Ulepszenia zapewniają długoterminową pracę naważarek
Ishida Europe wprowadziła do swojej gamy rozwiązań sektorowych dwie nowe naważarki, oferując gotowe, opłacalne i wydajne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do obsługi akcesoriów i elementów metalowych o różnych masach i rozmiarach, takich jak nakrętki, śruby, wkręty oraz różnorodne stalowe, mosiężne i miedziane części i kształtki.
Nowa, ulepszona konstrukcja naważarki wykorzystuje 50-letnie doświadczenie firmy Ishida w ważeniu wielogłowicowym, od momentu wprowadzenia tej technologii na rynek w 1972 roku. W tym czasie naważarki Ishida zmieniły sposób ważenia i pakowania ogromnej liczby produktów, w tym akcesoriów i elementów metalowych.
W najnowszych modelach zastosowano funkcje, dzięki którym maszyny są jeszcze bardziej solidne i trwałe. Obejmują one wykorzystanie wytrzymałych komponentów i odpornych na zużycie wykładzin PU. Dzięki temu maszyna może bez trudu sprostać znacznym uderzeniom i przepływowi produktów ściernych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i dokładności firmy Ishida.
Rozwiązania, jak: poszerzone zasobniki wstępne zapewniające zmaksymalizowany przepływ produktów do ważenia, zasobniki ważące w wersji zapobiegającej rozsypywaniu produktu, zasobnik zbiorczy umożliwiający odrzucenie porcji w przypadku, gdy naważarka nie jest w stanie wybrać odpowiedniej kombinacji - gwarantują brak strat produktu podczas dozowania do opakowania.
Długoterminowe testy naważarek potwierdziły, że wykładziny nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni czasu oraz nie spada wydajność maszyn.
Akcesoria i elementy metalowe stanowią wyzwanie dla zautomatyzowanego systemu ważenia, zwłaszcza pod względem ich twardych, ściernych wykończeń" - wyjaśnił Nick Clark, menedżer produktu CCW w Ishida Europe. "Jednocześnie, podobnie jak w każdym innym sektorze, konkurencja jest duża, a producenci muszą maksymalizować szybkość i wydajność procesu pakowania. Nasze najnowsze modele maszyn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać te wymagania, łącząc solidność, trwałość i niezawodność z elastycznością obsługi szerokiej gamy typów produktów".
Dwa nowe modele to: naważarka 10-głowicowa z 5-litrowymi zbiornikami (CCW-RVE-210W-1S-50-SS-HWR3) i wersja 14-głowicowa ze zbiornikami 3-litrowymi (CCW-RVE-214W-1S-30-SS-HWR2). Wydajność wynosi odpowiednio do 50 i 70 ważeń na minutę. Nowe, zaawansowane oprogramowanie umożliwia maszynom dokładne liczenie kilkuset tysięcy sztuk, przy czym waga pojedynczej sztuki jest obliczana z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku.
Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:
Fenix Systems Sp. z o.o.
ul. Długa 40,
05-530 Góra Kalwaria.
Tel: 22 715 52 53
E-mail: biuro@fenixsystems.eu
Źródło: Ishida
O marce Ishida:
Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego, pomagając producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.
Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.
Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.
Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.