Stawka większa niż biznes. Odpowiedzialne decyzje rodzin biznesowych
Fundacja Instytut Biznesu Rodzinnego
ul. Paderewskiego, 8
61770 Poznań
dkrakowka|ibrpolska.pl| |dkrakowka|ibrpolska.pl
608107977
www.ibrpolska.pl
VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych powraca stacjonarnie do Poznania już 27-28 września 2021 r. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest odpowiedzialność właścicielska rozumiana jako tworzenie profesjonalnych mechanizmów Ładu Rodziny, a więc odpowiedzialność szeroko ujmująca to, co ważne biznesowo teraz i w przyszłości, odpowiedzialność za firmę i za rodzinę, społeczność lokalną i szeroki kontekst globalny. Wymiar odpowiedzialności Rodzin biznesowych będzie osią całej agendy ramowej - mówi Adrianna Lewandowska - Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i inicjator Kongresu.
Niezwykle ciekawie zapowiada się panel pokazujący doświadczenia rodziny biznesowej, ale również osób z zewnątrz zaangażowanych w zmianę pokoleniową. O dobrych praktykach w budowaniu nadzoru właścicielskiego i profesjonalizacji w zakresie ładu korporacyjnego oraz rodzinnego z opowiedzą Zbigniew Sosnowski, Kacper Sosnowski i Maciej Sosnowski, prezes zarządu Filip Wojciechowski oraz przewodniczący rady nadzorczej Piotr Nowjalis. Wśród prelegentów także m. in. dr Adam Mokrysz - Prezes Grupy Mokate, Barbara Woźniak - Prezes Ovotek, Włodzimierz Olejniczak - Prezes Pałuckiej Drukarni Opakowań i Karolina Olejniczak - Wiceprezes Pałuckiej Drukarni Opakowań, Roman Wieczorek - były wiceprezes zarządu światowego Grupa Skanska, a dziś Szef Zespołu Ekspertów IBR.
Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych jest platformą wymiany wiedzy z zakresu zarządzania biznesem rodzinnym. Co roku w gronie prelegentów znajdują się właściciele największych polskich i zagranicznych firm rodzinnych oraz międzynarodowi eksperci wspierający przedsiębiorców, którzy dzielą się swoją wiedzą doświadczeniem oraz inspirują siebie i innych. Poza indywidulanymi prelekcjami planowane jest również na każdy dzień forum dyskusyjne, w ramach którego każdego dnia właściciele firm rodzinnych będą dyskutowali o aktualnych wyzwaniach i trudnościach oraz podzielą się swoimi doświadczeniami.
W części wieczornej aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu zaprezentują dalsze losy rodziny Smarczyńskich, która stanęła przed wyzwaniem sukcesji, w spektaklu perfomatywnym „W rodzinnym zwierciadle” według scenariusza dr Adrianny Lewandowskiej.
Szczegółowy program Kongresu oraz rejestracje na stronie: https://kongresfirmrodzinnych.pl/
Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.