Sprzedaż autonomicznych robotów mobilnych MiR wzrosła o 42% w 2021 roku
Wzrost, w tym rekordowe przychody w grudniu, przypisuje się nowym sektorom wdrażającym roboty AMR do transportu lekkich i ciężkich materiałów w wymagających środowiskach produkcyjnych i magazynach logistycznych
Odense, Dania, 31 stycznia 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), odnotował 42% wzrost sprzedaży w 2021 r. w stosunku do roku poprzedniego. Grudzień był dla firmy rekordowym miesiącem, w którym dostarczono do klientów blisko 300 robotów, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.
„W 2021 roku odnotowaliśmy znaczny wzrost pomimo niedoborów komponentów, ponieważ klienci dostrzegają wartość naszych bezpiecznych, niezawodnych i łatwych we wdrożeniu systemów AMR” mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR. „W nowy rok wchodzimy z bardzo dużą liczbą zamówień oraz oczekiwaniami, że wzrost będzie kontynuowany”.
Nowe sektory odkrywają mocniejsze roboty mobilne MiR
Odkąd MiR wprowadził na rynek pierwszego robota w 2015 roku, rozwiązania firmy okazały się szczególnie popularne w przemyśle samochodowym i elektronicznym. Do głównych, międzynarodowych klientów należą m.in.: Toyota, Ford i Faurecia. Podczas gdy rynki te nadal inwestują w roboty AMR, MiR obecnie odnotowuje również dużą sprzedaż ze strony firm z sektora logistyki i dóbr szybkozbywalnych (FMCG), które chcą zoptymalizować oraz zautomatyzować transport wewnętrzny. Nowe i mocniejsze roboty MiR – MiR600 i MiR1350, oba wprowadzone na rynek w 2021 roku – są najlepiej sprzedającymi się robotami w nowych sektorach.
„Nowe roboty wyraźnie poszerzyły nasz rynek, ponieważ możemy działać w wielu różnych środowiskach i transportować cięższe materiały” – dodaje Søren E. Nielsen. „Inne nowe rozwiązanie wprowadzone w zeszłym roku, MiR250 Hook, również cieszy się dużą popularnością w sektorze logistycznym, który czekał na metodę usprawnienia holowania wielu rodzajów wózków transportowych. Ekscytujące jest obserwowanie korzyści, jakie odnoszą firmy po wdrożeniu tych nowych rozwiązań”.
Skuteczne zarządzanie flotą ma kluczowe znaczenie
W ramach postępującego globalnego trendu transportu autonomicznego coraz więcej firm koncentruje się na tym, w jaki sposób można zintegrować roboty AMR z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji. Aby sprostać tej potrzebie, klienci w dużej liczbie projektów stosują MiRFleet – oprogramowanie MiR do zarządzania flotą.
„Nasi klienci koncentrują się na tym, aby jak najefektywniej wykorzystywać wiele robotów mobilnych jednocześnie, a MiRFleet odgrywa kluczową rolę w realizacji tego celu” – mówi prezes MiR. „Bez względu na branżę, każda firma ma rygorystyczne wymagania dotyczące łatwości obsługi, nawigacji, skalowalności i bezpieczeństwa, dlatego przedsiębiorstwa doceniają naszą zdolność do integrowania kompletnych, niezawodnych rozwiązań ze sobą oraz z ich własnymi systemami IT. Możliwość wyboru przez MiRFleet optymalnych tras dla robotów AMR znacząco wpływa na wykorzystanie ich pełnego potencjału”.
MiR rośnie, aby zaspokoić popyt
Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, MiR planuje kontynuować rekrutację w 2022 roku. Firma oferuje ponad 50 miejsc pracy w swojej siedzibie w Danii oraz na całym świecie, w tym w Ameryce Północnej, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla MiR. Główne biuro firmy docelowo będzie się mieścić w planowanym Cobot Hub w Odense, budowanym we współpracy z Universal Robots, liderem na rynku robotów współpracujących. Więcej informacji na temat możliwości zatrudnienia w MiR: https://www.mobile-industrial-robots.com/career/
O Mobile Industrial Robots
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Więcej informacji: Zofia Bielska, zbielska@communication.pl, Omega Communication, +48 882 502 401

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.