Wielka Perła Ceramiki z Diamentami wraca do Ceramiki Paradyż!
W środę, 16 marca w warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu Perły Ceramiki UE 2021. Aż 17 statuetek, w tym nagrodę główną Wielką Perłę Ceramiki UE z Diamentami przyznano Ceramice Paradyż. Nagrodzone kolekcje wyróżniają się wzornictwem wpisującym w światowe trendy oraz najwyższą jakością.
Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 roku przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Partnerem konkursu jest firma CAD Projekt K&A, a patronat honorowy objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich. Jego głównym celem jest promowanie produktów, które wyróżniają się jakością i unikatowym wzornictwem na rynku.
W tej edycji konkursu szczególnie doceniono wielkoformatową kolekcję Monet Blue setu Paradyż My Way Monumental, która została nagrodzona Perłą Ceramiki UE 2021 i Perła Ceramiki Projektantów 2021. Kolekcje Cold Princess i Unique Lady inspirowane światem mody z setu Paradyż My Way by Gosia Baczyńska oraz nowatorska i pełna elegancji Nightwish z setu Home of Light otrzymały z kolei po dwie statuetki: Perłę Ceramiki UE 2021 oraz Perłę Dystrybutorów 2021. Po jednej statuetce Pereł Ceramiki UE 2021 otrzymały inne ubiegłoroczne wdrożenia polskiego producenta. Wśród nich znalazły się zaprojektowane przez Gosię Baczyńką kolekcje Fashion Spirit, Night Queen oraz Noisy Whisper, trzy kolekcje setu Paradyż My Way Monumental: Ritual, Desire, Invisible oraz kolekcje Serene i Freedom z setu Home of Light.
Łączna liczba zdobytych statuetek przełożyła się na przyznanie Ceramice Paradyż nagrody głównej - Wielkiej Perły Ceramiki UE 2021 z Diamentami. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest dla producenta, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji i nagród. Dla Ceramiki Paradyż jest to już 13 Wielka Perła w 18-letniej historii konkursu.
- Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że Wielka Perła Ceramiki z Diamentami po kilku latach wróciła do domu, do naszej Ceramiki Paradyż. Liczba otrzymanych w tegorocznej edycji statuetek jest zwieńczeniem ciężkiej pracy całego zespołu i świadectwem, że nasza odwaga i zupełnie nowe podejście do wzornictwa przemysłowego oraz całego procesu projektowego było dojrzałym i słusznym wyborem. Tylko w minionym roku z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek wiele wspaniałych kolekcji, cieszących się uznaniem klientów, partnerów biznesowych, ekspertów w dziedzinie designu oraz projektantów i architektów wnętrz. Wszystkie otrzymane nagrody to dla nas nie tylko ogromna satysfakcja, ale przede wszystkim motywacja do dalszej pracy. Chcemy i nadal będziemy inspirować pięknem – powiedziała Aldona Chudzicka, dyrektor działu rozwoju produktu w Ceramice Paradyż.
Nagrody w imieniu firmy odebrali przedstawiciele zespołów projektowych, handlowych i zarządzania kategoriami produktów, którym towarzyszyli dr Anna Tępińska–Marcinek, współwłaścicielka i członkini zarządu Ceramiki Paradyż oraz Piotr Tokarski, prezes zarządu. Wraz z przedstawicieli Ceramiki Paradyż, na gali obecna była także Gosia Baczyńska, światowej sławy projektantka mody, odpowiedzialna za stworzenie dla Paradyża kolekcji inspirowanych wielką modą.

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.