Tomasz Wejcman dołączył do iPOS SA obejmując fotel prezesa
Tomasz Wejcman, były Country Manager w Verifone, w maju br. objął stanowisko prezesa w iPOS SA - spółce, która jest twórcą pierwszego kasoterminala oraz pierwszej kasy wirtualnej na terminalu. W firmie Verifone, która jest, światowym dostawcą terminali płatniczych, odpowiadał za polski oddział, w tym m.in. za wyniki sprzedaży, politykę cenową a także za rozwój i wdrażanie produktów. Ponadto ma 25-letnie doświadczenie strategicznym i operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwami, zarówno w międzynarodowych spółkach, jak i w organizacjach z kapitałem polskim. Swoje kompetencje wykorzysta w iPOS, gdzie zajmie się kreowaniem strategii, definiowaniem możliwości wzrostu, budowaniem nowych kanałów sprzedaży oraz współpracą z partnerami.
Mariaż świata płatniczego ze światem fiskalnym
Tomasz Wejcman zna spółkę iPOS od początku jej istnienia, ponieważ z ramienia Verifone uczestniczył w projekcie dostarczania terminali płatniczych stanowiących bazę dla kasy wirtualnej oraz element wszystkich kasoterminali. Praktyczna wiedza Tomasza Wejcmana w zakresie rynku płatności elektronicznych i wypracowane kontakty pozwolą zacieśnić relacje iPOS z podmiotami działającymi w segmencie płatności bezgotówkowych oraz organizacjami płatniczymi.
- Kilka lat temu iPOS jako pierwszy zrealizował logiczną i oczywistą potrzebę zintegrowania dwóch światów - fiskalnego i płatniczego, a dodatkowo w odpowiedzi na wymagania przedsiębiorców dostarczył platformę do zarządzania biznesem, tworząc zintegrowany produkt. Będziemy kontynuować strategię produktu all-in-one. Stawiamy na współpracę z branżą w zakresie promowania płatności bezgotówkowych oraz rozwoju nowoczesnych usług i narzędzi dla merchantów - zapewnia Tomasz Wejcman.
Nowy prezes iPOS przekonuje, że współpraca z partnerami branżowymi przede wszystkim zwiększy wartość funkcjonalną oferowanych rozwiązań dla przedsiębiorców i pozwoli na stworzenie oferty end-to-end, w której - w ramach jednego rozwiązania - dostarczana będzie pełna usługa potrzebna do efektywnego prowadzenia biznesu.
- Przed rynkiem stoją kolejne wyzwania wynikające z nieuniknionej cyfryzacji i wymagań współczesnego przedsiębiorcy - w zakresie wykorzystania terminali płatniczych jako bazy dla aplikacyjnych rozwiązań fiskalnych oraz innych produktów stanowiących wartość dodaną dla merchanta. Będziemy inicjować zmiany oraz angażować się w działania podejmowane przez środowisko, aby stymulować rozwój branży płatności bezgotówkowych w Polsce skupiając się na wykorzystaniu terminali płatniczych w celu dodania im zupełnie nowych zastosowań - podkreśla Tomasz Wejcman.
Kasy wirtualne dla wszystkich
Strategicznym celem iPOS będzie popularyzacja idei kas w formie oprogramowania oraz wielu innych usług, dla których bazą są terminale płatnicze. Obecnie ustawodawca dopuszcza możliwość stosowania kas w formie oprogramowania jedynie w branży HoReCa i transporcie. Nowy prezes iPOS SA przekonuje, że umożliwienie stosowania kas wirtualnych na szeroką skalę przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników rynku.
- Terminal z funkcją kasy fiskalnej to krok w celu jeszcze większego upowszechnienia się płatności bezgotówkowych, na czym z pewnością zyska gospodarka. Zastąpienie sprzętowej kasy rejestrującej aplikacją fiskalna na terminalu to również mniejsze koszty dla przedsiębiorcy, który na jednym urządzeniu otrzyma wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia działalności - przekonuje Tomasz Wejcman. Należy także podkreślić, że wykorzystanie terminala płatniczego jako bazy sprzętowej dla oprogramowania kasy fiskalnej gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, typowy dla urządzeń płatniczych, w szczególności spełnia standardy wynikające z surowych wymagań stawianych przez organizacje płatnicze. Zastosowane zabezpieczenia na poziomie systemu operacyjnego oraz sprzętu sprawiają, że terminal płatniczy jest gwarantem bezpieczeństwa dla oprogramowania kasy, co w pełni adresuje zarzuty sceptyków dotyczące szczelności i bezpieczeństwa - dodaje.
Spółka stoi na stanowisku, że technologia tego typu pozwoli walczyć z problemami związanymi z dostępnością elektroniki, a przy okazji ma wymiar ekologiczny.
- Kasa fiskalna na terminalu to rozwiązanie pozwalające na ograniczenie liczby urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności, a to adresuje trudności z dostępem komponentów do produkcji urządzeń fiskalnych, które są podyktowane m.in pandemią i skutkami wojny w Ukrainie. Wdrożenie rozwiązań all-in-one na szeroką skalę ma też wpływ na ślad węglowy, co oznacza, że jest to opcja spójna z działaniami świata mającymi na celu ochronę środowiska - mówi Tomasz Wejcman.
Ekspansja w odpowiedzi na potrzeby rynku
Zarząd iPOS, w poszerzonym o Tomasza Wejcmana składzie, stawia na dynamiczny rozwój technologiczny, który pozwoli na rozbudowę portfolio produktów adresujących wymagania funkcjonalne większości segmentów rynku. Obecnie spółka w ramach planu produktowego wdrożyła rozbudowaną funkcjonalność systemu do gastronomii opartego o kasę wirtualną na terminalu.
Za strategiczne projekty technologiczne, architekturę i zarządzanie R&D będzie odpowiedzialny Adam Tomaszewski, który dotychczas pełnił funkcję prezesa iPOS, a od maja objął rolę Wiceprezesa. Adam Tomaszewski kierował projektem stworzenia wszystkich kasoterminali iPOS, w tym pierwszej kasy wirtualnej na terminalu płatniczym oraz ich homologacji.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.