Komunikaty PR

Jak impregnować kamień naturalny?

2024-01-03  |  14:00
Biuro prasowe

Kamień naturalny jest szeroko stosowanym materiałem w budownictwie i dekoracji, który dodaje wnętrzom, bądź elewacji elegancji i trwałości. Jednak, aby utrzymać kamień w doskonałym stanie przez długie lata, kluczową rolę odgrywa jego impregnacja. W poniższym artykule prezentujemy poradnik o impregnacji kamienia, pomagający utrzymać jego naturalne solidne piękno.

Impregnacja kamienia naturalnego jest bardzo ważna, a przy tym łatwa w wykonaniu. Aby cieszyć się pięknem płytek kamiennych przez lata, warto o nią zadbać i regularnie przeprowadzać. Na rynku dostępnych jest wiele impregnatów, które należy odpowiednio dobrać do rodzaju kamienia i miejsca jego zastosowania. W salonach sprzedaży KLINK International, gdzie dostępny jest największy wybór kamieni naturalnych w Polsce, możemy znaleźć szeroką ofertę różnych impregnatów. W ich odpowiednim doborze pomoże profesjonalna obsługa sklepu.

Dlaczego impregnacja kamienia jest ważna?

Impregnacja kamienia to proces nanoszenia specjalnych substancji ochronnych, które mają zabezpieczyć kamień. Wszystkie impregnaty są hydrofobowe, co oznacza że zabezpieczają one kamień przed nasiąkaniem wilgoci. Zabezpieczenie płytek kamiennych jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku łazienek, tarasów oraz elewacji. Z kolei w kuchni należy dobrać taki impregnat, aby zabezpieczył przed wchłanianiem tłuszczy i innych substancji biologicznych, które mogą doprowadzić do pofarbowania i zniszczenia blatów czy posadzek kamiennych. Kamień, będący naturalnym materiałem, jest podatny na uszkodzenia, dlatego impregnacja jest kluczowa dla jego długotrwałego utrzymania.

Kiedy i jak impregnować kamień?

Kamień naturalny należy impregnować zaraz po jego instalacji, a następnie regularnie odnawiać warstwę ochronną. Proces impregnacji jest prosty, ale wymaga przestrzegania kilku kroków. Przede wszystkim impregnowany kamień musi być dokładnie oczyszczony z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. W precyzyjnym wyczyszczeniu pomogą specjalne środki, tzw. cleanery, które możemy dobrać w zależności od rodzaju zabrudzeń i które pomogą wyczyścić każdy kamień. Dopiero czysty i wysuszony kamień jest gotowy do impregnacji.

Aplikacja: Impregnat na kamień można nakładać na różne sposoby, w zależności od struktury płytki. Może to być specjalna gąbka, a także pędzelek, bądź wałek. Impregnat należy wylać bezpośrednio na gąbkę i równomiernie pokryć kamień, pocierając go. Co ważne, impregnaty to gotowe produkty, których nie trzeba mieszać czy też rozwadniać. Należy pamiętać, że impregnację kamienia należy przeprowadzać w rękawiczkach ochronnych.

Produkty do impregnacji kamienia naturalnego

Na rynku dostępne są różne produkty do impregnacji kamienia. Wybierając impregnat, warto zwrócić uwagę na rodzaj kamienia i jego przeznaczenie. Możemy wybrać impregnat, który pozwoli wzmocnić kolor, czy też stworzyć efekt mokrego kamienia na płytce. Jednak zawsze należy stosować produkty renomowanych producentów, aby zapewnić skuteczną ochronę.

Najpopularniejsze są dwa rodzaje impregnatów: na bazie wody i rozpuszczalników. Te drugie są nieco trwalsze, dlatego zaleca się ich stosowanie na zewnątrz, np. na tarasie, bądź elewacji. Z kolei te na bazie wody najczęściej używane są wewnątrz. W salonach sprzedaży KLINK dostępna jest szeroka oferta impregnatów różnych producentów, m.in. Fila, Bellinzoni, czy CTS Chemistry, które dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Zastosowanie odpowiedniej impregnacji kamienia to kluczowy krok w utrzymaniu jego trwałości i estetyki. Dzięki temu prostemu procesowi, kamień może cieszyć nas swoim pięknem przez wiele lat, zachowując swoją naturalną urodę w każdych warunkach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce Rollercoaster cen ropy naftowej Biuro prasowe
2024-05-27 | 12:00

Rollercoaster cen ropy naftowej

W skrócie: • Zbliżające się spotkanie OPEC+ w dniu 1 czerwca prawdopodobnie nie przyniesie większych niespodzianek, ponieważ Allianz Trade spodziewa się utrzymania obecnych
Surowce Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
2024-02-14 | 01:00

Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko

Posiadanie w domu kuchenki gazowej może mieć negatywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i na samopoczucie – tak wynika z badań przeprowadzanych przez ośrodki naukowe na całym
Surowce BRAK ZDJĘCIA
2023-12-05 | 12:02

BRUTALNA PRAWDA O KOSZTACH OGRZEWANIA DOMU – JAK PRZETRWAĆ ZIMĘ?

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszymy o wzroście cen energii czy paliw, co rodzi poważne obawy dotyczące kosztów ogrzewania budynków. Eksperci* szacują, że w kolejnym roku ceny mogą być nawet o 70% wyższe, o ile nowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.