Weryfikator wsparcia z Tarczy antykryzysowej
Arena Advisory
Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
marketing|arenaadvisory.com| |marketing|arenaadvisory.com
+ 48 503 335 494
arenaadvisory.com
Aby ułatwić przedsiębiorcom wdrożenie rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, zespół Arena Advisory przygotował specjalne narzędzie online, służące do błyskawicznej weryfikacji jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości, są dostępne w sytuacji danej firmy. Tarczometr jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców i obsługiwany przez większość przeglądarek internetowych.
Link do narzędzia: arenaadvisory.com/tarczometr/
Tarcza antykryzysowa przewiduje możliwość skorzystania z szeregu sposobów na dofinansowanie kosztów prowadzania działalności gospodarczej, ochronę miejsc pracy, pomoc przy uzyskaniu refinansowania leasingu operacyjnego czy wsparcie finansowe na inwestycje. Z racji objętości i stopnia skomplikowania przygotowanych specustaw, formy wsparcia dostępne na podstawie Tarczy antykryzysowej wymagają od przedsiębiorców czasochłonnej analizy przepisów i doniesień prasowych.
W każdej przygotowanej przez Rząd Tarczy są rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm. Z wielu można skorzystać jednocześnie. Część wsparcia przyznaje ZUS, część wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, a jeszcze inne - Polski Fundusz Rozwoju lub np. Agencja Restrukturyzacji Przemysłu czy Bank Gospodarstwa Krajowego. „Cieszy nas, że coraz więcej firm udaje się skorzystać z przygotowanej pomocy – albo przynajmniej złożyć wniosek. Z rozmów z przedsiębiorcami wynika jednak, że często wiedzą oni lub skupiają się jedynie na najpopularniejszych formach wsparcia: dofinansowaniu wynagrodzeń pracowników, zwolnienie z ZUS. Kolejne Tarcze antykryzysowe to skrajnie rozbudowane i złożone ustawy, potrzebowaliśmy więc narzędzia które połączy dostępne formy wsparcia., Po pierwsze - nasze narzędzie - umożliwia zweryfikowanie jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości są dostępne, a po drugie - dokonuje także klasyfikacji czy dany instrument wsparcia stanowi pomoc publiczną. Jest to istotna determinanta w zakresie określenia wielkości maksymalnej puli wsparcia. Tak powstał nasz weryfikator, nazwany dla uproszczenia Tarczometrem” – podsumowuje Aneta Saramak, Tax Managing Partner w Arena Advisory.
„Naszym celem było stworzenie intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które w kilkanaście sekund pozwoli przedsiębiorcy usystematyzować dostępne formy wsparcia ze względu na różne kategorie: wielkość przedsiębiorstwa, forma wsparcia (zwrotna lub bezzwrotna) oraz cel wsparcia” – wyjaśnia Natalia Michoń, Tax Manager i doradca podatkowy z zespołu Arena Advisory. „Na początku przygotowywaliśmy opracowania kolejnych tarcz antykryzysowych w formie pisemnej. Siłą rzeczy, przedsiębiorcy mogli łatwiej i szybciej zapoznać się z opracowaniem liczącym kilkanaście stron, zawierającym zestawienie kolejnych zmian, niż samemu analizować kilkaset stron ustawy. Wraz z rozbudowywaniem form pomocy doszliśmy jednak do wniosku, że opracowania są już niewystarczające”.
Tarczometr to łatwe w obsłudze i prawdopodobnie pierwsze tego typu narzędzie online, które nie wymaga podawania żadnych poufnych danych. Na podstawie prostej weryfikacji przedstawia dostępne i możliwe do dalszego sprawdzenia przez danego przedsiębiorcę formy pomocy, przygotowane w ramach Tarcz antykryzysowych i Tarczy finansowej, przy czym z konieczności, pewne założenia zostały uwzględnione w skróconej i uproszczonej formie.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.