Strategiczne porozumienie Authentic i SHEIN w sprawie marki Forever 21
Authentic Brands Group (Authentic), międzynarodowa firma specjalizująca się w rozwoju marki, marketingu i rozrywce, oraz międzynarodowy internetowy sklep odzieżowy SHEIN poinformowały o zawarciu długoterminowej umowy, w ramach której najważniejsze kategorie artykułów modowych i lifestylowych dla kobiet i mężczyzn czołowej marki Forever 21 pojawią się w SHEIN.
Linia ubrań sygnowana marką Forever 21
Porozumienie przewiduje zaprojektowanie, produkcję i dystrybucję przez SHEIN linii ubrań i dodatków pod marką Forever 21, m.in. odzieży sportowej i strojów kąpielowych. Produkty dostępne pod wspólną marką Forever 21 x SHEIN powstaną z wykorzystaniem wiodącego w branży systemu produkcji SHEIN on-demand, który pomaga ograniczyć ilość niewykorzystanych zapasów magazynowych. Ubrania i dodatki z kolekcji Forever 21 x SHEIN będzie można kupić wyłącznie w sprzedaży internetowej na stronach SHEIN w USA, części krajów Europy i w Australii. Ofertę Forever 21 x SHEIN będzie można znaleźć na stronie shein.com oraz innych kanałach sprzedażowych SHEIN.
Przed ogłoszeniem porozumienia – w sierpniu tego roku – pojawiła się wiadomość o nabyciu przez SHEIN ok. 1/3 udziałów w spółce joint venture SPARC Group (SPARC) utworzonej przez Authentic i Simon Property Group oraz głównego partnera operacyjnego Forever 21 w USA. Jednocześnie SPARC został udziałowcem mniejszościowym SHEIN.
Produkcja w systemie SHEIN on-demand
– Dzięki innowacyjnym metodom angażowania konsumentów SHEIN jest w stanie szybko dostarczać najmodniejsze produkty. W warunkach, w których branża handlowa ewoluuje, a fundamentem sprzedaży internetowej stała się interakcja za pośrednictwem kanałów cyfrowych, SHEIN wyznacza nowe standardy komunikacji marki z konsumentem – powiedział Jamie Salter, założyciel, prezes i dyrektor generalny Authentic. – Bardzo cieszy nas współpraca z SHEIN, ponieważ doskonale wpisuje się w strategię dystrybucji produktów naszej marki na nowych, kluczowych rynkach.
– Z największą radością zaoferujemy klientom SHEIN produkty renomowanej marki Forever 21, wykorzystując nasze zaplecze produkcyjne i sklep internetowy – powiedział Donald Tang, prezes SHEIN. – Forever 21 i SHEIN łączy misja, jaką jest dostarczanie naszym klientom ich ulubionych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do mody dla wszystkich, a nowa forma współpracy z Authentic doskonale się w niego wpisuję. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zaprezentować wspólny projekt naszym klientom.
Forever 21 to znana na całym świecie, kreująca trendy sieć sklepów z oryginalną modą. SHEIN to czołowy sklep internetowy stawiający na cyfrowe rozwiązania. Niedawno firma uruchomiła regionalne odsłony portalu SHEIN Marketplace, m.in. w USA. Dzięki połączeniu swoich atutów i zasobów obie marki są gotowe zainicjować nową erę dostępności cyfrowej. Na początku tego miesiąca SHEIN zaaranżował swój pierwszy pop-up store w sklepie Forever 21, zlokalizowanym w centrum handlowym Ontario Mills – odwiedziło go ponad 7 000 gości.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.