Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny w domu? SOLIDNE PIĘKNO w Twoim domu
Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu czy mieszkania. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia. Wykorzystać go można na zewnątrz domu, tworząc wyjątkową elewację czy też upiększając ogród. Z powodzeniem sprawdzi się również wewnątrz, na podłodze, bądź na ścianach, kreując wyjątkowy i niepowtarzalny wystrój, odwołujący do natury.
Czym jest kamień naturalny?
Stosowany w budownictwie kamień naturalny to fragment skały, która jest skupiskiem minerałów. Po wydobyciu kamienia, jego struktura wewnętrzna pozostaje nieruszona. Obróbce poddaje się go jedynie na zewnątrz, poprzez wykonane cięcia, krawędzi i późniejszych zabiegów, które zapewniają finalny wygląd i strukturę zewnętrzną materiału.
Najczęstszymi spotykanymi kamieniami są marmury, trawertyny i granity, ale czym tak naprawdę są i czym się różnią? Otóż skały kamienne dzielmy na sposób w jaki powstał i tak:
- Granit to skała magmowa, która powstała w wyniku krzepnięcia płynnej magmy
- Trawertyn i piaskowiec to skały osadowe, powstające z nagromadzenia się materiału okruchowego, organicznego lub chemicznego na skutek jego osadzenia się.
- Marmur to skała metamorficzna, powstałe z wcześniej istniejących skał magmowych, bądź osadowych w warunkach podwyższonej temperatury i ciśnienia.
Kamień naturalny jest unikalny. Posiada niepowtarzalne struktury i pęknięcia, które przedstawiają jego prawdziwy, naturalny charakter. Dzięki opracowanym sposobom obróbki kamienia, materiał ten możemy zaaranżować w każdej przestrzeni, dopasowując do swoich potrzeb. Dystrybutorzy oferują różne wykończenie kamienia, które wpływają na jego finalną strukturę, np.: szlifowanie, polerowanie oraz płomieniowanie.
Jednym z największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór różnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się zarówno płytki kamienne, jak i panele ścienne, forniry i mozaiki.
Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny?
Kamień naturalny posiada nieskończenie wiele wariantów zastosowania, tworząc SOLIDNE PIĘKNO. Materiał charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością, a przy tym jest niepowtarzalnie piękny i unikalny. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kamienia naturalnego, które mają różne zastosowania, a są to m.in.: płytki, panele, mozaiki i forniry.
Jednym z najczęściej wybieranych produktów z kamienia naturalnego są płytki kamienne, które posiadają szerokie możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku, w postaci wykończenia tarasu czy balkonu, a także jako element dekoracyjny na elewacji. Płytki z kamienia wykorzystamy również wewnątrz, układając na posadzkach i ścianach. Swoją niepowtarzalną strukturą, idealnie wkomponują się w każdą łazienkę, salon oraz korytarz. Płytki kamienne są zdecydowanie lepszą alternatywą popularnych płytek ceramicznych. To gwarancja SOLIDNEGO PIĘKNA, czyli niesamowitego wizualnego efektu i trwałości na lata.
Drugim najbardziej popularnym produktem z kamienia naturalnego są panele kamienne. Są to niewielkie płytki, które składają się z mniejszych, kamiennych cegiełek. Dzięki temu charakteryzują się łatwym i bardzo szybkim montażem oraz niepowtarzalnym efektem, który gwarantują drobne, naturalne elementy kamienia. Na rynku dostępne są także samoprzylepne panele kamienne, które dają ten sam efekt, a są jeszcze łatwiejsze w montażu. Dzięki temu, że materiał ten jest odporny na warunku atmosferyczne, bardzo często jest stosowany na elewacji budynku. To wspaniały materiał dekoracyjny, który sprawdzi się również wewnątrz budynku, np. w łazience wokół lustra, bądź w salonie na ścianie, gdzie powieszony jest telewizor.
Fornir kamienny to produkt z kamienia naturalnego, który zyskuje coraz większą popularność. Jest typowym kamieniem dekoracyjnym, który posiada szerokie zastosowanie. Jest on łatwy w montażu i można go przykleić niczym tapetę na niemal każdą powierzchnię. Sprawdza się jako obudowa kominka, ściana w łazience czy salonie, a nawet jako okleina na frontach meblowych.
Częstym wyborem są również tradycyjne mozaiki kamienne. Służą głównie jako element dekoracyjny w łazienkach i kuchni, sprawdzając się zarówno pod prysznicem, jak i pomiędzy szafkami kuchennymi.
Produkty z kamienia naturalnego można wykorzystać w każdej przestrzeni w każdym domu. Materiał ten wykorzystuje się także do zrobienia schodów, obudowy kominka, a także jako element dekoracyjny w ogrodzie. Mnogość zastosowań, sprawia że kamień naturalny jest coraz modniejszy, a co za tym idzie coraz bardziej popularny.
Polscy dystrybutorzy oferują produkty z kamienia naturalnego w bardzo korzystnych cenach. Często są one tańsze niż tradycyjne, np. ceramiczne. Wybierając kamień, decydujemy się na naturalność i trwałość. Tym samym decydujemy się na wprowadzenie SOLIDNEGO PIĘKNA w swoim domu.
Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest
Rollercoaster cen ropy naftowej
Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.