Techtronic Industries otwiera w Polsce centrum logistyczne MILWAUKEE
Centrum logistyczne MILWAUKEE zlokalizowane jest zaledwie 15 kilometrów od Wrocławia. Powierzchnia magazynu dedykowanego amerykańskiej marce to aż 73 tys. m², czyli więcej niż 10 boisk piłkarskich. Jeszcze w tym roku centrum logistyczne MILWAUKEE będzie obsługiwać łącznie 20 państw, w tym kraje Europy Środkowo- Wschodniej, bałtyckie, nordyckie oraz Bałkany.
Z roku na rok znacząco poszerza się grono fachowców sięgających po rozwiązania MILWAUKEE, w tym oparte na elastycznych platformach akumulatorowych M18™, M12™ oraz MX FUEL™, jak również akcesoria, narzędzia ręczne, środki ochrony indywidualnej i narzędzia ogrodowe. Sięgają po nie profesjonaliści tacy, jak pracownicy firm budowlanych, hydraulicy, mechanicy, elektrycy, dekarze i stolarze, arboryści i osoby odpowiadające za zieleń miejską.
- By sprostać potrzebom klientów i użytkowników końcowych, zainwestowaliśmy w centrum logistyczne w Polsce. Przyczyni się to do zwiększenia płynności procesów magazynowych i efektywności łańcuchów dostaw, ale także podniesie naszą konkurencyjność, zwiększy nasz udział w rynku i pozycję w regionie - powiedział Konrad Lewicki, General Manager Eastern Europe, Techtronic Industries Eastern Europe Sp. z o.o.
Centrum logistyczne MILWAUKEE znajduje się w największej inwestycji Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław South Logistics Hub. Zarządza nim firma DSV – Global Transport and Logistics, która pełni rolę 3PL (Third Party Logistics). Techtronic Industries powierzyło operatorowi logistycznemu zarządzanie operacjami magazynowymi marki MILWAUKEE, w tym odbiór produktów, wielowymiarowy pakiet usług wartości dodanej, magazynowanie, pakowanie i dystrybucję.
- Decyzja o wyborze lokalizacji centrum magazynowo-dystrybucyjnego MILWAUKEE podyktowana była rozwiniętą siecią połączeń drogowych oraz czynnikami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. Nasze centrum logistyczne jest znakomicie skomunikowane z kluczowymi miastami Polski, ale także krajami nordyckimi czy Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja zajmuje łącznie powierzchnię 125 tys. m², z czego 73 tys. m² to przestrzeń dedykowana marce MILWAUKEE. Developer zastosował szereg rozwiązań mających na celu oszczędność wody i energii, co również przyczynia się do redukcji emisji CO₂. Magazyn posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent - powiedział Sven Hubel, Director of Distribution EMEA, Techtronic Industries ELC GmbH.
Centrum magazynowo-dystrybucyjne MILWAUKEE zlokalizowane jest w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4. Od maja centrum logistyczne obsługuje dostawy na terenie Polski, do Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii a od sierpnia również do Szwecji, Norwegii, Wysp Owczych, Islandii, Danii, Finlandii. W ostatnim kwartale br. do listy obsługiwanych krajów dołączą Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Cypr, Izrael, Słowenia, Turcja, Serbia i Malta.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.