Komunikaty PR

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny w domu? SOLIDNE PIĘKNO w Twoim domu

2023-03-06  |  12:00
Biuro prasowe

Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu czy mieszkania. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia. Wykorzystać go można na zewnątrz domu, tworząc wyjątkową elewację czy też upiększając ogród. Z powodzeniem sprawdzi się również wewnątrz, na podłodze, bądź na ścianach, kreując wyjątkowy i niepowtarzalny wystrój, odwołujący do natury.

Czym jest kamień naturalny?

Stosowany w budownictwie kamień naturalny to fragment skały, która jest skupiskiem minerałów. Po wydobyciu kamienia, jego struktura wewnętrzna pozostaje nieruszona. Obróbce poddaje się go jedynie na zewnątrz, poprzez wykonane cięcia, krawędzi i późniejszych zabiegów, które zapewniają finalny wygląd i strukturę zewnętrzną materiału.

Najczęstszymi spotykanymi kamieniami są marmury, trawertyny i granity, ale czym tak naprawdę są i czym się różnią? Otóż skały kamienne dzielmy na sposób w jaki powstał i tak:

  • Granit to skała magmowa, która powstała w wyniku krzepnięcia płynnej magmy
  • Trawertyn i piaskowiec to skały osadowe, powstające z nagromadzenia się materiału okruchowego, organicznego lub chemicznego na skutek jego osadzenia się.
  • Marmur to skała metamorficzna, powstałe z wcześniej istniejących skał magmowych, bądź osadowych w warunkach podwyższonej temperatury i ciśnienia.

Kamień naturalny jest unikalny. Posiada niepowtarzalne struktury i pęknięcia, które przedstawiają jego prawdziwy, naturalny charakter. Dzięki opracowanym sposobom obróbki kamienia, materiał ten możemy zaaranżować w każdej przestrzeni, dopasowując do swoich potrzeb. Dystrybutorzy oferują różne wykończenie kamienia, które wpływają na jego finalną strukturę, np.: szlifowanie, polerowanie oraz płomieniowanie.

Jednym z największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór różnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się zarówno płytki kamienne, jak i panele ścienne, forniry i mozaiki.

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny?

Kamień naturalny posiada nieskończenie wiele wariantów zastosowania, tworząc SOLIDNE PIĘKNO. Materiał charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością, a przy tym jest niepowtarzalnie piękny i unikalny. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kamienia naturalnego, które mają różne zastosowania, a są to m.in.: płytki, panele, mozaiki i forniry.

Jednym z najczęściej wybieranych produktów z kamienia naturalnego są płytki kamienne, które posiadają szerokie możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku, w postaci wykończenia tarasu czy balkonu, a także jako element dekoracyjny na elewacji. Płytki z kamienia wykorzystamy również wewnątrz, układając na posadzkach i ścianach. Swoją niepowtarzalną strukturą, idealnie wkomponują się w każdą łazienkę, salon oraz korytarz. Płytki kamienne są zdecydowanie lepszą alternatywą popularnych płytek ceramicznych. To gwarancja SOLIDNEGO PIĘKNA, czyli niesamowitego wizualnego efektu i trwałości na lata.

Drugim najbardziej popularnym produktem z kamienia naturalnego są panele kamienne. Są to niewielkie płytki, które składają się z mniejszych, kamiennych cegiełek. Dzięki temu charakteryzują się łatwym i bardzo szybkim montażem oraz niepowtarzalnym efektem, który gwarantują drobne, naturalne elementy kamienia. Na rynku dostępne są także samoprzylepne panele kamienne, które dają ten sam efekt, a są jeszcze łatwiejsze w montażu. Dzięki temu, że materiał ten jest odporny na warunku atmosferyczne, bardzo często jest stosowany na elewacji budynku. To wspaniały materiał dekoracyjny, który sprawdzi się również wewnątrz budynku, np. w łazience wokół lustra, bądź w salonie na ścianie, gdzie powieszony jest telewizor.

Fornir kamienny to produkt z kamienia naturalnego, który zyskuje coraz większą popularność. Jest typowym kamieniem dekoracyjnym, który posiada szerokie zastosowanie. Jest on łatwy w montażu i można go przykleić niczym tapetę na niemal każdą powierzchnię. Sprawdza się jako obudowa kominka, ściana w łazience czy salonie, a nawet jako okleina na frontach meblowych.

Częstym wyborem są również tradycyjne mozaiki kamienne. Służą głównie jako element dekoracyjny w łazienkach i kuchni, sprawdzając się zarówno pod prysznicem, jak i pomiędzy szafkami kuchennymi.

Produkty z kamienia naturalnego można wykorzystać w każdej przestrzeni w każdym domu. Materiał ten wykorzystuje się także do zrobienia schodów, obudowy kominka, a także jako element dekoracyjny w ogrodzie. Mnogość zastosowań, sprawia że kamień naturalny jest coraz modniejszy, a co za tym idzie coraz bardziej popularny.

Polscy dystrybutorzy oferują produkty z kamienia naturalnego w bardzo korzystnych cenach. Często są one tańsze niż tradycyjne, np. ceramiczne. Wybierając kamień, decydujemy się na naturalność i trwałość. Tym samym decydujemy się na wprowadzenie SOLIDNEGO PIĘKNA w swoim domu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce Rollercoaster cen ropy naftowej Biuro prasowe
2024-05-27 | 12:00

Rollercoaster cen ropy naftowej

W skrócie: • Zbliżające się spotkanie OPEC+ w dniu 1 czerwca prawdopodobnie nie przyniesie większych niespodzianek, ponieważ Allianz Trade spodziewa się utrzymania obecnych
Surowce Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
2024-02-14 | 01:00

Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko

Posiadanie w domu kuchenki gazowej może mieć negatywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i na samopoczucie – tak wynika z badań przeprowadzanych przez ośrodki naukowe na całym
Surowce Jak impregnować kamień naturalny?
2024-01-03 | 14:00

Jak impregnować kamień naturalny?

Kamień naturalny jest szeroko stosowanym materiałem w budownictwie i dekoracji, który dodaje wnętrzom, bądź elewacji elegancji i trwałości. Jednak, aby utrzymać kamień w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.