Komunikaty PR

Tak obniżysz koszty elektroniki. Poznaj rozwiązanie Plenti

2023-09-01  |  10:16

Platforma technologiczna Plenti oferuje dostęp do najnowszej elektroniki w modelu subskrypcyjnym. W efekcie użytkownicy mogą wynająć urządzenia, na które często nie byłoby ich stać i zapłacić jedynie za czas ich wypożyczenia. Najem elektroniki użytkowej pozwala zaoszczędzić na korzystaniu z zaawansowanych gadżetów, takich jak drony, kamery sportowe czy konsole do gier i wpisuje się w oczekiwania użytkowników.

Pandemia i kryzys energetyczny sprawiły, że ceny wyraźnie wzrosły i za te same pieniądze kupujemy mniej, niż rok czy dwa temu. Posiadanie często nie ma sensu, zwłaszcza w czasach kryzysu – mówi Wojciech Rokosz, współzałożyciel i CEO Plenti. Niejeden kredytobiorca po wybiciu inflacji i podwyżkach stóp procentowych pytał się w duchu, po co mu to było. Trendy zachodnie są w tej materii jasne. Dostęp wypiera posiadanie.

Plenti umożliwia klientom dostęp do najnowszej elektroniki za ułamek ceny zakupu – w modelu      miesięcznych subskrypcji. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak również firmy. Najczęściej wypożyczane są produkty z kategorii Gaming i VR, które wraz z kategorią TV i Audio stanowią ponad 50 proc. ogółu najmów. Ten sektor rozrywki budzi duże zainteresowanie, jednak kosztowe progi wejścia wciąż są wysokie. Na zachowania konsumentów wpływa sezonowość, co widać po ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem kategorią Outdoor w okresie letnim.

- W okresie wakacyjnym dużym zainteresowaniem cieszą się drony czy kamery sportowe. To sprzęt, który Polacy z przyjemnością zabiorą na wymarzone wakacje. Na ich zakup trzeba wydać kilka tysięcy złotych, koszt miesięcznego abonamentu jest nieporównywalnie niższy. Stale myślimy o naszych użytkownikach oraz rozwoju platformy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że od początku 2022 r. do sierpnia br. zwiększyliśmy ofertę produktową pięciokrotnie – dodaje Wojciech Rokosz. Z danych spółki wynika, że średni okres wynajmu wydłużył się z 44 dni na początku ubiegłego roku do 120 dni obecnie.

Dziś dla użytkowników liczy się nie tylko cena, ale też wpływ ich działań na środowisko, a najem elektroniki jest działaniem proekologicznym. Ze sprzętu korzysta kilka osób, co przekłada się na jego 4 razy lepsze wykorzystanie podczas użytkowania, a sama długość życia produktu wydłuża się o 1,5 roku. Firma zakłada, że w 2023 r. poprzez swoje działania zredukuje ślad węglowy o blisko 2,5 tony.

Najem elektroniki to niejedyna działalność Plenti – spółka prowadzi program partnerski dla firm. Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z Partnerem, zwrot (IRR, wewnętrzna stopa zwrotu) w skali roku wynosi obecnie od 12,2% (dla umowy na 24 miesiące i przy rozliczeniu co miesiąc) do maksymalnie 15,8% (dla umowy na 36 miesięcy i przy rozliczeniu co rok). Przez cały okres wynajmu sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od Partnera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025 Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Firma PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
2025-06-24 | 11:45

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

PGE Baltica – należąca do Grupy PGE spółka z największym portfelem projektów morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – podpisała razem z CRIST
Firma Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
2025-06-24 | 09:30

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Ta strategiczna współpraca wprowadza na polski rynek nowe rozwiązania - z zakresu probioterapii do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku - z planami dalszej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.