Rynek pracy w branży ubezpieczeń w trakcie pandemii
Pandemia Covid-19 wywarła ogromny wpływ na polską gospodarkę. Rynek pracownika ponownie został zastąpiony rynkiem pracodawcy. Branża ubezpieczeniowa, tak samo jak wszystkie, odczuła skutki pandemii, lecz odważnie próbuje stawić jej czoła i ma się całkiem dobrze, czego przykładem jest Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, który cały czas zdobywa nowych Partnerów.
W obecnych czasach maksymalna i sprawna informatyzacja firm oraz przedsiębiorstw jest niezbędna. Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, jako lider branży ubezpieczeń, wprowadził usługę zdalnego biura dla wszystkich pracowników, udostępniając najnowszą wersję systemu transakcyjnego. Dzięki niemu klienci posiadają dostęp do wszystkich ważnych dla nich informacji np. ważności polisy czy terminach płatności. Firma zachowuje tradycyjną formę kontaktu z klientem, jednak agenci są także dyspozycyjni przez cały czas w formie zdalnej, co jest dużym ułatwieniem w obecnych czasach tzw. spotkań „online”.
Potencjalni pracownicy we wszystkich branżach odczuli dotkliwie zmniejszającą się ilość ofert zatrudnienia na rynku, a znaczna ilość osób utraciła swoją dotychczasową pracę. Studentom oraz absolwentom szkół coraz ciężej znaleźć miejsce pracy, gdyż na ich miejsce najczęściej wybierani są doświadczeni kandydaci. Zmniejszająca się dostępność ofert dotknęła także osoby starsze. Nie mniej jednak, branża ubezpieczeniowa, a w tym Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, daje możliwość rozwoju wszystkim. Spectrum zaprasza do współpracy agentów, którzy pracują w branży od lat ale chcą pracować na najnowocześniejszych narzędziach, dzięki którym przygotują ofertę w minutę, jak również wszystkie osoby, które marzą o posiadaniu własnego biznesu, byciu własnym szefem, zarabianiu i spełnianiu swoich marzeń. Partnerami Spectrum zostają również osoby prowadzące biznesy z branż pokrewnych, ale chcący zdobyć dodatkowe doświadczenia i środki w tym biznesie. Współpracują z nami małżeństwa, pary ale również i całe rodziny. Wiemy, że dla naszych Partnerów ważne jest spędzanie czasu ze swoimi bliskimi, a ta praca daje im taką możliwość. Nasi Partnerzy nie tylko zarabiają, ale przede wszystkim mają czas na realizowanie swoich pasji na co dzień. Cieszymy się, że tak wiele osób już nam zaufało.– dodaje Mariusz Długołecki, koordynator ds. Rozwoju Sieci w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum
Bezsprzecznie pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich na rynku pracy, zarówno pracowników, jak i same firmy. Należy dokładać wszelkich starań, aby walczyć z jej negatywnymi konsekwencjami. Branża ubezpieczeniowa doskonale sobie z tym radzi, a dzięki wprowadzaniu nowoczesnych technologii, obecni, jak i przyszli, partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum, nie muszą martwić się o swoją przyszłość na rynku.
Dom Ubezpieczeniowy Spectrum – lider rozwiązań biznesowych dla branży ubezpieczeniowej, który dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania (know-how dla multiagenta). Jest twórcą najlepszego na rynku oprogramowania do sprzedaży ubezpieczeń i zarządzania mutliagencją. Multifunkcyjny system transakcyjny SADUS pozwala w niespełna minutę przygotować ofertę, tym samym ułatwiając pracę agentom. Od 2006 specjalizuje się w doradztwie oraz sprzedaży produktów ubezpieczeniowych osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym. W ofercie Domu Ubezpieczeniowego Spectrum znajdziemy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.
https://dus.net.pl/
Zostań partnerem biznesowym. Szczegóły współpracy znajdują się pod likiem: https://dus.net.pl/oferta/
88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia
Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.