Odpoczywaj, ale z pełną ochroną!
Wybierając się na wakacje oprócz kremu do opalania i kapelusza warto zabrać również polisę ubezpieczeniową. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne CUK Ubezpieczenia przygotował Ubezpieczeniowy poradnik turystyczny, w którym ekspert wyjaśnia, dlaczego warto wykupić polisę i w jakich sytuacjach może okazać się ona przydatna.
1.OC w życiu prywatnym
OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane ze szkodą wyrządzoną przez osobę ubezpieczoną lub jej dzieci. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym uwzględnia również szkody wyrządzone przez zwierzęta. Ochrona zadziała w sytuacji, gdy w czasie przejażdżki potrącimy kogoś rowerem lub zniszczymy pożyczony aparat. Co bardzo ważne, przedmiotem ubezpieczenia jest również mienie w miejscu zakwaterowania i wypożyczony sprzęt sportowy.
2.NNW ochrona w razie wypadku
Ubezpieczenie NNW to rodzaj ubezpieczenia osobowego, którego przedmiotem ochrony jest życie i zdrowie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony poważnie ucierpi, czyli dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. TU zapewni również środki na leczenie i rehabilitację. Część ubezpieczycieli przewiduje możliwość rozszerzenia polisy o ochronę w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Jeśli planujemy taką aktywność, przy zawieraniu polisy warto zapytać, czy jest taka możliwość.
3.Koszty leczenia i assistance
Assistance to kompleksowa pomoc w kryzysowych sytuacjach. W przypadku problemów zdrowotnych osoba objęta ubezpieczeniem otrzyma informacje o dostępnych rozwiązaniach medycznych w okolicy. W przypadku konieczności dłuższego leczenia, TU zagwarantuje zakwaterowanie na dany czas, zwrot kosztów przyjazdu bliskiej osoby i opiekę nad dziećmi, jeśli będzie taka konieczność. Ubezpieczyciel pokryje również koszty związane z transportem do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach assistance ubezpieczonemu przysługuje również pomoc prawna i wsparcie tłumacza.
4.Ratownictwo
Osoby, które spędzić wakacje na górskich szlakach lub na jeziorze w ramach ubezpieczenia mogą liczyć na pokrycie kosztów lub organizację ratownictwa. Pomoc śmigłowca czy łodzi ratunkowej jest bardzo kosztowna, jednak mając ubezpieczenie nie musimy martwić się dodatkowymi, wysokimi opłatami.
Wykupienie ubezpieczenia na czas wyjazdu nie jest znacznym obciążeniem budżetu, nie warto więc ryzykować. Kompleksowa ochrona na wakacjach to gwarancja spokojnego wypoczynku.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.