Dlaczego warto wybrać kamień naturalny i zrezygnować z płytek ceramicznych w sw
Płytki kamienne czy ceramiczne – to jeden z największych dylematów, z którymi borykamy się podczas budowy domu czy też remontu. Choć oba materiały na pozór wyglądają podobnie i mają wspólne zalety, to jednak różni je bardzo wiele istotnych elementów, które warto poznać przed dokonaniem finalnego wyboru. Jakie mają właściwości i czym charakteryzują się płytki kamienne i ceramiczne?
Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze materiałów wykończeniowych jest trwałość – zwłaszcza przy wyborze płytek podłogowych, czy też dekoracyjnych na elewację domu. Płytki w założeniu powinny służyć nam wiele lat, właśnie dlatego warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy oferują jakościowe produkty. Ceramiczne płytki charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na wilgoć. W porównaniu do kamienia naturalnego, są mniej podatne na zarysowania i pęknięcia. Jednak ewentualne uszkodzenia na kamiennych płytkach są zdecydowanie mniej widoczne, gdyż materiał ten, posiada taki sam kolor w środku, co na zewnątrz, dzięki czemu wygląda to naturalnie i nie wrzuca się w oczy. Kamień naturalny jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie stworzyła natura. Zatem kamienne płytki są bardzo trwałe, a dodatkowo są ponadczasowe – moda na wzory płytek przemija, a kamień naturalny niezmiennie od lat jest modny i chętnie wybierany przez projektantów wnętrz.
Oceniając aspekt estetyczny nie do końca możemy być obiektywni, gdyż z pewnością każdy ma swoje własne upodobania. Pewne jest, że kamień naturalny posiada zdecydowanie więcej opcji do wyboru. Płytka kamienna może być polerowana, matowa, szczotkowana czy też płomieniowana, a wykończenie jej krawędzi cięte na prosto, fazowane lub młotkowane.
Kamień naturalny wykonany jest przez naturę, dzięki czemu charakteryzuje się niepowtarzalną kolorystyką i strukturą. Płytki z jednej palety mogą się nieznacznie różnić odcieniem czy też układem żył
i smug, dzięki czemu materiał ten jest wyjątkowy.
Zastosowanie kamienia naturalnego jest bezsprzecznie o wiele lepszym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania podłogowego. Kamień zdecydowanie dłużej trzyma ciepło, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym. Posadzki kamienne to inwestycja na pokolenia, gdyż jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i ścieranie.
Bardzo ważnym aspektem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, przy wyborze nowych płytek jest aspekt ceny. Często poszukujemy promocji i tańszych rozwiązań. KLINK International, wiodący dostawca kamienia naturalnego w Polsce, posiada bardzo bogaty wybór wyrobów z kamienia, które często można zakupić w cenie płytek ceramicznych. Wyroby z kamienia naturalnego są gotowe i znajdują się w magazynach, dzięki czemu dostawa do domu realizowana jest w zaledwie 72 godziny. Dostępne na rynku kamienie naturalne dostarczane są z całego świata – od Chin, przez Indie, RPA aż po Europę.
Kamień naturalny jest materiałem szlachetniejszym od ceramiki. Nada on każdemu wnętrzu elegancji i przestronności, tworząc oryginalną aranżację. Bogata kolorystyka, niepowtarzalny wygląd, bardzo duża wytrzymałość i długotrwały efekt solidnego piękna – to główne cechy, które stanowią przewagę kamienia naturalnego nad ceramicznymi wyrobami.
Kamień naturalny charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, trwałością i niepowtarzalnymi walorami estetycznymi. Z kolei płytki ceramiczne to wyrób sztuczny, którego imitacje mogą jedynie przypominać kamień naturalny.
KLINK International to wiodący dostawca kamienia naturalnego w Polsce. Firma posiada 20 salonów sprzedaży oraz rozwinięty sklep online. W ofercie znajdują się m.in.: granity, marmury, łupki, kwarcyty, wapienie, trawertyny, piaskowce. Oferta obejmuje również płytki, mozaiki, stopnice, parapety, panele, forniry, palisady, kostki, krawężniki, bloki, pasy i slaby. KLINK aktywnie współpracuje z inwestorami prywatnymi, instytucjonalnymi, firmami wykonawczymi, kamieniarskimi, architektami oraz projektantami wnętrz i krajobrazu. Regularnie uczestniczy także w międzynarodowych targach, dzięki czemu oferta jest na bieżąco uaktualniana i podąża za światowymi trendami.
Więcej na: www.klink.pl
Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest
Rollercoaster cen ropy naftowej
Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.