Komunikaty PR

Terminal płatniczy w telefonie i tablecie – eService tom na Android

2024-08-13  |  10:41
  • eService  wprowadza nową – rozszerzoną wersję rozwiązania umożliwiającego przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów, tabletów oraz innych urządzeń z systemem Android.
  • Rozwiązanie korzysta z innowacyjnej aplikacji – eService terminal on mobile (eService tom), przygotowanej we współpracy z jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych technologii płatniczych – Global Payments.
  • Aplikacja eService tom zastąpi oferowane dotąd rozwiązanie – LikePOS. Jego użytkownicy skorzystają ze wszystkich możliwości nowej aplikacji na niezmienionych warunkach. Wystarczy, że pobiorą nową aplikację i uruchomią zgodnie ze wskazówkami przekazanymi przez eService.

- Nasza nowa aplikacja umożliwia wygodne korzystanie z funkcji terminala płatniczego na telefonach, tabletach oraz innych urządzeniach z systemem Android. Opiera się na rozwiązaniu, które z sukcesem zostało przetestowane i docenione przez użytkowników już na kilku rynkach europejskich, a także na opiniach i wskazówkach naszych klientów korzystających z aplikacji LikePOS. Proponujemy polskim przedsiębiorcom nową jakość terminala w telefonie, oferując przy tym więcej możliwości łatwego i bezpiecznego przyjmowania płatności. Wśród nich, na uwagę zasługuje chociażby możliwość integracji aplikacji terminalowej z innymi aplikacjami służącymi do sprzedaży czy obsługi klientów. Oznacza to oszczędność czasu, większą efektywność i wygodę zarówno dla przedsiębiorcy korzystającego z naszej aplikacji, jak i dla jego klientów. Te zalety sprawiają, że postanowiliśmy zastąpić dotychczasowe rozwiązanie – LikePOS, nową aplikacją pod nazwą „eService tom” – mówi Joanna Seklecka, prezes Zarządu eService.

eService tom – Terminal aplikacyjny na Android z nowymi funkcjami

Terminal płatniczy w telefonie i tablecie, z nową aplikacją eService tom wprowadza szereg funkcji i udogodnień, które podnoszą komfort i efektywność przyjmowania płatności. Może być używany zarówno w działalności prowadzonej stacjonarnie, jaki i mobilnie – w dowolnym miejscu, w którym jest zasięg sieci komórkowej lub WiFi. Pozwala obsługiwać transakcje płatnicze realizowane za pomocą kart zbliżeniowych Visa i Mastercard, płatności GPay (Google Pay), Apple Pay oraz BLIK-iem zbliżeniowym. Obsługuje również inne płatności zbliżeniowe np. zegarkiem lub innym virtualnym nośnikiem kart płatniczych.

W nowym rozwiązaniu proponowanym przez eService użytkownicy zyskują wygodny dostęp do historii transakcji oraz łatwiejszą obsługę związanych z nimi operacji – np. unieważnienia transakcji bezpośrednio w aplikacji. Aby przyspieszyć obsługę typowych transakcji mogą też ustalić predefiniowane kwoty, odpowiadające wartości najczęściej przyjmowanych płatności oraz skorzystać z wielu opcji generowania i wysyłki potwierdzeń transakcji. Wśród nich są do wyboru: e-mail, SMS lub kod QR, a dzięki możliwości połączenia z drukarką USB/Bluetooth, także tradycyjna forma papierowa.

Ważną cechą rozwiązania jest możliwość integracji aplikacji eService tom z innymi aplikacjami służącymi do sprzedaży lub obsługi klientów. Dzięki niej znajduje ono zastosowanie na przykład w lokalach gastronomicznych, gdzie współpracuje z systemami obsługi zamówień, czy w minibusach, gdzie współpracuje z aplikacją do sprzedaży biletów.  

Następca LikePOS z nowymi perspektywami

Wprowadzenie nowej aplikacji do przyjmowania płatności za pomocą telefonów i innych urządzeń z systemem Android jest elementem działań, których celem jest znaczne zwiększenie użyteczności i uniwersalności tego typu rozwiązań. W planach eService jest zwiększanie ich możliwości poprzez dodanie kolejnych obsługiwanych metod płatności np.  kodów BLIK.

Już teraz możliwości aplikacji tom – terminal on mobile są większe niż w  dotychczas oferowanego rozwiązania pod nazwą LikePOS. Sprawia to, że wraz z udostępnieniem nowej aplikacji zostanie ono wycofane z oferty, a niedługo później całkowicie wyłączone.

Terminal w telefonie bezpłatnie – ze wsparciem Programu Polska Bezgotówkowa

Przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatniego roku nie użytkowali terminali płatniczych i są zainteresowani rozpoczęciem przyjmowania płatności za pomocą własnego urządzenia z aplikacją eService tom, mogą skorzystać z dofinansowania w Programie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu otrzymają możliwość bezpłatnego korzystania z terminala przez 12 miesięcy. Więcej na ten temat znajdą na stronie www.bezgotowki.pl.

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca korzysta z Programu Wsparcia Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego czy z oferty komercyjnej, by zacząć używać nowej aplikacji i zmienić swoje urządzenie z systemem Android w wygodny i mobilny terminal płatniczy, powinien mieć lub zawrzeć umowę z eService, a następnie pobrać i zainstalować aplikację eService tom, zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami otrzymanymi w e-mailu powitalnym. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na: www.eservice.pl/tom.

Aplikacja eService tom współpracuje z urządzeniami z systemem Android w wersji co najmniej 8.1 oraz z funkcją NFC, nie ograniczając przy tym funkcjonalności i wydajności urządzenia, na którym działa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Wyzwania dla polskiego biznesu Biuro prasowe
2024-08-14 | 08:30

Wyzwania dla polskiego biznesu

Według danych Polskiego Związku Faktorów, w pierwszej połowie 2024 roku firmy faktoringowe wykupiły należności warte 228,3 mld zł. To o 1,1% więcej niż
Finanse Coraz więcej lokat w bankach na 7% i więcej - raport rankomat.pl
2024-08-13 | 14:00

Coraz więcej lokat w bankach na 7% i więcej - raport rankomat.pl

Trwa dobra passa dla osób, które trzymają oszczędności w bankach. Od początku roku lokaty bankowe i konta oszczędnościowe przynoszą niewielkie, stabilne zyski, chroniące
Finanse Polski rynek budowlany w 2024 roku: jakie inwestycje są obecnie realizowane
2024-08-13 | 01:00

Polski rynek budowlany w 2024 roku: jakie inwestycje są obecnie realizowane

960 realizowanych i planowanych inwestycji na łączną wartość ok. 880 mld zł – polski rynek budowlany nie zwalnia tempa. W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Problem głodu i niedożywienia istnieje także w Polsce. Potrzeba poważnej dyskusji o rolnictwie i produkcji żywności

Setki tysięcy dzieci i seniorów w Polsce żyją w skrajnym ubóstwie, czego efektem są głód lub niedożywienie, które mogą prowadzić do pogłębiania problemów zdrowotnych. Z kolei rolnicy produkujący żywność borykają się z wysokimi kosztami produkcji i niskimi cenami żywności w skupie, które nie zawsze rekompensują nakłady. Do tego dochodzi nieprzewidywalność produkcji, pogłębiana przez zmiany klimatyczne. Jednocześnie w dobie rosnących zagrożeń dla bezpieczeństwa żywnościowego w gospodarstwach domowych i w łańcuchach dostaw wciąż na wielką skalę marnuje się produkty spożywcze. To wszystko powoduje, że potrzebujemy w Polsce dyskusji o zmianach w systemie.

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.