Globema kupuje rozwiązanie NetVersant Designer poszerzając portfolio OSS
Globema, wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych, produktów i usług IT dla branży telekomunikacyjnej, energetycznej i utilities, ogłosiła nabycie NetVersant Designera – rozwiązania od Versant Solutions Group.
Zakup NetVersant Designera rozszerza portfolio produktów i usług Globemy skierowanych do sektora telekomunikacyjnego – obejmujących planowanie i utrzymanie sieci oraz dostarczanie usług – o narzędzia wspierające projektowanie i budowę sieci.
Nowe rozwiązanie pozwoli Globemie zwiększyć kompleksowość oferty i jeszcze lepiej wspierać firmy z branży telekomunikacyjnej.
NetVersant Designer to rozwiązanie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. Automatyzuje projektowanie sieci telekomunikacyjnej i telewizji kablowej i dzięki temu usprawnia ten proces.
Z NetVersant Designerem operatorzy mogą łatwo tworzyć i sprawdzać wiele scenariuszy projektowania i modernizacji sieci, aby ostatecznie wybrać najlepszą, zgodną z założeniami technicznymi i zoptymalizowaną kosztowo wersję projektu – w ciągu kilku godzin zamiast tygodni. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić cenny czas i znacznie obniżyć koszty inwestycji na sieci.
Nabycie NetVersant Designera pozostaje w zgodzie z misją Globemy niesienia postępu technologicznego i innowacji oraz dostosowywania swojej oferty do zmieniających się potrzeb globalnej bazy klientów.
Ryszard Rybus, CEO Globemy, wyraził swój entuzjazm w związku z zakupem, stwierdzając:
"Włączenie produktu NetVersant Designer do portfolio podkreśla nasze zaangażowanie w oferowanie najbardziej kompleksowych usług i najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku, w celu wspierania firm z sektora telekomunikacji w ich rozwoju i drodze do biznesowego sukcesu".
Ian Oliver, prezes Versant Solutions Group stwierdził z kolei:
"Cieszymy się, że NetVersant Designer znalazł swoje nowe miejsce w Globemie. Jesteśmy przekonani, że produkt, który stworzyliśmy w oparciu o wiedzę ekspercką i lata praktycznego doświadczenia projektantów i inżynierów sieci, w celu wspierania operatorów telekomunikacyjnych i telewizji kablowej, będzie dalej świetnie się rozwijał i ewoluował pod kierownictwem Globemy, przynosząc korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym użytkownikom".
Globema planuje inwestować w dalszy rozwój NetVersant Designera, wprowadzając nowe funkcjonalności, odpowiadające na zmieniające się potrzeby sektora telekomunikacyjnego.
Aby dowiedzieć się więcej o NetVersant Designerze odwiedź stronę:
https://bit.ly/NetVersant
O Globemie
Globema jest wiodącym dostawcą innowacyjnych rozwiązań, produktów i usług IT. Kierując swoje usługi przede wszystkim do firm i instytucji z branży telekomunikacyjnej, energetycznej i utilities, specjalizuje się w technologiach OSS i geoprzestrzennych. Obecna na rynku od ponad 25 lat, Globema stała się zaufanym partnerem biznesowym dla ponad 800 firm i instytucji na całym świecie.
Więcej informacji o Globemie i oferowanych przez firmę usługach i rozwiązaniach znajdziesz na:
https://bit.ly/Globema
O Versant Solutions Group
Versant Solutions Group pomaga operatorom sieci telekomunikacyjnych i telewizji kablowej w wydajnym zarzadzaniu procesem budowy i rozbudowy sieci i wspiera firmy oraz ich klientów w osiągnięcia odpowiednio jak najlepszych efektów biznesowych oraz jakości usług. Versant Solutions Group łączy wiedzę branżową z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu narzędzi IT, które pomagają oszczędzić koszty i czas w procesie planowania, projektowania i wdrażania sieci.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.