Łukasz Kierus, właściciel TaniaKsiazka.pl i Wydawnictwa Kobiecego kupił 3 sklepy
Łukasz Kierus, właściciel TaniaKsiazka.pl i Wydawnictwa Kobiecego kupił domeny trzech sklepów internetowych spółki Ravelo – Ravelo.pl, Lideria.pl oraz aleMaluch.pl. “To przede wszystkim cenne aktywa w kontekście potencjału zasięgowego oraz wartości samych marek” – skomentował Łukasz Kierus.
– Ta transakcja to jeden z elementów realizacji strategii akwizycyjnej, która wspiera wielowymiarowo rozwój naszego biznesu. Biznesu, który osiągnął tempo trzycyfrowego wzrostu rok do roku. W 2019 r. dokonaliśmy zakupu czasopisma “Czwarty Wymiar”, a kolejna inwestycja pozwoli nam rozwijać sprzedaż naszej grupie oraz zwiększać udział w rynku w poszczególnych kategoriach. Obecnie są to książki, gry, zabawki, FMCG - tłumaczy Łukasz Kierus.
Istniejąca od 1998 roku księgarnia internetowa Lideria.pl zawiesiła swoją działalność w marcu tego roku. Miesiąc później zamknięto Ravelo.pl oraz aleMaluch.pl. Decyzja ta była podyktowana reorganizacją struktury sprzedażowej spółki Ravelo i względami ekonomicznymi.
Dla Ravelo ten krok oznacza przede wszystkim zmianę dotychczasowego profilu i koncentrację na sklepach związanych bezpośrednio z Wydawnictwami Grupy PWN (stąd zmiana nazwy spółki na "ePWN"), a także rozwój uslugi One Stop Shop, w ramach której firma prowadzi sklep egmont.pl.
– W najbliższym czasie chcemy skupić się na rozwoju naszych najważniejszych sklepów działających w Grupie PWN, to znaczy pwn.pl, pzwl.pl, ibuk.pl oraz egmont.pl. To właśnie one w ostatnim roku osiągnęły najlepsze wyniki sprzedażowe. Alokowanie zasobów w te kluczowe projekty powinno pozwolić nam na jeszcze dynamiczniejszy rozwój – przekonuje Michał Wachniki Prezes Ravelo. – Wybór kupującego padł na Łukasza Kierusa, głównie ze względu na wielopoziomową współpracę, jaka od lat łączy go z firmą Azymut, która jest właścicielem spółki Ravelo.
Łukasz Kierus na razie nie zdradza szczegółów dotyczących tego, w jakiej odsłonie zakupione księgarnie wrócą z ofertą do klientów: – Mamy pewne plany długoterminowe dotyczące tych domen. Przyjdzie jeszcze czas, żeby o tym mówić. W planie krótkoterminowym wykorzystamy ich siłę do budowy skali sprzedaży w innych naszych sklepach, szczególnie w TaniaKsiazka.pl oraz Bee.pl – podsumował.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.