Swoboda projektowania łazienek z biblioteką plików od TECE
Modele 2D, 3D i BIM, a także zdjęcia, opisy i dane techniczne – teraz projektowanie łazienek oraz instalacji stało się jeszcze bardziej komfortowe. Umożliwia to nowa baza produktów TECE – stworzona z myślą o architektach łazienek, a także wykonawcach systemów sanitarnych i grzewczych.
Architektura i sposób aranżacji wnętrz ewoluuje wraz ze zmianami społecznymi. Pojawiają się nowe trendy, a także potrzeby i oczekiwania względem funkcjonalności oraz estetyki – zarówno w odniesieniu do pomieszczeń prywatnych, jak i publicznych. Dlatego też obecnie – w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej – tak ważna stała się swoboda w projektowaniu. Droga od najbardziej nieszablonowych pomysłów do ich realizacji wiedzie jednak przez sprawdzone i przemyślane rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające pracę architekta.
Droga do łazienki
Od pierwszych szkiców po finalne realizacje – proces tworzenia powinien być możliwie najprostszy. Wie o tym firma TECE, która wychodzi naprzeciw potrzebom architektów i wykonawców instalacji, oferując narzędzia ułatwiające ich pracę. Przykładem jest nowa biblioteka produktów i plików, dostępna na stronie producenta. Dzięki niej projektanci mogą swobodnie korzystać z modeli 2D, 3D, BIM, posiadają dostęp do informacji technicznych oraz zdjęć czy opisów. Wszystkie pliki są przygotowane zgodnie z aktualnymi standardami – tak, aby praca i edycja była jak najbardziej efektywna.
Baza została podzielona na główne kategorie produktów. Wśród nich znajdziemy m.in. systemy sanitarne, odpływowe czy rurowe. W następnych krokach określany jest rodzaj asortymentu, wybrane modele czy elementy uzupełniające dla danego produktu. Karta każdego z nich zawiera szczegółowe informacje, rysunki techniczne, instrukcje montażowe oraz modele. Użytkownicy mogą pobrać tylko wybrane pliki lub – za jednym kliknięciem – zapisać wszystkie dane przypisane do konkretnego produktu. Biblioteka jest intuicyjna w obsłudze i umożliwia dostęp do informacji niezbędnych w pracy każdego projektanta łazienki czy instalacji.
Przestrzeń dla idei
Systemy sanitarne i grzewcze TECE to szereg rozwiązań dedykowanych architektom i wykonawcom. Swobodę oraz nieograniczone możliwości aranżacji zapewniają między innymi elementy zabudowy przedściennej, wyznaczające swoiste ramy dla projektu. Dzięki nim architekt może dowolnie kreować pomieszczenie, dzielić je na strefy, planować rozmieszczenie instalacji czy sanitariatów. Asortyment systemów sanitarnych poszerzają stelaże podtynkowe z szeroką gamą kompatybilnych przycisków spłukujących, toaleta myjąca, funkcjonalny terminal WC czy odwodnienia prysznicowe.
Kompleksowość oferty, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe wzornictwo oraz przemyślana technologia sprawiają, że rozwiązania TECE od lat cieszą się ogromnym zaufaniem architektów i wykonawców instalacji.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.