Sztuka rodzicielstwa. Jak zrozumieć dziecięcy świat
Brief me
Idzikowskiego 27
02-704 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl
Rodzicielstwo i jego dylematy
Rodzicielstwo bywa pełne wyzwań i pytań bez jednoznacznych odpowiedzi. W obliczu trudnych sytuacji rodzice często zastanawiają się, jak pomóc swojemu dziecku radzić sobie z emocjami i budować silną więź opartą na zaufaniu. Codzienne sytuacje, takie jak wybuch złości czy napady płaczu, bywają niełatwe do zrozumienia, a jeszcze trudniejsze do opanowania. W takich chwilach ważne jest, aby zamiast ignorować emocje dziecka, spróbować nazwać to, co przeżywa. Możemy powiedzieć: „Widzę, że jesteś zdenerwowany. Powiedz mi, co się stało?” Taka reakcja nie tylko pozwala dziecku zrozumieć swoje uczucia, ale także buduje w nim poczucie, że rodzic jest zawsze gotów wysłuchać i wesprzeć.
Jak wskazuje psycholog Przemysław Staroń w opracowanym we współpracy z firmą MGA Entertainment Poland e-booku pt. „Zrozumieć dziecięcy świat – poradnik świadomego rodzica” – ważnym aspektem rodzicielstwa jest również budowanie zaufania poprzez otwartą komunikację i uważne słuchanie. Psycholog wskazuje również, że kluczem do budowania zdrowej relacji z dzieckiem jest nie tylko rozmowa, ale także akceptacja jego przeżyć i emocji.
Przykładowo strach przed ciemnością, nowymi miejscami czy rozstaniem z rodzicem to emocje, które wielu dorosłym mogą wydawać się błahe. Dla dziecka jednak są to przeżycia pełne napięcia. Zamiast mówić: „Nie ma się czego bać”, warto pokazać zrozumienie i być blisko. Dzięki temu pomagamy mu poczuć się bezpiecznie i uspokoić. Ważne jest także pokazanie, że nie jest samo i zawsze może liczyć na wsparcie. Taka postawa wzmacnia gotowość dziecka do stawiania czoła swoim lękom, które w odpowiednich warunkach można zamienić nawet w zabawę!
Warto również zwrócić uwagę na pozytywne wzmacnianie, które pomaga dziecku rozwijać poczucie własnej wartości. Chwalenie za konkretne działania, takie jak uprzejme zachowanie, cierpliwość czy wytrwałość, pokazuje, że rodzic dostrzega i docenia wysiłek. W ten sposób dziecko uczy się rozpoznawać własne sukcesy, a także zaczyna wierzyć w swoje możliwości.
Pozwólmy sobie pomóc
Poradnik jest pełen takich praktycznych wskazówek i narzędzi, które rodzice mogą wdrażać w codziennej relacji z dzieckiem. Odpowiada m.in. na popularne pytanie: dlaczego dziecko mnie nie słucha?
E-book autorstwa psychologa Przemka Staronia – cenionego nauczyciela i autora bestsellerowej serii „Szkoła bohaterek i bohaterów” została stworzona z myślą o rodzicach, którzy chcą lepiej rozumieć emocje i potrzeby swoich dzieci. Czerpie on inspiracje z pierwszego sezonu serialu „BABY born” dostępnego na YouTube, wykorzystując historie Emmy i misia Teddy’ego jako punkt wyjścia do omawiania ważnych tematów wychowawczych. E-book nie tylko uczy, ale również inspiruje rodziny do rozmów o emocjach, nawiązując do postaci i sytuacji znanych dzieciom z serialu.
Z myślą o rodzinach, które szukają sposobów na wspólną, wartościową rozrywkę, przygotowaliśmy dodatkowo konkurs organizowany na kanale MiniMini+. Łączy on w sobie elementy zabawy i edukacji, oferując uczestnikom – zarówno dzieciom, jak i rodzicom – możliwość zdobycia nagród, w tym dostępu do poradnika. Konkurs ten jest doskonałą okazją, aby w przyjazny sposób zgłębić dziecięcy świat oraz wygrać atrakcyjne nagrody – komentuje Katarzyna Spieszko Maketing Manager MGA Polska. Zdecydowaliśmy się na przekazanie poradnika w formie e-booka jako gwarantowanej nagrody w konkursie, bo wiemy jak ważne są profesjonalne wskazówki na temat radzenia sobie z dziecięcym lękiem, rozwiązywania codziennych konfliktów oraz budowania głębszej więzi emocjonalnej z dzieckiem – dodaje.
Spotkanie z Paddingtonem w Promenadzie – przygoda pełna londyńskich wrażeń!
Edzio Rap na żywo w centrum handlowym Reduta!
Mosznowładcy w Galerii Dominikańskiej!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Rozwój rolnictwa kluczowy dla przetrwania Ukrainy. Odpowiada ono za ponad 60 proc. dochodów z eksportu
Instytut Europy Środkowej podaje, że w ciągu niespełna trzech lat areał zasiewów w Ukrainie zmniejszył się o ponad 21 proc., z 28,6 mln ha w 2021 roku do 22,5 mln ha w 2024 roku. Jednocześnie sektor rolny stał się kluczowym źródłem dochodów budżetu państwa. Chociaż wartość eksportu spadła, to jego udział w dochodach ze sprzedaży zagranicznej wzrósł z 41 do 61 proc. – Rozwój rolnictwa jest kluczowy dla przetrwania Ukrainy – podkreśla dr n. ekon. Oksana Kiforenko z IERiGŻ-PIB.
Transport
Czas na nowe podejście do lotnisk regionalnych. Również do ich finansowania
Czas pandemii COVID-19 był okresem próby dla lotnisk regionalnych, ale też pokazał konieczność unowocześnienia podejścia biznesowego w strukturze właścicielskiej i modelu zarządzania – wskazuje ubiegłoroczna rządowa strategia rozwoju lotnictwa. Jak podkreśla Karol Halicki z Podlaskiej Izby Lotniczej, to może być dobry moment na rozpoczęcie debaty o częściowej prywatyzacji tych lotnisk. Analiza nowych modeli powinna uwzględniać nie tylko kwestie ekonomiczne, ale również wpływ lotnisk na rozwój regionów czy bezpieczeństwo kraju.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.