Terminal płatniczy w telefonie i tablecie – eService tom na Android
- eService wprowadza nową – rozszerzoną wersję rozwiązania umożliwiającego przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów, tabletów oraz innych urządzeń z systemem Android.
- Rozwiązanie korzysta z innowacyjnej aplikacji – eService terminal on mobile (eService tom), przygotowanej we współpracy z jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych technologii płatniczych – Global Payments.
- Aplikacja eService tom zastąpi oferowane dotąd rozwiązanie – LikePOS. Jego użytkownicy skorzystają ze wszystkich możliwości nowej aplikacji na niezmienionych warunkach. Wystarczy, że pobiorą nową aplikację i uruchomią zgodnie ze wskazówkami przekazanymi przez eService.
- Nasza nowa aplikacja umożliwia wygodne korzystanie z funkcji terminala płatniczego na telefonach, tabletach oraz innych urządzeniach z systemem Android. Opiera się na rozwiązaniu, które z sukcesem zostało przetestowane i docenione przez użytkowników już na kilku rynkach europejskich, a także na opiniach i wskazówkach naszych klientów korzystających z aplikacji LikePOS. Proponujemy polskim przedsiębiorcom nową jakość terminala w telefonie, oferując przy tym więcej możliwości łatwego i bezpiecznego przyjmowania płatności. Wśród nich, na uwagę zasługuje chociażby możliwość integracji aplikacji terminalowej z innymi aplikacjami służącymi do sprzedaży czy obsługi klientów. Oznacza to oszczędność czasu, większą efektywność i wygodę zarówno dla przedsiębiorcy korzystającego z naszej aplikacji, jak i dla jego klientów. Te zalety sprawiają, że postanowiliśmy zastąpić dotychczasowe rozwiązanie – LikePOS, nową aplikacją pod nazwą „eService tom” – mówi Joanna Seklecka, prezes Zarządu eService.
eService tom – Terminal aplikacyjny na Android z nowymi funkcjami
Terminal płatniczy w telefonie i tablecie, z nową aplikacją eService tom wprowadza szereg funkcji i udogodnień, które podnoszą komfort i efektywność przyjmowania płatności. Może być używany zarówno w działalności prowadzonej stacjonarnie, jaki i mobilnie – w dowolnym miejscu, w którym jest zasięg sieci komórkowej lub WiFi. Pozwala obsługiwać transakcje płatnicze realizowane za pomocą kart zbliżeniowych Visa i Mastercard, płatności GPay (Google Pay), Apple Pay oraz BLIK-iem zbliżeniowym. Obsługuje również inne płatności zbliżeniowe np. zegarkiem lub innym virtualnym nośnikiem kart płatniczych.
W nowym rozwiązaniu proponowanym przez eService użytkownicy zyskują wygodny dostęp do historii transakcji oraz łatwiejszą obsługę związanych z nimi operacji – np. unieważnienia transakcji bezpośrednio w aplikacji. Aby przyspieszyć obsługę typowych transakcji mogą też ustalić predefiniowane kwoty, odpowiadające wartości najczęściej przyjmowanych płatności oraz skorzystać z wielu opcji generowania i wysyłki potwierdzeń transakcji. Wśród nich są do wyboru: e-mail, SMS lub kod QR, a dzięki możliwości połączenia z drukarką USB/Bluetooth, także tradycyjna forma papierowa.
Ważną cechą rozwiązania jest możliwość integracji aplikacji eService tom z innymi aplikacjami służącymi do sprzedaży lub obsługi klientów. Dzięki niej znajduje ono zastosowanie na przykład w lokalach gastronomicznych, gdzie współpracuje z systemami obsługi zamówień, czy w minibusach, gdzie współpracuje z aplikacją do sprzedaży biletów.
Następca LikePOS z nowymi perspektywami
Wprowadzenie nowej aplikacji do przyjmowania płatności za pomocą telefonów i innych urządzeń z systemem Android jest elementem działań, których celem jest znaczne zwiększenie użyteczności i uniwersalności tego typu rozwiązań. W planach eService jest zwiększanie ich możliwości poprzez dodanie kolejnych obsługiwanych metod płatności np. kodów BLIK.
Już teraz możliwości aplikacji tom – terminal on mobile są większe niż w dotychczas oferowanego rozwiązania pod nazwą LikePOS. Sprawia to, że wraz z udostępnieniem nowej aplikacji zostanie ono wycofane z oferty, a niedługo później całkowicie wyłączone.
Terminal w telefonie bezpłatnie – ze wsparciem Programu Polska Bezgotówkowa
Przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatniego roku nie użytkowali terminali płatniczych i są zainteresowani rozpoczęciem przyjmowania płatności za pomocą własnego urządzenia z aplikacją eService tom, mogą skorzystać z dofinansowania w Programie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu otrzymają możliwość bezpłatnego korzystania z terminala przez 12 miesięcy. Więcej na ten temat znajdą na stronie www.bezgotowki.pl.
Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca korzysta z Programu Wsparcia Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego czy z oferty komercyjnej, by zacząć używać nowej aplikacji i zmienić swoje urządzenie z systemem Android w wygodny i mobilny terminal płatniczy, powinien mieć lub zawrzeć umowę z eService, a następnie pobrać i zainstalować aplikację eService tom, zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami otrzymanymi w e-mailu powitalnym. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na: www.eservice.pl/tom.
Aplikacja eService tom współpracuje z urządzeniami z systemem Android w wersji co najmniej 8.1 oraz z funkcją NFC, nie ograniczając przy tym funkcjonalności i wydajności urządzenia, na którym działa.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.