Drewno Oxytree przyszłością polskiego meblarstwa
Drzewa tlenowe, których popularność w Polsce stale rośnie, zyskują zainteresowanie branży meblarskiej. Drewno Oxytree znakomicie sprawdza się w produkcji mebli oraz drewnianych elementów wykończenia. W czym tkwi sekret Oxytree? Z pewnością w wyjątkowych właściwościach drzewa tlenowego oraz pozyskiwanego z niego wysokiej jakości materiału, który przyczynia się do globalnej redukcji śladu węglowego. Te zalety doceniła marka GO.CE Design, która stworzyła we współpracy z Oxytree pierwszą w Polsce linię mebli z drewna tlenowego – OXY Line.
Rozwiązanie leży w naturze
Oxytree to roślina o właściwościach regulujących klimat. W znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Drzewo tlenowe bardzo szybko rośnie. Już po 6 latach od posadzenia osiąga 16 m wysokości. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla, co powoduje wytwarzanie znacznej ilości tlenu. Jest w stanie wyprodukować go nawet do 10 razy więcej w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Szybki przyrost drzewa to również idealne rozwiązanie dla problemów związanych z brakiem lasów. Po ścięciu wyrasta na nowo. W ten sposób w ciągu 20 lat może dostarczyć 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne rodzime gatunki.
Materiał doskonały
Drewno z drzew Oxytree doceniła już branża stolarska, budowlana, jak również meblarska. W przemyśle wykorzystuje się 3-letnie Oxytree, a do produkcji niektórych elementów budowlanych nawet 1-2-letnie drzewa. Drewno Oxytree jest lżejsze od drewna z innych gatunków drzew. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i nie wypacza się. Co ważne, drewno Oxytree jest jednorodne – pozbawione sęków i wosku. Jego gęstość w suchym stanie wynosi 300-400 kg/m3. Ponadto posiada wysoką temperaturę zapalności (420-430°C). Odpowiednio przygotowane dobrze izoluje i nie chłonie wilgoci. Co ciekawe, to właśnie z drewna tego gatunku drzewa powstają najlepsze i najdroższe deski surfingowe na świecie. Stanowi świetny materiał do produkcji desek, płyt, boazerii oraz mebli, co wykorzystał już jeden z wiodących polskich producentów.
– Od tego roku możemy cieszyć się pierwszą linią mebli z drewna tlenowego. Marka GO.CE Design we współpracy z Oxytree stworzyła pierwszą w Polsce linię naturalnych i designerskich mebli Oxy Line. Właściciele marki docenili właściwości drewna oraz to, co najważniejsze – najwyższą jakość, która idzie w parze z
poszanowaniem natury. Dzięki wspólnemu projektowi umożliwiamy klientom zakup nowych mebli, przy jednoczesnym wsparciu środowiska naturalnego. To również nasza odpowiedź na poszukiwanie kompromisu między konsumpcją a ochroną naszej planety – mówi Jacek Linder, Dyrektor Marketingu Oxytree.
Odpowiedzialne wnętrza
Świadomość konsumentów na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz zapotrzebowanie na produkty, których produkcja odbywa się w zgodzie z naturą, stale rośnie. To w rękach producentów spoczywa odpowiedzialność za stworzenie oferty, którą nabywając, klient ma pewność, że przyczynia się do redukcji śladu węglowego.
– Często spotykamy się z niewiedzą klientów na temat ekologicznych rozwiązań stosowanych w meblarstwie. Z dumą odpowiadamy, że łóżka, szafy czy stoły możemy już nabyć bez żadnej szkody dla środowiska. Czujemy się odpowiedzialni za wprowadzanie nie tylko innowacji, które mają poprawić komfort użytkowania, ale również tych, które zapewnią godną przyszłość naszej planety. Jednym z tych rozwiązań jest zastosowanie drewna Oxytree – opowiada Rafał Cebula, właściciel marki GO.CE Design.
Drzewo Oxytree powstało w wyniku sklonowania w warunkach laboratoryjnych dwóch gatunków Paulowni: elongata i fortunei. Jak dowodzą badania przeprowadzone przez badaczy naukowych z Katedry Leśnictwa i Genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha w Hiszpanii, Oxytree jest najlepszym klonem tego gatunku drzewa. Co ważne, drzewo tlenowe uznane jest na arenie międzynarodowej europejskim paszportem, posiada również certyfikat jakości oraz licencję handlową. Jego popularność rośnie od 2011 r., kiedy to jego odmiana została dodana do Urzędu Odmiany Roślin (UE).
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
Więcej o GO.CE Design
GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20 letnie doświadczenie w produkcji mebli luksusowych. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania.
Więcej o Oxytree
Oxytree S.A. to zespół ekspertów propagujący zakładanie plantacji drzew tlenowych Oxytree. Spółka jest jedym certyfikowanym przedstawicielem i dostawcą sadzonek na rynku polskim, do którego należy marka i brand Oytree. Jest to drzewo o wyjątkowych właściwościach regulujących klimat. Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem drewna z lasów. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE), jest nieinwazyjna, łatwa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie co pokazały polskie badania naukowe oraz setki hektarów plantacji już rosnących na terenie naszego kraju. Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach.
Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest
Rollercoaster cen ropy naftowej
Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.