Rynek pracy w branży ubezpieczeń w trakcie pandemii
Pandemia Covid-19 wywarła ogromny wpływ na polską gospodarkę. Rynek pracownika ponownie został zastąpiony rynkiem pracodawcy. Branża ubezpieczeniowa, tak samo jak wszystkie, odczuła skutki pandemii, lecz odważnie próbuje stawić jej czoła i ma się całkiem dobrze, czego przykładem jest Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, który cały czas zdobywa nowych Partnerów.
W obecnych czasach maksymalna i sprawna informatyzacja firm oraz przedsiębiorstw jest niezbędna. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, jako lider branży ubezpieczeń, wprowadził usługę zdalnego biura dla wszystkich pracowników, udostępniając najnowszą wersję systemu transakcyjnego. Dzięki niemu klienci posiadają dostęp do wszystkich ważnych dla nich informacji np. ważności polisy czy terminach płatności. Firma zachowuje tradycyjną formę kontaktu z klientem, jednak agenci są także dyspozycyjni przez cały czas w formie zdalnej, co jest dużym ułatwieniem w obecnych czasach tzw. spotkań „online”.
Potencjalni pracownicy we wszystkich branżach odczuli dotkliwie zmniejszającą się ilość ofert zatrudnienia na rynku, a znaczna ilość osób utraciła swoją dotychczasową pracę. Studentom oraz absolwentom szkół coraz ciężej znaleźć miejsce pracy, gdyż na ich miejsce najczęściej wybierani są doświadczeni kandydaci. Zmniejszająca się dostępność ofert dotknęła także osoby starsze. Nie mniej jednak, branża ubezpieczeniowa, a w tym Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, daje możliwość rozwoju wszystkim. Spectrum zaprasza do współpracy agentów, którzy pracują w branży od lat ale chcą pracować na najnowocześniejszych narzędziach, dzięki którym przygotują ofertę w minutę, jak również wszystkie osoby, które marzą o posiadaniu własnego biznesu, byciu własnym szefem, zarabianiu i spełnianiu swoich marzeń. Partnerami Spectrum zostają również osoby prowadzące biznesy z branż pokrewnych, ale chcący zdobyć dodatkowe doświadczenia i środki w tym biznesie. Współpracują z nami małżeństwa, pary ale również i całe rodziny. Wiemy, że dla naszych Partnerów ważne jest spędzanie czasu ze swoimi bliskimi, a ta praca daje im taką możliwość. Nasi Partnerzy nie tylko zarabiają, ale przede wszystkim mają czas na realizowanie swoich pasji na co dzień. Cieszymy się, że tak wiele osób już nam zaufało.– dodaje Mariusz Długołecki, koordynator ds. Rozwoju Sieci w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum
Bezsprzecznie pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich na rynku pracy, zarówno pracowników, jak i same firmy. Należy dokładać wszelkich starań, aby walczyć z jej negatywnymi konsekwencjami. Branża ubezpieczeniowa doskonale sobie z tym radzi, a dzięki wprowadzaniu nowoczesnych technologii, obecni, jak i przyszli, partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum, nie muszą martwić się o swoją przyszłość na rynku.
Dom Ubezpieczeniowy Spectrum – lider rozwiązań biznesowych dla branży ubezpieczeniowej, który dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania (know-how dla multiagenta). Jest twórcą najlepszego na rynku oprogramowania do sprzedaży ubezpieczeń i zarządzania mutliagencją. Multifunkcyjny system transakcyjny SADUS pozwala w niespełna minutę przygotować ofertę, tym samym ułatwiając pracę agentom. Od 2006 specjalizuje się w doradztwie oraz sprzedaży produktów ubezpieczeniowych osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym. W ofercie Domu Ubezpieczeniowego Spectrum znajdziemy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.
https://dus.net.pl/
Zostań partnerem biznesowym. Szczegóły współpracy znajdują się pod likiem: https://dus.net.pl/oferta/

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.