SM Mlekpol laureatem „Nagrody Gospodarczej Żagle Warmii i Mazur”
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
7 października w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii in. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala rozdania „Nagród Gospodarczych Żagle Warmii i Mazur”. Laureatem tegorocznej edycji została SM Mlekpol – jeden z liderów branży mleczarskiej
w Polsce. Nagrodę w imieniu Spółdzielni odebrał Marcin Piwowarczyk, Dyrektor Zakładu w Mrągowie.
Celem przyznawania Nagród Gospodarczych Żagle Warmii i Mazur jest uhonorowanie firm z ugruntowaną pozycją na rynku, które znacząco przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie lokalnej społeczności. Przy wyborze laureatów Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na cztery istotne cechy funkcjonowania przedsiębiorstwa:
- przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności ekonomicznej i społecznej;
- otwartość na wdrażanie innowacyjnych technologii;
- stosowanie kluczowych założeń odpowiedzialnego biznesu;
- rozwój innowacyjnych produktów i usług.
Wszystkie te elementy sprawiły, że laureatem tegorocznej edycji została Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, która od 40 lat funkcjonuje na polskim rynku.
Jestem niezwykle dumny, że mogę odebrać tę nagrodę w imieniu całej SM Mlekpol. Wyróżnienie to pokazuje, że nasza Spółdzielnia na stałe wpisała się w życie Warmii i Mazur oraz nieustannie przyczynia się do rozwoju regionu. Nie byłoby to możliwe bez producentów mleka i naszych pracowników, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu umacniają pozycję SM Mlekpol na polskim i zagranicznym rynku. Z tego miejsca bardzo serdecznie im dziękuję. Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale także zobowiązaniem, zachętą i motywacją do dalszej wytężonej pracy – komentuje Marcin Piwowarczyk, Dyrektor Zakładu SM Mlekpol w Mrągowie.
Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to jeden z największych producentów mleka
i wyrobów mleczarskich w Polsce. W ubiegłym roku Spółdzielnia skupiła od hodowców rekordową ilość surowca – do zakładów przetwórczych SM Mlekpol trafiły blisko 2 miliardy litrów mleka. Tym samym, dzienny skup wyniósł ok. 5,5 miliona litrów, a w okresie letnim blisko 6 milionów litrów. Stanowi to aż 16,4% krajowego skupu, przy dynamice wynoszącej 2,6%.
Produkty Mlekpolu powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. SM Mlekpol oferuje konsumentom szeroki asortyment produktów mleczarskich, do których m.in. należą marki: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz i Mazurski Smak.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.