System sterowania kaskadowego Panasonic kontroluje nawet 10 pomp ciepła
· Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem
· Duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy
· Wbudowany protokół MODBUS IP dla zdalnego dostępu w celu zarządzania systemem nawet spoza siedziby firmy
Pomieszczenia na całym świecie wymagają wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia z możliwością zdalnego monitorowania, sterowania i konserwacji niezależnie od zastosowania. Dla systemów Panasonic, Aquarea Cascade Control jest wysoce zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorstwom takim jak supermarkety, szpitale, domy opieki czy hotele, kontrolować nawet dziesięć pomp ciepła Aquarea typu powietrze/woda, aby dostarczać i zdalnie zarządzać zapotrzebowaniem na ogrzewanie i chłodzenie w energooszczędny sposób.
Panel do sterowania kaskadowego Aquarea (PAW-A2W-CMH) firmy Panasonic posiada duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy i umożliwia sterowanie nawet dziesięcioma pompami ciepła Aquarea typu powietrze/woda, podłączonych w dowolnym momencie do pracy równoległej lub w trybie kaskadowym, tworzących system o mocy do 160 kW. Sterownik kaskadowy Aquarea może być również podłączony do paneli fotowoltaicznych (PV) i chłodniczych zaworów trójdrożnych. Idealnie nadaje się do zastosowań komercyjnych i hotelarskich z dodatkowymi środkami pozyskiwania energii, które wymagają specyficznych rozwiązań lub programów, a jednocześnie mogą być zarządzane za pomocą jednego urządzenia.
Wyposażony we własny protokół MODBUS IP, sterownik kaskadowy Aquarea Cascade Controller integruje się z komunikacją BMS budynku i może być używany nawet na trzech urządzeniach M-BUS w celu inteligentniejszego zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą użytkową (CWU). Logowanie do systemu, a także analiza, optymalizacja i sterowanie energią, jak również przetwarzanie danych, są dostępne poprzez jeden interfejs sterowania. Dzięki temu zdalny dostęp do zarządzania systemem poza budynkiem o każdej porze dnia nie może być łatwiejszy. Pomaga to uniknąć zakłóceń w dostawach dla mieszkańców budynku i pozwala na prowadzenie działalności w zwykły sposób poprzez podłączenie sterowania do systemu BMS.
Dla wielu projektów efektywność energetyczna, kosztowa i czasowa jest kluczem do stworzenia bardziej zrównoważonego budynku oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Sterowanie kaskadowe jest coraz częściej spotykane w wielu sektorach w celu wykorzystania równolegle połączonych pomp ciepła oraz korzyści płynących ze zdalnego dostępu do zarządzania i konserwacji, co prowadzi do wielu oszczędności. Przykładem może być zrealizowany niedawno w Wielkiej Brytanii projekt placówki służby zdrowia, w której zainstalowano sześć wysokowydajnych pomp ciepła typu powietrze/woda Panasonic Aquarea H Series T-Cap 16kW wraz z Panasonic Cascade Controller, w celu zapewnienia ogrzewania podłogowego na 2,022 m2 budynku. W nowoczesnym obiekcie o wartości 10 mln euro mieści się 15 sal szpitalnych z łazienkami dla osób nieuleczalnie chorych i kilka gabinetów zabiegowych w przychodni, gdzie oferowane są interdyscyplinarne usługi specjalistyczne. Dom opieki korzysta z systemu sterowania kaskadowego Aquarea, który reguluje pompy ciepła w celu zaspokojenia zapotrzebowania i dalszego oszczędzania energii.
Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.aircon.panasonic.eu.

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.