Komunikaty PR

Ryga na weekend: muzyczne serce stolicy Łotwy

2024-07-16  |  11:00
Biuro prasowe

Lato i jesień 2024 to czas, kiedy uwaga miłośników dobrej muzyki skierowana jest na Rygę. Turyści odwiedzają stolicę Łotwy nie tylko by podziwiać jej zabytki, piękną architekturę, czy parki. Ryga stała się prawdziwym, europejskim centrum muzyki, oferując niezapomniane przeżycia fanom najlepszych brzmień. Od wieczorów w operze z muzyką klasyczną, poprzez kameralne koncerty jazzowe, aż po kultowe festiwale z udziałem topowych artystów z całego świata. Stolica Łotwy zaprasza do odkrycia swojego muzycznego serca, a my pokazujemy muzyczny rozkład jazdy na letni sezon.

Magiczny lipiec

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych na Łotwie jest organizowany od 2007 roku Positivus Festival (19-20 lipca). Co roku przyciąga on nawet 30 000 uczestników, a tegoroczny lineup jest imponujący. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak Jason Derulo, Offset, Nothing But Thieves, Benjamin Clementine oraz Jacob Collier. Zachwyca też sama sceneria festiwalu. Organizowany jest on bowiem na malowniczej wyspie Lucavsala leżącej na rzece Dźwina. Wyspa usytuowana jest w samym centrum miasta, idealnie łącząc miejski styl Rygi z naturą.

Jeśli dodatkowo jesteśmy fanami sportu, wyjazd koniecznie trzeba przedłużyć. Od  18 lipca Ryga stanie się w tym roku areną emocjonującego wydarzenia sportowego – FIA World Rally Championship (WRC) Latvian Stage - Tet Rally Latvia. Ryk silników i emocje kibiców wprowadzą do miasta wyjątkową energię.

Sierpniowe celebracje

Sierpień w Rydze to z kolei czas wielkiego świętowania. Założone w 1201 roku miasto właśnie 17 sierpnia obchodzi swoje urodziny, a Riga's Birthday Celebrations od lat przyciąga turystów z całego świata. Odbywają się wtedy liczne koncerty na żywo, parady, pokazy sztucznych ogni oraz degustacje lokalnych specjałów, które wspólnie tworzą niesamowitą atmosferę radości i zabawy w sercu miasta. Dla Polaków to doskonała okazja, żeby właśnie tu spędzić długi, sierpniowy weekend.

Muzyka klasyczna

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, co roku na początku czerwca w mieście odbywa się Riga Opera Festival 2024. To wyjątkowa okazja dla miłośników muzyki klasycznej, aby zanurzyć się w świat najwyższej jakości spektakli operowych w sercu Łotwy i wziąć udział w niezapomnianych występach z udziałem światowej sławy artystów. Warto uważnie śledzić stronę www.opera.lv i zaplanować udział w tym wydarzeniu z wyprzedzeniem, bo bilety dość szybko znikają. Natomiast we wrześniu zaczyna się sezon w Latvijas Nacionala Opera un Balets, Łotewskiej Operze Narodowej. W repertuarze znajdą się zarówno klasyki, jak Madame Butterfly czy Jezioro Łabędzie, ale również czeska Jenůfa czy francuskie Les Contes D'Hoffmann. Sam budynek opery robi ogromne wrażenie i – co ważne – jest dostępny dla zwiedzających.

Muzyka na okrągło

Niezależnie od pory roku, Ryga tętni nocnym życiem i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Kluby muzyczne, takie jak M/Darbnica (muzyka elektroniczna i jazz), Ala (muzyka folkowa) i Blues House (blues), regularnie organizują koncerty na żywo, oferując niezapomniane doznania muzyczne.

Ryga muzycznie to doskonała propozycja dla każdego, kto pragnie poczuć prawdziwy klimat miasta poprzez jego dźwięki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Nad turystyką wciąż świeci słońce Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Nad turystyką wciąż świeci słońce

Nad turystyką wciąż świeci słońce – pomimo niepewności gospodarczej i narastających napięć geopolitycznych   W skrócie  - Średni globalny wskaźnik
Turystyka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-10 | 07:00

5 nowych technologii, które poprawiają pobyt w hotelu

Branża hotelarska coraz chętniej otwiera się na innowacje technologiczne. Już teraz w wielu obiektach możemy spotkać się np. z samoobsługowym zameldowaniem, mobilnymi kluczami lub tabletami służącymi do zarządzania pokojem.
Turystyka 4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę
2024-07-03 | 13:00

4 na 5 Polaków kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem poza Polskę

Zakup ubezpieczenia przed wyjazdem na zagraniczny urlop staje się standardem. 82% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez multiporównywarkę rankomat.pl deklaruje, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.