Komunikaty PR

Drewno Oxytree przyszłością polskiego meblarstwa

2021-02-11  |  11:00
Biuro prasowe

Drzewa tlenowe, których popularność w Polsce stale rośnie, zyskują zainteresowanie branży meblarskiej. Drewno Oxytree znakomicie sprawdza się w produkcji mebli oraz drewnianych elementów wykończenia. W czym tkwi sekret Oxytree? Z pewnością w wyjątkowych właściwościach drzewa tlenowego oraz pozyskiwanego z niego wysokiej jakości materiału, który przyczynia się do globalnej redukcji śladu węglowego. Te zalety doceniła marka GO.CE Design, która stworzyła we współpracy z Oxytree pierwszą w Polsce linię mebli z drewna tlenowego – OXY Line. 

Rozwiązanie leży w naturze

Oxytree to roślina o właściwościach regulujących klimat. W znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Drzewo tlenowe bardzo szybko rośnie. Już po 6 latach od posadzenia osiąga 16 m wysokości. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla, co powoduje wytwarzanie znacznej ilości tlenu. Jest w stanie wyprodukować go nawet do 10 razy więcej w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Szybki przyrost drzewa to również idealne rozwiązanie dla problemów związanych z brakiem lasów. Po ścięciu wyrasta na nowo. W ten sposób w ciągu 20 lat może dostarczyć 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne rodzime gatunki.

Materiał doskonały

Drewno z drzew Oxytree doceniła już branża stolarska, budowlana, jak również meblarska. W przemyśle wykorzystuje się 3-letnie Oxytree, a do produkcji niektórych elementów budowlanych nawet 1-2-letnie drzewa. Drewno Oxytree jest lżejsze od drewna z innych gatunków drzew. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i nie wypacza się. Co ważne, drewno Oxytree jest jednorodne – pozbawione sęków i wosku. Jego gęstość w suchym stanie wynosi 300-400 kg/m3. Ponadto posiada wysoką temperaturę zapalności (420-430°C). Odpowiednio przygotowane dobrze izoluje i nie chłonie wilgoci. Co ciekawe, to właśnie z drewna tego gatunku drzewa powstają najlepsze i najdroższe deski surfingowe na świecie. Stanowi świetny materiał do produkcji desek, płyt, boazerii oraz mebli, co wykorzystał już jeden z wiodących polskich producentów.

Od tego roku możemy cieszyć się pierwszą linią mebli z drewna tlenowego. Marka GO.CE Design we współpracy z Oxytree stworzyła pierwszą w Polsce linię naturalnych i designerskich mebli Oxy Line. Właściciele marki docenili właściwości drewna oraz to, co najważniejsze – najwyższą jakość, która idzie w parze z

poszanowaniem natury. Dzięki wspólnemu projektowi umożliwiamy klientom zakup nowych mebli, przy jednoczesnym wsparciu środowiska naturalnego. To również nasza odpowiedź na poszukiwanie kompromisu między konsumpcją a ochroną naszej planety – mówi Jacek Linder, Dyrektor Marketingu Oxytree.

Odpowiedzialne wnętrza

Świadomość konsumentów na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz zapotrzebowanie na produkty, których produkcja odbywa się w zgodzie z naturą, stale rośnie. To w rękach producentów spoczywa odpowiedzialność za stworzenie oferty, którą nabywając, klient ma pewność, że przyczynia się do redukcji śladu węglowego.

Często spotykamy się z niewiedzą klientów na temat ekologicznych rozwiązań stosowanych w meblarstwie. Z dumą odpowiadamy, że łóżka, szafy czy stoły możemy już nabyć bez żadnej szkody dla środowiska. Czujemy się odpowiedzialni za wprowadzanie nie tylko innowacji, które mają poprawić komfort użytkowania, ale również tych, które zapewnią godną przyszłość naszej planety. Jednym z tych rozwiązań jest zastosowanie drewna Oxytree – opowiada Rafał Cebula, właściciel marki GO.CE Design.

Drzewo Oxytree powstało w wyniku sklonowania w warunkach laboratoryjnych dwóch gatunków Paulowni: elongata i fortunei. Jak dowodzą badania przeprowadzone przez badaczy naukowych z Katedry Leśnictwa i Genetyki Uniwersytetu Castilla-La Mancha w Hiszpanii, Oxytree jest najlepszym klonem tego gatunku drzewa. Co ważne, drzewo tlenowe uznane jest na arenie międzynarodowej europejskim paszportem, posiada również certyfikat jakości oraz licencję handlową. Jego popularność rośnie od 2011 r., kiedy to jego odmiana została dodana do Urzędu Odmiany Roślin (UE).

Kontakt dla mediów:

Inga Ryfka

Account Executive

+48 790 393 471

i.ryfka@agencjafaceit.pl

Więcej o GO.CE Design

GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20 letnie doświadczenie w produkcji  mebli luksusowych. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania.

Więcej o Oxytree

Oxytree S.A. to zespół ekspertów propagujący zakładanie plantacji drzew tlenowych Oxytree. Spółka jest jedym certyfikowanym przedstawicielem i dostawcą sadzonek na rynku polskim, do którego należy marka i brand Oytree. Jest to drzewo o wyjątkowych właściwościach regulujących klimat. Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem drewna z lasów. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE), jest nieinwazyjna, łatwa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie co pokazały polskie badania naukowe oraz setki hektarów plantacji już rosnących na terenie naszego kraju. Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu Biuro prasowe
2020-11-12 | 01:00

Stora Enso i Tetra Pak planują budowę linii do recyklingu

Stora Enso i Tetra Pak łączą siły, aby zbadać możliwości budowy nowej linii do recyklingu zużytych opakowań kartonowych po napojach. Celem jest znaczące zwiększenie poziomu recyklingu
Surowce Wpływ pandemii na firmy produkujące ekologiczne paliwo
2020-09-24 | 15:30

Wpływ pandemii na firmy produkujące ekologiczne paliwo

  Europejska Rada Pelletu (EPC) opublikowała wyniki ankiety dotyczące wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na
Surowce COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkującyc
2020-09-17 | 14:00

COVID motorem rozwoju i motywacją do doskonalenia jakości w firmach produkującyc

Zgodnie z ankietą przeprowadzoną ankietą przez Europejską Radę Pelletu (EPC), która dotyczyła wpływu pandemii koronawirusa na producentów pelletu drzewnego w Europie i na

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.