Stawka większa niż biznes. Odpowiedzialne decyzje rodzin biznesowych
Fundacja Instytut Biznesu Rodzinnego
ul. Paderewskiego, 8
61770 Poznań
dkrakowka|ibrpolska.pl| |dkrakowka|ibrpolska.pl
608107977
www.ibrpolska.pl
VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych powraca stacjonarnie do Poznania już 27-28 września 2021 r. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest odpowiedzialność właścicielska rozumiana jako tworzenie profesjonalnych mechanizmów Ładu Rodziny, a więc odpowiedzialność szeroko ujmująca to, co ważne biznesowo teraz i w przyszłości, odpowiedzialność za firmę i za rodzinę, społeczność lokalną i szeroki kontekst globalny. Wymiar odpowiedzialności Rodzin biznesowych będzie osią całej agendy ramowej - mówi Adrianna Lewandowska - Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i inicjator Kongresu.
Niezwykle ciekawie zapowiada się panel pokazujący doświadczenia rodziny biznesowej, ale również osób z zewnątrz zaangażowanych w zmianę pokoleniową. O dobrych praktykach w budowaniu nadzoru właścicielskiego i profesjonalizacji w zakresie ładu korporacyjnego oraz rodzinnego z opowiedzą Zbigniew Sosnowski, Kacper Sosnowski i Maciej Sosnowski, prezes zarządu Filip Wojciechowski oraz przewodniczący rady nadzorczej Piotr Nowjalis. Wśród prelegentów także m. in. dr Adam Mokrysz - Prezes Grupy Mokate, Barbara Woźniak - Prezes Ovotek, Włodzimierz Olejniczak - Prezes Pałuckiej Drukarni Opakowań i Karolina Olejniczak - Wiceprezes Pałuckiej Drukarni Opakowań, Roman Wieczorek - były wiceprezes zarządu światowego Grupa Skanska, a dziś Szef Zespołu Ekspertów IBR.
Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych jest platformą wymiany wiedzy z zakresu zarządzania biznesem rodzinnym. Co roku w gronie prelegentów znajdują się właściciele największych polskich i zagranicznych firm rodzinnych oraz międzynarodowi eksperci wspierający przedsiębiorców, którzy dzielą się swoją wiedzą doświadczeniem oraz inspirują siebie i innych. Poza indywidulanymi prelekcjami planowane jest również na każdy dzień forum dyskusyjne, w ramach którego każdego dnia właściciele firm rodzinnych będą dyskutowali o aktualnych wyzwaniach i trudnościach oraz podzielą się swoimi doświadczeniami.
W części wieczornej aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu zaprezentują dalsze losy rodziny Smarczyńskich, która stanęła przed wyzwaniem sukcesji, w spektaklu perfomatywnym „W rodzinnym zwierciadle” według scenariusza dr Adrianny Lewandowskiej.
Szczegółowy program Kongresu oraz rejestracje na stronie: https://kongresfirmrodzinnych.pl/
Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.