SPECJALIŚCI Z RUDY ŚLĄSKIEJ BUDUJĄ ŚWIATOWE MEGA PROJEKTY
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
- W międzynarodowych projektach wykorzystujemy nasze kompetencje, technologie i systemy. Jesteśmy obecni przy wielu kluczowych budowach infrastrukturalnych na całym świecie - wyjaśnia Jakub Szreder, Kierownik sprzedaży Mega projektów w DYWIDAG. Firma z siedzibą w Rudzie Śląskiej jest obecna przy dużych budowach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Norwegii, Rumunii i Niemczech.
Nie od dziś wielkie konstrukcje robią wrażenie swoim rozmiarem i rozmachem. Ich powstawanie to pasmo ciężkiej pracy, często trwającej kilka lat, zaangażowania i mierzenia się z różnymi wyzwaniami. Przy realizacji takich projektów ważny jest każdy szczegół i dbałość o najdrobniejsze detale. O tym, jak wymagający może stać się proces powstawania ogromnych budów wie doskonale załoga firmy DYWIDAG, która od lat działa na wszystkich kontynentach dostarczając tam swoje systemy i technologie.
Gordie Howe International Bridge w Kanadzie, Harbor Bridge w Corpus Christi w Teksasie, Grenland Bridge w Norwegii, Samuel De Champlain Bridge w Montrealu, to tylko niektóre z mega projektów w jakich udział bierze mieszcząca się w Rudzie Śląskiej firma. – W większości przypadków dostarczamy oraz montujemy nasze systemy podwieszania. Mam tutaj na myśli takie realizacje jak: Harbor Bridge w Corpus Christi w Teksasie / USA, Houston Ship Channel Replacement Bridge w Houston w Teksasie, Grenland Bridge w Norwegii, most w Satu Mare w Rumunii, most Neue Strombrücke Magdeburg w Niemczech, a także most Overfly w Norymberdze. W przypadku budowy mostów w Kanadzie (Gordie Howe) oraz USA (Detroit) oprócz systemów podwieszania dostarczamy tam także systemy sprężania do betonu. Warto nadmienić, ze most Gordie Howe International Bridge będzie miał 2.5km długości a jego główne przęsło 853m. To ponad 3 razy więcej niż wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po zakończeniu inwestycji będzie to największy most podwieszony w Ameryce Północnej – wyjaśnia Jakub Szreder, Kierownik sprzedaży Mega projektów w DYWIDAG.
- System Wire-Ex produkowany w zakładzie w Rudzie Śląskiej wykorzystywany jest do budowy farm wiatrowych w Niemczech. Obecnie nasz dział geotechniki pracuje nad uruchomieniem linii produkcyjnych produktów geotechnicznych, które już wkrótce zakład w Rudzie Ślaskiej będzie dostarczał do realizacji projektów w całej Europie – informuje Jakub Szreder.
Praca przy budowie tak potężnych projektów wymaga nie lada wiedzy, nowoczesnych technologii i umiejętności radzenia sobie z wieloma wyzwaniami – Oczywiście, obecnie widzimy trudności w obszarze łańcucha dostaw, jednak mimo ciężkiej sytuacji na rynku jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Wszystko to dzięki uważnemu oraz długofalowemu planowaniu projektów oraz bliskiej współpracy z naszym działem zakupów – mówi Jakub Szreder dodając jednocześnie, że przedsiębiorstwo stale pracuje nad pozyskiwaniem nowych projektów w których wykorzystane zostaną systemy i technologie DYWIDAG.
Należy pokreślić, że urządzenia DYWIDAG, które wykorzystywane są w trakcie budów to sprzęt nowoczesny, specjalistyczny i bardzo często „szyty na miarę”. Firma w swoich produktach stosuje opatentowane rozwiązania, niedostępne w masowej produkcji – Nasze specjalistyczne urządzenia są serwisowane i przygotowywane w zakładzie w Rudzie Śląskiej, który już niebawem stanie się globalnym centrum produkcyjnym całej grupy DYWIDAG – dodaje J. Szreder. – Nieustannie wdrażamy nowe rozwiązania w oparciu o najnowocześniejsze technologie, a także inwestujemy w zakup innowacyjnych systemów, a także podnoszenie kompetencji swoich pracowników. Bardzo się cieszę, że w krótkim czasie udało się zbudować w Polsce silny, zgrany zespół, mimo wielu trudności, z którymi musieliśmy się mierzyć w ostatnich 2 latach. To pokazuje ze właściciel i zarząd DYWIDAG podjął właściwą decyzje o wybraniu Polski jako jednej z głównych lokalizacji produkcyjnych - podsumowuje Kierownik sprzedaży Mega projektów w DYWIDAG.
***
Tekst: Magdalena Matusik, Adventure Media
Zdjęcie: Government of Canada

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.