko 6 milionów litrów. Stanowi to aż 16,4% krajowego skupu, przy dynamice wynoszącej 2,6%.
Produkty Mlekpolu powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. SM Mlekpol oferuje konsumentom szeroki asortyment produktów mleczarskich, do których m.in. należą marki: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz i Mazurski Smak.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.